Навчальний курс 192бБЦІ6М1 Архітектура сільських будівель і споруд

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 19 Архітектура і будівництво
Спеціальність 192 Будівництво та цивільна інженерія
Освітня програма Будівництво та цивільна інженерія
Обсяг дисципліни 5 кредитів ECTS (150 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (20 академічних годин), практичні заняття (32 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Мета навчальної дисципліни

Підготовка майбутніх фахівців у галузі будівництва, які досконало володіють спеціальними теоретичними знаннями та практичними навичками функціонально-технологічних, фізико-технічних, естетичних, екологічних основ архітектурно-будівельного проєктування сільських будівель та  споруд.

Завдання навчальної дисципліни

Навчальна дисципліна використовується для формування наступних компетентностей, визначених освітньою програмою:

  • загальні компетентності:

знання та розуміння предметної області та професійної діяльності;

здатність здійснювати пошук, аналізувати і критично оцінювати інформацію з різних джерел;

здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).

  • фахові компетентності:

здатність проєктувати будівельні конструкції, будівлі, споруди та інженерні мережі, з урахуванням інженерно-

технічних та ресурсозберігаючих заходів, правових, соціальних, екологічних, техніко-економічних показників, наукових та етичних аспектів, і сучасних вимог нормативної документації у сфері архітектури та будівництва, охорони довкілля та безпеки праці;

здатність обирати і використовувати відповідні обладнання, матеріали, інструменти та методи для проєктування та реалізації технологічних процесів будівельного виробництва;

спроможність нести відповідальність за вироблення та ухвалення рішень у сфері архітектури та будівництва у непередбачуваних робочих контекстах;

усвідомлення принципів проєктування сельбищних територій;

знання технології виготовлення, технічних характеристик сучасних будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, уміння ефективно використовувати їх при проєктуванні, зведенні будівель сучасних конструктивних систем, експлуатації будівельних об'єктів.

Передумови для вивчення дисципліни.

Серед дисциплін, які мають бути вивчені раніше, для успішного засвоєння курсу відносяться: Архітектура будівель і споруд та основи будівельної справи; Технологія будівельного виробництва; Будівельна фізика

Програмні результати навчання

У результаті вивчення навчальної дисципліни очікувані результати навчання згідно освітньої програми наступні:

- Брати участь у дослідженнях та розробках у сфері архітектури та будівництва.

- Використовувати та розробляти технічну документацію на усіх стадіях життєвого циклу будівельної продукції.

- Застосовувати сучасні інформаційні технології для розв’язання інженерних та управлінських задач будівництва та цивільної інженерії.

- Виконувати збір, інтерпретацію та застосування даних, в тому числі за рахунок пошуку, обробки та аналізу інформації з різних джерел.

- Проєктувати будівельні конструкції, будівлі, споруди, інженерні мережі та технологічні процеси будівельного виробництва, з урахуванням інженерно-технічних та ресурсозберігаючих заходів, правових, соціальних, екологічних, техніко-економічних показників, наукових та етичних аспектів, і сучасних вимог нормативної документації, часових та інших обмежень, у сфері архітектури та будівництва, охорони довкілля та безпеки праці.

- Оцінювати відповідність проєктів принципам проєктування сільських територій та об’єктів інфраструктури і сільського господарства.

- Мати поглиблені когнітивні та практичні уміння/навички, майстерність та інноваційність на рівні, необхідному для розв’язання складних спеціалізованих задач в галузі будівництва та цивільної інженерії.

Координатор Syllabus