Навчальний курс 192мБМ1ММ1 Планувальні та конструктивні рішення громадських будівель

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання основна
Галузь знань 19 Архітектура та будівництво
Спеціальність 192 Будівництво та цивільна інженерія
Освітня програма МІСЬКЕ БУДІВНИЦТВО ТА ГОСПОДАРСТВО
Обсяг дисципліни 4 кредит ECTS (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (24 академічні години), практичні (18 академічні години)
Форма контролю Диференційований залік

Мета навчальної дисципліни

Професійна підготовка студентів за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія», розвиток самостійного мислення студентів при вирішенні архітектурних та будівельних задач при проектуванні та будівництві громадських будівель. Навчальна дисципліна використовується для формування наступних компетентностей, визначених освітньою програмою:

загальні компетентності:

здатність до аналізу та синтезу;

здатність здійснювати пошук, аналізувати і критично оцінювати інформацію з різних джерел;

уміння ефективно спілкуватися на професійному та соціальному рівнях;

креативність, здатність до системного мислення;

розуміння необхідності навчання протягом життя та трансферу набутих знань;

Фахові компетентності:

знання про тенденції розвитку і найбільш важливі нові розробки в області міського будівництва та господарства, а також суміжних;

здатність застосовувати професійно-профільовані знання й практичні навички для створення нових та при обслуговуванні існуючих будівель, споруд і мереж цивільної інженерії та їх складових;

здатність критично аналізувати основні показники функціонування будівель і споруд та оцінювати використані технічні рішення й обладнання;

здатність самостійно проектувати будівельні конструкції, споруди, інженерні мережі та їх елементи з урахуванням усіх аспектів поставленої задачі;

здатність аргументувати вибір методу розв’язування конкретної інженерної задачі, критично оцінювати отримані результати та захищати прийняті рішення.

Завдання навчальної дисципліни.

Дисципліна «Планувальні та конструктивні рішення громадських будівель» надає студентам теоретичні знання з основ будівельної справи, вивчає суть архітектури, її визначення і задачі. Основи архітектурно-будівельного проектування громадських будівель. Конструктивні системи і схеми. Основи і прийоми архітектурної композиції. Фізико-технічні основи архітектурно-будівельного проектування. Об’ємно-планувальні, композиційні і конструктивні рішення громадських будівель. Нові об’ємно-планувальні та конструктивні рішення громадських будівель. Застосування конструкцій із нових ефективних і місцевих будівельних матеріалів..

Передумови для вивчення дисципліни.

Рівень бакалавра.

Програмні результати навчання

Магістр повинен знати:

• основні етапи розвитку та  перспективи  будівельної  галузі, i зокрема в громадському будівництві; загальні властивості основних будівельних матеріалів; класифікацію громадських будівель; основні  конструктивні елементи громадських будівель; загальні відомості про систему державних стандартів та будівельних норм i правил;
  • основи архітектурного проектування; сучасні типи конструкцій; тенденції розвитку архітектури і архітектурно-конструктивних рішень громадських будівель (рівень опанування - фундаментальний).

магістр повинен вміти:

• використовувати нормативну літературу при розв’язанні спеціальних задач; мати навички архітектурно-будівельного проектування громадських будівель та їх основних конструктивних елементів (рівень опанування - алгоритмічний);
  • виконувати теплотехнічні розрахунки зовнішніх огороджувальних конструкцій та розрахунки технічних характеристик будівель;
  • оформляти креслення: планів поверхів будівель; плану фундаментів; плану перекриття; плану покриття; плану покрівлі; плану крокв; розрізів будівлі; фасаду будівлі; деталей та вузлів.

Координатор Syllabus