Навчальний курс 193БВБ22 Планування та забудова населених пунктів

Проблеми розселення і регіонального планування. Загальна організація території міста, сільського населеного пункту. Архітектурне планування та просторова організація населених пунктів. Сельбищна зона. Громадські будівлі (центри) населених пунктів. Виробнича зона. Транспорт в межах населеного пункту. Благоустрій. Основні положення реконструкції населених пунктів. Містобудівельна документація. Реалізація проектів в натурі.

Другий рік, 4 семестр, 4 кредити (2 – 2) залік

Перелік дисциплін, які є передумовою вивчення курсу:

• 193БОК10 Геодезія
  • 193БОК4 Вища математика
  • 193БВБ9 Геологія і геоморфологія
  • 193БОК13 Картографія
  • 193БВБ20 Будівлі і споруди
  • 193БВБ40 Моніторинг земель і прогнозування використання земельних ресурсів
  • 193БВБ41 Основи міського кадастру

Перелік дисциплін, для яких курс є передумовою:

• 193БВБ32 Проектування шляхів сполучення
  • 193БВБ24 Інженерна підготовка та благоустрій територій
  • 193БВБ38 Проектно-кошторисна справа

Примітки: Індивідуальне завдання з дисципліни «Планування та забудова населених пунктів» проводиться у вигляді курсового проекту з метою закріплення, поглиблення та узагальнення знань, отриманих студентами при вивченні дисципліни та їх застосування для комплексного вирішення конкретних фахових завдань та є елементом підготовки до виконання наступних курсових проектів і робіт та магістерської роботи. Тема курсового проекту ««Генеральний план сільського населеного пункту».

Тема 1. Проблеми розселення і регіонального планування

Тема 2. Загальна організація території міста, сільського населеного пункту

Тема 3. Архітектурне планування та просторова організація населених пунктів

Тема 4. Сельбищна зона

Тема 5. Громадські будівлі (центри) населених пунктів

Тема 6. Виробнича зона

Тема 7. Транспорт в межах населеного пункту

Тема 8. Благоустрій

Тема 9. Основні положення реконструкції населених пунктів

Тема 10. Містобудівельна документація. Реалізація проектів в натурі

Практичне заняття №1 Розселення (на прикладі області адміністративного району)

Практичне заняття №2 Інженерно-будівельне зонування населених пунктів

Практичне заняття №3 Розрахунки чисельності населення, основні групи населення, сімейна та вікова структура

Практичне заняття №4 Розрахунки обсягів житлового будівництва, територій окремих планувальних зон

Практичне заняття №5 Мережа культурно-побутового обслуговування. Розрахунки обсягів громадського обслуговування

Практичне заняття №6 Визначення площі території виробничої зони за видом виробництва

Практичне заняття №7 Класифікація вулично-дорожньої мережі, перерізи вулиць

Практичне заняття №8 Розрахунки території населеного пункту, сельбищної, виробничої, комунально-складської, санітарно-захисної і водоохоронної зон

Практичне заняття №9 Види територій за функціональним призначенням (зонінг) та вимоги до них

Практичне заняття №10 Баланс території населеного пункту

Практичне заняття №11 Порядок розроблення і затвердження проектної документації в схемах і проектах районного планування, генеральних планів окремих населених пунктів

Практичне заняття №12 Підсумкове заняття, висновки до проблем і задач, які вивчала дисципліна. Підсумкове тестування

Базова

1. Н.П. Кончуков, В.С. Бойчук, Я.Ф. Миняева. Планировка сельских населенных мест. – 3-е издание. М.:Агропроиздат. – 1985, 317 с.
  2. А.В. Иконников, В.В, Артеменко, Г.И. Искрижицкий. Основы городостроительства и планировки населенных пунктов. М.: Высшая школа. – 1981.
  3. І.Н. Скриль. Основи планування міст. – 2002, 215 с.

Допоміжна

1. Г.А. Делеур. Развитие планировки и настройки сел Украины. – 1991, 128 с.
  2. В.А. Черепанов. Транспорт в планировке городов. Учебное пособие. М.: Стройиздат.

Нормативна

1. Держбуд *, Дніпромісто. Довідник проектування Містобудування. – К., Укрархбудінформ. – 2001, 192 с.
  2. Благоустрій територій ДБН Б.2.2.-5:2011 Мінрегіон України, К:2012, 61с.
  3. Склад та зміст генерального плану населеного пункту. ДБН Б.1.1 – 15:2012. Мінрегіон України, К:2012, 33с.
  4. Мінрегіон України. Вулиці та дороги населених пунктів. ДБН В.2.3 – 5: 2018. – 2018, 55 с.
  5. Склад та зміст детального плану територій, ДБН Б.1.1 – 14:2012. Мінрегіон України, К:2012, 33с.

Інформаційні ресурси

1. Методичні вказівки до курсового проекту з дисципліни «Планування і забудова населених пунктів ». – Полтава, , ПолтНТУ 2017 – 17 с. (у читальній залі ПолтНТУ).
  2. Методичні вказівки до практичних занять та самостійної роботи з дисципліни «Транс-порт і шляхи сполучення». – Полтава, ПДТУ, 2001 – 17 с. (у читальній залі ПолтНТУ).

Координатор Syllabus