Навчальний курс 193БВБ33 Проектування лінійних інженерних споруд

Види лінійних інженерних споруд. Класифікація шляхів сполучення та склад. Технічна класифікація з урахуванням інтенсивності руху і вантажних перевезень. Класифікація автомобільних доріг за їх призначенням. Прямі і криві ділянки в плані. Розрахунок допустимих радіусів кривих у плані. Перехідні криві. Віраж та розширення проїзної частини на кривих. Поздовжній профіль. Проектна лінія. Класифікація залізниць за їх призначенням. Сучасні напрямки в розвитку проектування та будівництва мостів.Визначення витрат і об’єму стоку води атмосферних вод до малих водозборів. Загальні відомості про штучні споруди на дорогах і залізницях. Основні поняття, основні вимоги, що висуваються до штучних споруд.Розрахунок отворів труб.Види і конструктивні рішення труб. Загальнівідомості про трубопроводи.Сучасні трубопровідні мережі. Класифікація трубопроводів. Вимоги та особливостідо прокладання магістральних трубопроводів. Загальні відомості пролінії електропередачі.Основні типи ліній електропередачі. Перелік всіх ЛЕП. Вимоги до розташування ліній електромереж.

Третій рік, весна, 3 кредити (1 – 1) залік

Перелік дисциплін, які є передумовою вивчення курсу:

Перелік дисциплін, для яких курс є передумовою:

Тема 1. Вступ.Загальні відомості про лінійні інженерні споруди

Тема 2. Класифікація автомобільних доріг та норми їх проектування

Тема 3. Класифікація залізниць та норми їх проектування

Тема 4. Штучні споруди на дорогах

Тема 5. Магістральні трубопроводи.

Тема 6. Лінії електропередачі

Практичне заняття №1 Визначення категорії дороги, розрахунок основних елементів дороги та обґрунтування прийнятих норм її проектування

Практичне заняття №2 Проектування варіанту траси дороги, складання відомості кутів повороту, прямих і кривих

Лабораторне заняття №1 Визначення радіуса колової кривої та ухилу поперечного профілю

Лабораторне заняття №2 Визначення швидкості руху автомобілів в натурних умовах

Лабораторне заняття №3 Дослідження довжини гальмівного шляху автомобіля

Лабораторне заняття №4 Дослідження рівнів транспортного шуму на міських вулицях

Базова

1. Проектування автомобільних доріг. Підручник. У 2ч. О.А. Білятинський, В.Й. Заворицький, В.П. Старовойда, Я.В. Хом’як; За ред. О.А. Білятинського, Я.В. Хом’як – К.: Вища школа, 1997. ч.1. – 518 с. 1998. ч.2. – 416 с.
  2. Бойчук В. С. Довідник дорожника. – К.: Урожай, 2002. – 516 с.
  3. Бабков В.Ф., Андреев О.В. Проектирование автомобильных дорог. – М.: Транспорт, 1987. ч.1. – 367 с. ч.2. – 415 с.
  4. Транспорт і шляхи сполучення. В.Й. Затворницький, С.С. Кизима, В.М. Ткачук, Т.А. Воркут. – 1996. – 170 с.
  5. Савенко В.Я., Гайдукевич В.А. Транспорт і шляхи сполучення: Підручник. – К.: Арістей, 2004. – 256 с.

Допоміжна

1. Проектирование и строительствоавтомобильныхдорог: Справочник./ Заворицкий В.Й., Старовойда В.П., Белятинский А.А. и другие. Подредакцией д-ра техн. наук В.Й. Заворицкого. – К.: Техника, 1996. – 383 с.

Координатор Syllabus