Навчальний курс 193М2ММ4 Інженерна геодезія

Етапи інженерно-геодезичних робіт; особливості проведення інженерно-геодезичних робіт в умовах будівельного майданчика; сучасні методи створення інженерно-геодезичних мереж; особливості вимірювання в інженерно-геодезичних мережах; методи розрахунку точності інженерно-геодезичних робіт; склад топографо-геодезичних вишукувань; крупномасштабні інженерно-геодезичні знімання; трасування лінійних споруд; геодезична розмічувальна мережа для будівництва; точність розмічувальних робіт; елементи розмічувальних робіт; сучасні методи винесення в натуру осей споруд; детальні розмічувальні роботи; сучасні технології розмічувальних робіт; геодезична підготовка до монтажних робіт; способи встановлення конструкцій в плані; вивірка прямолінійності; контроль висотного положення конструкцій; перевірка вертикальності конструкцій; виконавче знімання; розміщення деформаційних марок; точність та періодичність спостережень за деформаціями; аналіз стабільності реперів опорної мережі; гідростатичне та тригонометричне нівелювання для спостережень за деформаціями; визначення горизонтальних зміщень споруд; спостереження за кренами та тріщинами; спостереження за зсувами; застосування фотограмметричних методів для спостереження за деформаціями

Перший рік, весінній семестр, 4 кредити (2 – 2) екзамен

Перелік дисциплін, які є передумовою вивчення курсу:

  • 193БОК12 Топографія
  • 193БОК13 Геодезія
  • 193БОК16 Картографія

Тема 1. Особливості проведення інженерно - геодезичних робіт. Опорні інженерно-геодезичні мережі

Тема 2. Топографо-геодезичні вишукування

Тема 3. Геодезичні розмічувальні роботи

Тема 4. Геодезичне забезпечення монтажних робіт

Тема 5. Геодезичний моніторинг будівель

1. Сучасні методи створення опорних інженерно-геодезичних мереж. Вільна станція з електронним тахеометром. Порядок наземного знімання.

2. Геодезичні розмічувальні роботи з електронним тахеометром. Підготовка вихідних даних для розмічування. Винесення проектної точки в натуру. Розмічування осей споруд.

3. Передача координат на монтажний горизонт. Передача координат за допомогою приладів вертикального проектування. Передача координат похилим променем.

4. Передача позначок на монтажний горизонт. Передача позначок на монтажний горизонт за допомогою геометричного та тригонометричного нівелювання.

5. Вивірка конструкцій в плані та по висоті. Вивірка конструкцій в плані. Вивірка конструкцій по висоті. Вивірка вертикальності конструкцій.

6. Виконавче знімання. Виконавче знімання за допомогою електронного тахеометра. Створення виконавчого креслення.

7. Спостереження за деформаціями споруд. Проведення циклу спостережень за осіданням марок. Обчислення значень осідань.

  1. Войтенко С.П. Інженерна геодезія. Підручник. – К.: Знання, 2012. – 574 с.
  2. Баран П.І. Топографія та інженерна геодезія : підруч. для студ. геодез. і негеодез. спец. ВНЗ / П.І. Баран, М.П. Марущак. – К. : Знання України, 2015. – 463 с.
  3. Волосецький Б.І. Інженерна геодезія. Підручник. Львів: 2003 – 143с.
  4. Юрковський Р.Г. Основи інженерної геодезії /С.П. Войтенко, Г.М. Литвин, Н.Р. Вильданова, І.А. Маліна – Одеса: ОДАБА, 2014 – 217с.

  1. Стукальський В.П. Інженерна геодезія. – Одеса 2006 – 202с.
  2. ДБН В.1.3 – 2:2010. Геодезичні роботи в будівництві. К. Мінрегіонбуд України. 2010. – 69с.
  3. Створення та реконструкція міських геодезичних мереж в УСК – 2000.
  4. Інструкція по нівелюванню І, ІІ, ІІІ, ІV класів.
  5. ПТБ – 88. Правила техніки безпеки на топографо-геодезичних роботах

Координатор   Syllabus