Значення геодезичних обстежень і вишукувань для землевпорядних робіт; види геодезичних робіт для забезпечення процесу землеустрою; стадії складання проектів із землеустрою; геодезичне забезпечення інвентаризації земель; системи відліку координат; структура геодезичної референцної системи координат УСК-2000; використання Державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000 при здійсненні робіт із землеустрою; геодезична мережа України. Старіння планів і карт, періоди та способи їх оновлення; організація та зміст робіт по корегуванню планів і карт; оформлення і контроль результатів корегування планів і карт; використання наземних та дистанційних методів топографічних знімань місцевості для землевпорядних робіт; аналіз стану та тенденції розвитку НІГД. Використання геопросторових даних та метаданих на національному геопорталі; точність топографо-геодезичних та картографічних робіт при проведенні землеустрою; фізична і геодезична площа об’єктів землеустрою; способи та оцінки точності визначення площ землекористувань; сутність і способи перенесення проекту в натуру (на місцевість); організація робіт по перенесенню проекту в натуру; окремі випадки і особливості перенесення проекту в натуру; геодезичні роботи при перенесенні в натуру меж земельних ділянок.
Перший рік, осінній семестр, 4 кредити (2 – 2) залік
Перелік дисциплін, які є передумовою вивчення курсу:
- 193БОК10 Геодезія
- 193БОК13 Картографія
- 193БОК16 Землеустрій
Тема 1. Загальна характеристика геодезичних робіт в землеустрої
Тема 2. Система координат, що використовується при проведенні землевпорядних робіт.
Тема 3. Геодезична основа, створення та оновлення карт і планів для цілей землеустрою.
Тема 4. Сучасні методи знімання місцевості для вирішення геодезично-картографічних завдань
Тема 5. Національна інфраструктура геопросторових даних для цілей землеустрою.
Тема 6. Проблематика визначення площ в сучасних задачах землеустрою
Тема 7. Перенесення проектів на місцевість
1. Перетворення та трансформування координат точок між системами координат
2. Забезпеченість пунктами геодезичної мережі і прив’язка до них при виконанні геодезичних робіт
3. Знаходження номенклатури карт і планів для даної території
4. Фізична і геодезична площі земельних ділянок
5. Порядок виконання тахеометричного знімання
6. Порядок виконання ГНСС знімання
7. Точність топографо-геодезичних та картографічних робіт при проведенні землеустрою
8. Порядок роботи на національному геопорталі
9. Забезпечення геопросторовими даними для цілей землеустрою
10. Обчислення площ полігонів (контурів) ділянок за координатами вершин
11. Оцінка точності визначення площ угідь
12. Винесення меж земельних ділянок в натуру
-
Геодезичні роботи в землевпорядкуванні: навч. посібник./ укл. М.П. Ранський. – Чернівці: Чернівецький нац. ун-т, 2011. 92 с.
-
Геодезичні роботи при землеустрої: Навч. пос. / За ред. В.Б. Балакірського. Х.: Харк. нац. аграр. ун-т ім. В. В. Докучаєва, 2008. 226 ст.
-
Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність: Закон України // Відомості Верховної Ради України. - 1999. - № 5-6. - Ст. 46.
-
Вимоги до структури, змісту та формату оформлення результатів робіт із землеустрою в електронному вигляді: Наказ // Державний комітет України із земельних ресурсів від 02.11.2009 N 573.
-
Третяк А. М. Землеустрій в Україні: теорія, методологія: монографія. Київ : Грінь Д. С., 2013. - 648 c.
-
Третяк А. М., Третяк В. М. Землеустрій в Україні: впорядкування землеволодінь і землекористувань та організація территорії сільськогосподарських підприємств : монографія. Херсон : Грінь Д. С. [вид.], 2016. 199 с
-
Земельний кодекс України [Електронний ресурс] / Верховна Рада України; закон від 25.10.2001 № 2768-III. – Режим доступу : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2768-14.
-
Постанова Кабінету міністрів України від 17 жовтня 2012 р. N 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру» [Електронний ресурс] / Режим доступу - http://zakon1.rada.gov.ua/cgibin/ laws/main.cgi?nreg=15-93-%EF