Навчальний курс 029БОК23 Аналітико-синтетична переробка інформації

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 02 Культура і мистецтво
Спеціальність 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
Освітня програма Інформаційна аналітика та PR-діяльність
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять

лекції (18 академічних годин),

практичні заняття (18 академічних годин)
Індивідуальні завдання курсова робота
Форма контролю екзамен

Вивчення дисципліни  «Аналітико-синтетична переробка інформації» зорієнтоване на формування системи теоретичних і методичних знань про різні види, процеси, операції аналітико-синтетичної переробки документів, здатності забезпечувати відбір, аналіз, оцінку, систематизацію, моніторинг, організацію, зберігання, розповсюдження та надання в користування інформації та знань у будь-яких форматах, використовувати методи систематизації, пошуку, збереження, класифікації інформації для різних типів контенту та носіїв, проєктувати та створювати документно-інформаційні ресурси, продукти та послуги, використовувати автоматизовані інформаційно-пошукові системи.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких загальних та фахових компетентностей:

ІК: Здатність розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми у галузі інформаційної, бібліотечної та архівної справи або у процесі навчання, що передбачає застосування положень і методів інформаційної, бібліотечної та архівної справи і характеризуються комплексністю та невизначеністю умов.

ЗК 1 Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

ЗК 2 Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

ЗК 3 Знання та розуміння предметної області та професійної діяльності.

ЗК 6 Навички використання інформаційних і комунікативних технологій.

ЗК 7 Здатність до пошуку, опрацювання та аналізу інформації з різних джерел.

ЗК 8 Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.

ЗК 9 Здатність працювати в команді.

ЗК 10 Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).ЗК 13          Здатність ухвалювати рішення та діяти, дотримуючись принципу неприпустимості корупції та будь-яких інших проявів не доброчесності.

ЗК 13 Здатність ухвалювати рішення та діяти, дотримуючись принципу неприпустимості корупції та будь-яких інших проявів не доброчесності.

СК 1. Здатність здійснювати відбір, аналіз, оцінку, систематизацію, моніторинг, організацію, зберігання, розповсюдження та надання в користування інформації та знань у будь-яких форматах.

СК 2. Здатність використовувати методи систематизації, пошуку, збереження, класифікації інформації для різних типів контенту та носіїв.

СК 4. Здатність аналізувати закономірності розвитку, документно-інформаційних потоків та масивів, як штучно створеної підсистеми соціальних комунікацій.

СК 7. Здатність впроваджувати інноваційні технології виробництва інформаційних продуктів і послуг, підвищення якості інформаційного обслуговування користувачів інформаційних, бібліотечних та архівних установ.

СК 11. Здатність використовувати автоматизовані інформаційно-пошукові системи, організовувати електронні бібліотеки та архіви.

СК 14. Здатність до подальшого навчання з високим рівнем автономності, постійного підвищення рівня інформаційної культури.

СК 15. Здатність опановувати та застосовувати технології системного аналізу інформаційної діяльності.

 

Програмними результатами вивчення дисципліни «Аналітико-синтетична переробка інформації» є:

РН 1. Знати і розуміти наукові засади організації, модернізації та впровадження новітніх технологій в інформаційній, бібліотечній та архівній діяльності.

РН 5. Узагальнювати, аналізувати і синтезувати інформацію в діяльності, пов’язаній із її пошуком, накопиченням, зберіганням та використанням.

РН 6. Знати, розуміти та застосовувати в практичній діяльності законодавчі та галузеві нормативні документи.

РН 12. Застосовувати сучасні методики і технології автоматизованого опрацювання інформації, формування та використання електронних інформаційних ресурсів та сервісів.

Оволодіння знаннями, навичками й уміннями з навчальної дисципліни «Аналітико-синтетична переробка інформації» базується на знаннях, опанованих при вивченні дисциплін «Історія України», «Лінгвістичні основи документознавства та медіадіяльність», «Бібліотекознавство».

Тема 1. Cутність аналітико-синтетичної переробки інформації та її види. Теоретичні основи бібліографічного опису документів.

Тема 2. Загальна методика бібліографічного опису документів. Зони та елементи бібліографічного опису документів. Бібліографічний опис документів під заголовком, під назвою та багатотомних видань.

Тема 3. Бібліографічний опис документів під заголовком, під назвою та багатотомних видань.

Тема 4. Загальне поняття про класифікацію документів. Систематичні документні класифікації.

Тема 5. Універсальна десяткова класифікація (УДК).

Тема 6. Загальна та часткова методики систематизації документів.

Тема 7. Теоретичні основи предметизації документів. Загальна та часткова методики предметизації документів.

Тема 8. Анотування документів. Реферування документів. Створення оглядових документів. Прояви недоброчесності в аналітико-синтетичній переробці інформації.

Координатор Syllabus РПНД