Освітній рівень | Перший (бакалаврський) |
Програма навчання | Обов’язкова |
Галузь знань | 02 Культура і мистецтво |
Спеціальність | 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа |
Освітня програма | Інформаційна аналітика та PR-діяльність |
Обсяг дисципліни | 5 кредитів (150 академічних годин) |
Види аудиторних занять |
лекції (30 академічних годин), практичні заняття (30 академічних годин) |
Індивідуальні завдання | не передбачені |
Форма контролю | Екзамен |
Вивчення дисципліни «Організація діяльності та документаційне забезпечення інформаційних установ» зорієнтоване на формування у студентів знань та набуття навичок, необхідних для роботи у сучасних інформаційних установах, організаціях, актуалізація системи знань про організацію документаційного забезпечення діяльності інформаційних установ, ефективне керівництво всіма інформаційними ресурсами на основі використання сучасної інформаційної технології, а також прикладних аспектів щодо документування управлінської діяльності, налагодження раціонального документообігу, систематизації та збереження документів.
Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких загальних та фахових компетентностей:
ІК: Здатність розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми у галузі інформаційної, бібліотечної та архівної справи або у процесі навчання, що передбачає застосування положень і методів інформаційної, бібліотечної та архівної справи і характеризуються комплексністю та невизначеністю умов.
ЗК 1 Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
ЗК 2 Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
ЗК 3 Знання та розуміння предметної області та професійної діяльності.
ЗК 4. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.
ЗК 6 Навички використання інформаційних і комунікативних технологій.
ЗК 7 Здатність до пошуку, опрацювання та аналізу інформації з різних джерел.
ЗК 8 Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.
ЗК 9 Здатність працювати в команді.
ЗК 10 Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).
ЗК 11 Здатність реалізувати свої права й обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свободи людини і громадянина в Україні.
СК 1: Здатність забезпечувати відбір, аналіз, оцінку, систематизацію, моніторинг, організацію, зберігання, розповсюдження й надання в користування інформації та знань у будь-яких форматах.
СК 2: Здатність використовувати методи систематизації, пошуку, збереження, класифікації інформації для різних типів контенту та носіїв.
СК 3: Здатність використовувати сучасні прикладні комп’ютерні технології та програмне забезпечення, мережеві й мобільні технології для вирішення професійних завдань.
СК 4: Здатність аналізувати закономірності розвитку, документно-інформаційних потоків та масивів, як штучно створеної підсистеми соціальних комунікацій.
СК 6: Здатність підтримувати ділову комунікацію з усіма суб’єктами інформаційного ринку, користувачами, партнерами, органами влади та управління, засобами масової інформації.
СК 7: Здатність впроваджувати інноваційні технології виробництва інформаційних продуктів і послуг, підвищення якості інформаційного обслуговування користувачів інформаційних, бібліотечних та архівних установ.
СК 8. Здатність проєктувати та створювати документно-інформаційні ресурси, продукти та послуги.
СК 9. Здатність використовувати PR та інші прикладні соціокомунікаційні технології в умовах сучасної інформаційно-технологічної інфраструктури.
СК 10: Здатність адмініструвати соціальні мережі, електронні бібліотеки та архіви.
СК 12: Здатність аналізувати закономірності розвитку, документно-інформаційних потоків та масивів, як штучно створеної підсистеми соціальних комунікацій.
СК 13. Здатність опановувати і використовувати технології електронного урядування та електронного документообігу.
СК 14. Здатність до подальшого навчання з високим рівнем автономності, постійного підвищення рівня інформаційної культури.
СК 15. Здатність опановувати та застосовувати технології системного аналізу інформаційної діяльності.
СК 16. Здатність презентувати та оприлюднювати результати теоретико-прикладних досліджень у сфері інформаційно-аналітичної та виставкової діяльності.
СК 17. Здатність створювати, презентувати та просувати медійні продукти для формування корпоративного іміджу установи з урахуванням соціально-психологічних механізмів впливу на цільову аудиторію.
Програмними результатами вивчення дисципліни «Організація діяльності та документаційне забезпечення інформаційних установ» є:
РН 1: Знати й розуміти наукові засади організації, модернізації та впровадження новітніх технологій в інформаційній, бібліотечній та архівній діяльності.
РН 2: Впроваджувати та використовувати комунікаційні технології у соціальних системах, мультимедійне забезпечення інформаційної діяльності, технології вебдизайну та вебмаркетингу.
РН 3: Керувати документаційними процесами діяльності установ, користуватися засобами електронного документообігу, організовувати референтну та офісну діяльність.
РН 4: Застосовувати у професійній діяльності технології інформаційного менеджменту, створення і підтримки функціонування електронних бібліотек та архівів, методологію вивчення та задоволення культурних та інформаційних потреб користувачів.
РН 5: Узагальнювати, аналізувати і синтезувати інформацію в діяльності, пов’язаній із її пошуком, накопиченням, зберіганням та використанням.
РН 6: Знати, розуміти та застосовувати в практичній діяльності законодавчі та галузеві нормативні документи.
РН 7: Забезпечувати ефективність функціонування документно-комунікаційних систем.
РН 8: Використовувати знання технічних характеристик, конструкційних особливостей, призначення і правил експлуатації комп’ютерної техніки та офісного обладнання для вирішення технічних завдань спеціальності.
РН 9: Оцінювати можливості застосування новітніх інформаційно-комп’ютерних та комунікаційних технологій для вдосконалення практик виробництва інформаційних продуктів і послуг.
РН 10: Кваліфіковано використовувати типове комп’ютерне та офісне обладнання.
РН 11: Здійснювати пошук інформації в різних джерелах для розв’язання професійних завдань.
РН 12: Застосовувати сучасні методики й технології автоматизованого опрацювання інформації, формування та використання електронних інформаційних ресурсів та сервісів.
РН 13 : Оцінювати результати діяльності та відстоювати прийняті рішення.
РН 14: Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію українською мовою та однією з іноземних мов.
РН 15: Використовувати різноманітні комунікативні технології для ефективного спілкування на професійному, науковому та соціальному рівнях на засадах толерантності, діалогу і співробітництва.
РН 16: Приймати обґрунтовані управлінські та технологічні рішення.
РН 17: Бути відповідальним, забезпечувати ефективну співпрацю в команді.
РН 19: Дотримуватися і реалізовувати основні засади охорони праці та безпеки життєдіяльності.
РН 20: Уміти оприлюднювати результати власних теоретико-прикладних досліджень у фаховому середовищі та презентувати їх із застосуванням сучасних технічних засобів.
РН 21: Уміти розробляти якісний інформаційний контент і медійні продукти для різних цільових аудиторій з урахуванням їх соціально-психологічних особливостей, а також відповідно до стратегій формування іміджу й бренду.
Оволодіння знаннями, навичками й уміннями з навчальної дисципліни «Організація діяльності та документаційне забезпечення інформаційних установ» базується на знаннях, опанованих при вивченні дисциплін «Міжнародне співробітництво в інформаційній, архівній та бібліотечній сфері», «Інформаційно-аналітична діяльність», «Правові основи інформаційно-аналітичної діяльності», «PR у маркетингових комунікаціях».
Тема 1. Інформаційна установа: поняття та види.
Тема 2. Основи процесу управління інформаційною установою.
Тема 3. Організація управління діяльністю інформаційної установи.
Тема 4. Система діяльності в інформаційній установі.
Тема 5. Формування кадрового складу інформаційної установи.
Тема 6. Інформаційне виробництво та правове регулюванняінформаційної діяльності в Україні.
Тема 7. Ринок інформаційних продуктів і послуг.
Тема 8. Створення та діяльність інформаційних агентств.
Тема 9. Особливості конкурентної боротьби на інформаційному ринку.
Тема 10. Роль комунікацій у системі управління.
Тема 11. Колектив установи як психологічний феномен.
Тема 12. Діяльність керівника інформаційної установи.
Тема 13. Документаційне забезпечення діяльності установ.
Тема 14. Управління документопотоками в установі. Організація зберігання документів.
Тема 15. Документування управлінської діяльності. Недотримання етичних, професійних чи правових норм документаційного забезпечення діяльності інформаційних установ та способи його уникнення.