Навчальний курс 029БОК34 Ознайомча практика за профілем спеціальності

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 02 Культура і мистецтво
Спеціальність 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
Освітня програма Інформаційна аналітика та PR-діяльність
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять немає
Форма контролю диференційований залік

Ознайомча практика за профілем спеціальності є продовженням навчального процесу і надає можливість студенту перевірити та закріпити набуті знання і професійні навички у межах майбутньої спеціальності, отримати досвід самостійної роботи.

Метою ознайомчої практики за профілем спеціальності є  закріплення теоретичних знань та набуття практичних навичок з інформаційної аналітики і PR-діяльності; ознайомлення з діяльністю суб’єктів господарювання в галузі реклами та PR; розширення знань здобувачів про рекламну діяльність промислових, торговельних підприємств, організацій сфери послуг, розвиток творчого потенціалу студентів із обраної спеціальності, професійної етики взаємин. Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких загальних та фахових компетентностей:

ІК Здатність розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми у галузі  інформаційної, бібліотечної та архівної справи або у процесі навчання, що передбачає   застосування положень і методів інформаційної, бібліотечної та архівної справи і   характеризуються комплексністю та невизначеністю умов.

ЗК 1 Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

ЗК 2  Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

 ЗК 3  Знання та розуміння предметної області та професійної діяльності.

 ЗК 4  Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

 ЗК 6  Навички використання інформаційних і  комунікативних технологій.

 ЗК 7  Здатність до пошуку, опрацювання та аналізу інформації з різних джерел.

 ЗК 8  Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.

ЗК 9   Здатність працювати в команді.

ЗК 11 Здатність реалізувати свої права та обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність сталого розвитку, верховенства права, прав і свободи людини і громадянина в Україні.

Спеціальні компетентності:

СК 1 Здатність здійснювати відбір, аналіз, оцінку, систематизацію, моніторинг, організацію, зберігання, розповсюдження та надання в користування інформації та знань у будь-яких  форматах.

СК 2   Здатність використовувати методи систематизації, пошуку, збереження, класифікації інформації для різних типів контенту та носіїв.

СК 3  Здатність використовувати сучасні прикладні комп’ютерні технології та програмне забезпечення, мережеві та мобільні технології для вирішення професійних завдань.

СК 4 Здатність аналізувати закономірності розвитку, документно-інформаційних потоків та масивів, як штучно створеної підсистеми соціальних комунікацій.

СК 6 Здатність підтримувати ділову комунікацію з усіма суб’єктами інформаційного ринку, користувачами, партнерами, органами влади та управління, засобами масової інформації.

СК 7 Здатність впроваджувати інноваційні технології виробництва інформаційних продуктів і послуг, підвищення якості інформаційного обслуговування користувачів інформаційних, бібліотечних та архівних установ.

СК 14  Здатність до подальшого навчання з високим рівнем автономності, постійного підвищення рівня інформаційної культури.

Програмними результатами ознайомчої практики за профілем спеціальності є:

РН 1 Знати і розуміти наукові засади організації, модернізації та впровадження новітніх технологій в інформаційній, бібліотечній та архівній діяльності.

РН 2 Впроваджувати та використовувати комунікаційні технології у соціальних системах, мультимедійне забезпечення інформаційної діяльності, технології вебдизайну та вебмаркетингу.

РН 4 Застосовувати у професійній діяльності технології інформаційного менеджменту, створення і підтримки функціонування електронних бібліотек та архівів, методологію вивчення та задоволення культурних та інформаційних потреб користувачів.

РН 5    Узагальнювати, аналізувати і синтезувати інформацію в діяльності, пов’язаній із її пошуком, накопиченням, зберіганням та використанням.

РН 6  Знати, розуміти та застосовувати в практичній діяльності законодавчі та галузеві нормативні документи.

РН 7 Забезпечувати ефективність функціонування документно-комунікаційних систем.

РН 9 Оцінювати можливості застосування новітніх інформаційно-комп’ютерних та комунікаційних технологій для вдосконалення практик виробництва інформаційних продуктів і послуг.

РН 11  Здійснювати пошук інформації в різних джерелах для розв’язання професійних завдань.

РН 12  Застосовувати сучасні методики і технології автоматизованого опрацювання інформації, формування та використання електронних інформаційних ресурсів та сервісів.

РН 15  Використовувати різноманітні комунікативні технології для ефективного спілкування на професійному, науковому та соціальному рівнях на засадах толерантності, діалогу і співробітництва.

РН 17  Бути відповідальним, забезпечувати ефективну співпрацю в команді.

РН 18  Навчатися з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань.

РН 19  Дотримуватися і реалізовувати основні засади охорони праці та безпеки життєдіяльності.

РН 21  Уміти розробляти якісний інформаційний контент і медійні продукти  для різних цільових аудиторій з урахуванням їх соціально-психологічних особливостей, а також відповідно до стратегій формування іміджу й бренду.

Передумовами проходження  ознайомчої практики за профілем спеціальності є дисципліни, вивчені здобувачами раніше, зокрема такі як: «Інформатика і комп’ютерна техніка», «Етика і психологія ділового спілкування».

ЕТАПИ ПРОХОДЖЕННЯ ОЗНАЙОМЧОЇ ПРАКТИКИ ЗА ПРОФІЛЕМ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

  1. Настановча конференція з практики, інструктаж з техніки безпеки.
  2. Ознайомлення з базою практики, структурою підприємства, організації, установи. Посадові обов’язки рекламіста та піарника, особливості їх роботи. Характеристика піар-структури установи, організації, підприємства.
  3. Вивчення роботи структурного підрозділу, його основні функції та особливості роботи щодо створення іміджу  фірми. Ознайомитися з планом роботи PR-структури установи, підприємства, організації на тиждень / місяць та опрацювати їх. Опрацювати доступні матеріали щодо плану піар-компаній установи, закладу, підприємства. Самостійно укласти  перелік soft skills, які потрібні для успішної роботи піарника та  список hard  skills, які потрібні для успішної роботи піарника щодо просування продукту. Ознайомитися з планом роботи PR-структури установи, підприємства, організації.
  4. Виконання  індивідуального завдання практики.
  5. Оформлення звіту та подання його на кафедру для перевірки та захисту.

Координатор РПНД