Вивчення дисципліни «Інтелектуальна власність та ліцензування програмного забезпечення» спрямоване на формування у здобувачів поняття цивільних правовідносин, пов’язаних з творчою діяльністю, опанування правового механізму їх регулювання, отримання необхідних навиків кваліфікації результатів творчої діяльності, зокрема програмного забезпечення, захисту майнових та особистих немайнових прав авторів та правонаступників як в Україні, так і за її межами
Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів формування інтегральної та загальних фахових компетентностей:
ІК – Здатність розв’язувати задачі дослідницького та/або інноваційного характеру у галузі електронних комунікацій та радіотехніки.
ЗК1 – Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
ЗК4 – Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій у професійній діяльності.
ЗК 7 – Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
ФК 2 – Здатність здійснювати збір, аналіз науково-технічної інформації, вітчизняного і зарубіжного досвіду по тематиці дослідженнях.
ФК 4 – Здатність захищати інтелектуальну власність, дотримуватися правових і етичних норм з питань інтелектуальної власності..
Програмними результатами вивчення дисципліни «Інтелектуальна власність та ліцензування програмного забезпечення» є:
ПР 1 – Застосовувати перспективні методи дослідження та розв’язання професійних завдань на основі знань про світові тенденції розвитку телекомунікаційної техніки та ІТ.
ПР 4 – Застосовувати сучасні ІТ в професійній діяльності.
ПР 5 – Захищати інтелектуальну власність, аналізувати відповідні охоронні документи, відповідність наукових та дослідно-конструкторських розробок нормам законодавства України та міжнародних стандартів щодо інтелектуальної власності.
ПР 8 – Застосовувати навички в розумінні наукових робіт в ІТ-сфері та інфокомунікаціях і відслідковувати найновіші досягнення в галузі телекомунікаційних систем та мереж, спілкуючись із колегами.
ПР 9 – Застосовувати знання для пошуку відповідних науково-технічних джерел, що мають відношення до задач досліджень інфокомунікацій, які необхідно розв’язати.
ПР 11 – Застосовувати знання правового змісту інтелектуальної власності, основних форм і способів захисту інтелектуальної власності; способів комерціалізації прав на об’єкти інтелектуальної власності, етапів планування та впровадження інноваційних рішень.
ПР 12 – Застосовувати знання вимог законодавчої бази стосовно особливостей інформаційної безпеки на підприємствах інноваційної діяльності; базових моделей керування доступом; видів та механізмів контролю рівня безпеки.
Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Інтелектуальна власність та ліцензування програмного забезпечення» базується на сформованих раніше знаннях, уміннях та навичках, одержаних від попередньо опанованих дисциплін першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.