Вивчення дисципліни «Практика (переддипломна)» спрямоване на акумулювання й аналіз матеріалів для підготовки та виконання кваліфікаційної роботи магістра, проведення досліджень у рамках студентської науково-дослідної роботи.
Завдання дисципліни «Практика (переддипломна)» спрямовані на формування у студентів загальних та фахових компетентностей:
ІК – Здатність розв’язувати задачі дослідницького та/або інноваційного характеру у галузі електронних комунікацій та радіотехніки.
Загальні компетентності:
ЗК 2 – Здатність застосовувати знання в практичних ситуаціях.
ЗК 6 – Здатність постійно вдосконалювати професійні навички й бути сучасно навченим.
ЗК 7 – Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
ЗК 8 – Здатність приймати обґрунтовані рішення.
Фахові компетентності:
ФК 2 – Здатність здійснювати збір, аналіз науково-технічної інформації, вітчизняного і зарубіжного досвіду по тематиці дослідженнях.
ФК 3 – Формулювати (у формі презентацій або звітів) нові проекти та наукові задачі досліджень в ІТ-галузі, вибирати належні напрями та відповідні методи для їх розв’язання, беручи до уваги наявні ресурси.
ФК6 – Здатність розробляти та впроваджувати телекомунікаційні системи та програмні додатки, а також використовувати існуючі.
ФК 7 – Здатність проектувати, налаштовувати та оптимізувати роботу інфокомунікаційних мереж.
ФК 10 – Здатність застосовувати сучасні технології та інструментальні засоби в задачах галузі.
Програмними результатами проходження практики є:
ПР3 – Розробляти та реалізовувати сучасні та перспективні інфокомунікаційні системи та мережі.
ПР6 – Формувати технічні завдання та брати участь в розробці апаратних та/або програмних засобів телекомунікаційних систем та мереж.
ПР8 – Застосовувати навички в розумінні наукових робіт в ІТ-сфері та інфокомунікаціях і відслідковувати найновіші досягнення в галузі телекомунікаційних систем та мереж, спілкуючись із колегами.
ПР 9 – Застосовувати знання для пошуку відповідних науково-технічних джерел, що мають відношення до задач досліджень інфокомунікацій, які необхідно розв’язати.
ПР 10 – Проектувати, налаштовувати та оптимізувати роботу інфокомунікаційних мереж.
ПР 11 – Застосовувати знання правового змісту інтелектуальної власності, основних форм і способів захисту інтелектуальної власності; способів комерціалізації прав на об’єкти інтелектуальної власності, етапів планування та впровадження інноваційних рішень.
ПР 12 – Застосовувати знання вимог законодавчої бази стосовно особливостей інформаційної безпеки на підприємствах інноваційної діяльності; базових моделей керування доступом; видів та механізмів контролю рівня безпеки.
ПР 13 – Вміти ефективно спілкуватися на професійному та соціальному рівні, включаючи усну та письмову комунікацію іноземною мовою.
Проходження практики (переддипломної) ґрунтується на знаннях, набутих студентами в результаті вивчення ряду дисциплін: «Ділова іноземна мова», «Проектування інфокомунікаційних систем та мереж», «Телекомунікаційні системи та мережі наступного покоління».