Вивчення дисципліни «Проектування інфокомунікаційних систем та мереж» спрямоване на формування у студентів теоретико-практичної бази щодо принципів та характеристик надійності інфокомунікаційних систем, особливостей застосування технологій та засобів для забезпечення надійності телекомунікаційної інфраструктури.
Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:
ІК – Здатність розв’язувати задачі дослідницького та/або інноваційного характеру у галузі електронних комунікацій та радіотехніки.
Загальні компетентності:
ЗК1 – Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
ЗК2 – Здатність застосовувати знання в практичних ситуаціях.
ЗК4 – Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій у професійній діяльності.
ЗК6 – Здатність постійно вдосконалювати професійні навички й бути сучасно навченим.
ЗК8 – Здатність приймати обґрунтовані рішення.
Фахові компетентності:
ФК 1 – Здатність використовувати принципи та концепції побудови телекомунікаційних систем та мереж у поєднанні з потрібними математичними інструментами вищого рівня для опису інфокомунікацій.
ФК 3 – Формулювати (у формі презентацій або звітів) нові проекти та наукові задачі досліджень в ІТ-галузі, вибирати належні напрями та відповідні методи для їх розв’язання, беручи до уваги наявні ресурси.
ФК 5 – Здатність будувати відповідні моделі телекомунікаційних систем та мереж.
ФК 6 – Здатність розробляти та впроваджувати телекомунікаційні системи та програмні додатки, а також використовувати існуючі.
ФК 7 – Здатність проектувати, налаштовувати та оптимізувати роботу інфокомунікаційних мереж.
ФК 8 – Здатність розв’язувати задачі забезпечення надійності й інформаційної безпеки телекомунікаційних систем і мереж.
ФК 10 – Здатність застосовувати сучасні технології та інструментальні засоби в задачах галузі.
Програмними результатами вивчення дисципліни «Проектування інфокомунікаційних систем та мереж» є:
ПР 2 – Використовувати принципи та концепції побудови телекомунікаційних систем та мереж у поєднанні з потрібним математичним апаратом.
ПР 3 – Розробляти та реалізовувати сучасні та перспективні інфокомунікаційні системи та мережі.
ПР 6 – Формувати технічні завдання та брати участь в розробці апаратних та/або програмних засобів телекомунікаційних систем та мереж.
ПР 7 – Організовувати захист інформації в інфокомунікаційних мережах, здійснювати адміністрування інфокомунікаційних мереж, впроваджувати, налагоджувати та адмініструвати мережеве та інше системне програмне забезпечення.
ПР 10 – Проектувати, налаштовувати та оптимізувати роботу інфокомунікаційних мереж.
ПР 12 – Застосовувати знання вимог законодавчої бази стосовно особливостей інформаційної безпеки на підприємствах інноваційної діяльності; базових моделей керування доступом; видів та механізмів контролю рівня безпеки.
Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Проектування інфокомунікаційних систем та мереж» базується на тісному взаємозв’язку з дисципліною «Моделювання та оптимізація систем та мереж телекомунікацій» другого (магістерського) рівня вищої освіти.