Навчальний курс 292МОК5 Управління зовнішньоекономічною діяльністю (національний, регіональний та секторальний аспекти)

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 29 «Міжнародні відносини»
Спеціальність 292 «Міжнародні економічні відносини»
Освітня програма «Міжнародні економічні відносини»
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (24 академічних години), практичні заняття (24 академічних години)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Управління зовнішньоекономічною діяльністю (національний, регіональний та секторальний аспекти)» спрямоване на формування у студентів сучасного управлінського мислення, системи теоретичних знань і практичних навичок щодо прийняття та виконання управлінських рішень у сфері зовнішньоекономічної діяльності у розрізі національного, регіонального та секторального аспектів.

Вивчення навчальної дисципліни забезпечує формування та розвиток у студентів компетентностей, визначених освітньо-професійною програмою:

ІК. Здатність виявляти та розв’язувати складні задачі та проблеми, генерувати нові ідеї у сфері міжнародних економічних відносин та/або під час навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризуються невизначеністю умов і вимог.

ЗК 2. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

ЗК 3. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.

ЗК 4. Здатність працювати в команді.

ЗК 5. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.

СК 1. Здатність приймати обґрунтовані рішення щодо налагодження міжнародних економічних відносин на всіх рівнях їх реалізації.

СК 4. Здатність оцінювати масштаби діяльності глобальних фірм та їх позиції на світових ринках.

СК 8. Здатність прогнозувати тенденції розвитку міжнародних ринків з урахуванням кон’юнктурних змін.

Програмні результати навчання з дисципліни «Управління зовнішньоекономічною діяльністю (національний, регіональний та секторальний аспекти)», визначені освітньо-професійною програмою:

ПРН 3. Систематизувати, синтезувати й упорядковувати отриману інформацію, ідентифікувати проблеми, формулювати висновки і розробляти рекомендації, використовуючи ефективні підходи та технології, спеціалізоване програмне забезпечення з метою розв’язання складних завдань практичних проблем з урахуванням крос-культурних особливостей суб’єктів МЕВ.

ПРН 4. Приймати обґрунтовані рішення з проблем міжнародних економічних відносин за невизначених умов і вимог.

ПРН 5. Оцінювати ступінь складності завдань при плануванні діяльності та опрацюванні її результатів.

ПРН 6. Аналізувати нормативно-правові документи, оцінювати аналітичні звіти, грамотно використовувати нормативно-розпорядчі документи та довідкові матеріали, вести прикладні аналітичні розробки, професійно готувати аналітичні матеріали.

ПРН 9. Здійснювати моніторинг, аналіз, оцінку діяльності глобальних фірм (корпорацій, стратегічних альянсів, консорціумів, синдикатів, трастів тощо) з метою ідентифікації їх конкурентних позицій  та переваг на світових ринках.

ПРН 13. Ідентифікувати зміни кон’юнктури ринків під дією невизначених факторів, здійснювати їх компаративний аналіз, критично оцінювати наслідки продукованих ідей та прийнятих рішень з метою прогнозування тенденції розвитку глобальних ринків.

Навчальна дисципліна «Управління зовнішньоекономічною діяльністю (національний, регіональний та секторальний аспекти» побудована на основі засвоєних знань з дисциплін «Міжнародні економічні відносини», «Зовнішньоекономічна діяльність підприємств», «Міжнародна торгівля», «Міжнародні фінанси», «Міжнародна економічна діяльність України», «Міжнародна інвестиційна діяльність».

Змістовий модуль 1. КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЗЕД

Тема 1. Теоретичні основи управління зовнішньоекономічною діяльністю на національному та регіональному рівнях.

Тема 2. Управління зовнішньоекономічною діяльністю в Україні в умовах невизначеності безпекового середовища.

Змістовий модуль 2. ОРГАНІЗАЦІЙНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ЗЕД

Тема 3. Планування стратегії фірми на зовнішньому ринку.

Тема 4. Організація ЗЕД підприємства.

Тема 5. Підбір кадрів та мотивування персоналу у сфері ЗЕД.

Тема 6. Контролювання, регулювання та інформаційне забезпечення ЗЕД.

Змістовий модуль 3. ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ СУБ’ЄКТАМИ ЗЕД

Тема 7. Управління діяльністю спільних підприємств.

Тема 8. Управління діяльністю глобальних фірм.

Координатор Syllabus