Новини кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики


27.01.2025 року

23-24 січня 2025 року на кафедрі теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Полтавської політехніки успішно пройшов захист кваліфікаційних робіт магістрів-теплоенергетиків спеціальності G4 "Енерговиробництво".

Вітаємо випускників і бажаємо здійснення усіх мрій. Найкращі доповіді були відзначені подарунками від стейкхолдера кафедри - компанії Herz-Україна.  Дякуємо ЗСУ за можливість здійснювати навчальний процес та компанії Herz-Україна за надані подарунки для найкращих магістрантів за результатами захисту кваліфікаційних робіт.


06.01.2025 року.

Доцент кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики «Полтавської політехніки», к.т.н. Череднікова О.В. нещодавно повернулася після тривалого стажування в Данії.

У 2023 році Череднікова О.В. отримала престижну стипендію Scholars At Risk Ukraine (SARU) для постдокторських досліджень в Ольборзькому університеті (Данія). Період дії гранту тривав з 1 січня до 31 грудня 2024 року.

Головною метою програми було надання можливості українським вченим отримати міжнародний досвід, сприяти розвитку наукової кар’єри в Україні та створювати міжнародні наукові мережі. У рамках програми за рік проживання в Данії Череднікова О.В. тісно співпрацювала з провідними вченими групи дослідження енергетики та будівель факультету інженерії та науки Ольборзького університету — Оленою К. Ларсен і Лассе Роде. Основна увага була приділена дослідженням у сфері внутрішнього мікроклімату та енергоефективності будівель. Череднікова О.В. також прослухала два спеціалізовані курси, які охоплювали теоретичні, практичні та лабораторні заняття:

1. Advanced Integrated Design II: Green Building Strategies with Focus on Energy and Emission Assessment 2024 (Розширений інтегрований дизайн II: Стратегії зеленого будівництва з акцентом на оцінку енергії та викидів 2024).

2. Analyse og måling af indeklima / Indoor Environmental Analysis and Measurements (Аналіз та вимірювання внутрішнього середовища).

Навчання включало використання сучасного обладнання потужної лабораторії наукової секції дослідження енергетики та будівель Ольборзького університету, що значно розширило практичні навички Череднікової О.В. у дослідженнях внутрішнього середовища та енергоефективності будівель.

Грант Scholars At Risk Ukraine став важливим етапом у професійному розвитку науковиці та сприятиме поширенню отриманих знань серед українських вчених, студентів та фахівців.

Більше новин на сторінці у Фейсбук: https://www.facebook.com/tgvpoltava


03.07.2024 року

Дві команди студентів-теплоенергетиків НУПП взяли участь у Всеукраїнському науково-технічному конкурсі "Енергетика майбутнього", що проходив 28.06.2024 на базі Луцького національного технічного університету.

Фінал хакатону тривав протягом трьох днів. До Луцька з'їхались представники вишів столиці, Дніпра, Полтави, Кривого Рогу, Житомира, Запоріжжя та Чернігова, ще 2 команди ж виступали он-лайн. Протягом перших двох днів учасники мали можливість познайомитись з ЛНТУ, отримати детальні інструкції менторів, взяти участь у міні-тренінгах із презентації страртапів, відточити пітч проекту, а також зблизитись з містом Луцьк, відвідавши змістовні історичні та культурні екскурсії.

Доповіді команд оцінювали:  Ігор Лепьошкін - голова журі, радник проєкту GIZ, Катерина Шкльода - голова благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» та Заріна Дацик - начальниця відділу молодіжної політики Департаменту молоді та спорту Луцької міської ради.

Переможцями конкурсу стала команда «Zevs-и» з проєктом EcoVolt (КПІ ім. Ігоря Сікорського). Друге місце посіла команда з м. Житомир «Місія можлива» (Поліський національний університет) з впровадженням використання існуючих засобів для знаходження місць пошкодження у розгалужених ЛЕП. Третє місце здобула команда «Ідея Полтава» (Національний університет «Полтавська політехніка ім. Юрія Кондратюка») з розробкою BRIKETTA. Місію нагородження переможців призами, серед яких SMART-годинники, навушники та power bank-и, виконав голова журі - Ігор Лепьошкін.

Вітаємо команду в складі студентів третього курсу - Передерій Аліна та Дубчак Дмитро – із заслуженою перемогою та бажамо подальших здобутків та успіхів у розвитку їх ідеї.

Команда ж наших першокурсників отримала безцінний досвід та потужний заряд енергії для майбутніх звершень. Сподіваємося на їх подальші перемоги.


01.07.2024 року

Відбулися захисти кваліфікаційних робіт бакалаврів-теплоенергетиків. Вітаємо молодих фахівців із успішним завершенням етапу навчання. Бажаємо успіхів у подальшій розбудові енергетичної галузі України.

Традиційно кращі випускники отримали подарунки від стейкхолдера кафедри ТГВ та Т Полтавської політехніки - компанії HERZ-Україна.

Дякуємо ЗСУ за можливість здійснювати навчальний процес. Все буде Україна.


25.06.2024 року.

У  червні 2024 року відбулася спільна поїздка Чепурко Ю. та Серги Т. (аспіранток проф. Голіка Ю.С.) разом із завідувачкою кафедри прикладної екології та природокористування Ілляш О.Е. та начальницею відділу аналізу інноваційної діяльності та інтелектуальної власності університету Максютою Н. до Університету природних ресурсів і наук про життя в м. Відень (BOKU) у рамках співробітництва над науковою тематикою «Дослідження складу твердих побутових відходів та їх ресурсного потенціалу».

Метою відрядження було ознайомлення з досвідом Республіки Австрія щодо управління побутовими відходами: організації їх збирання, рециклінгу та перероблення.

Було відвідано відомий в Європі сміттєспалювальний завод Шпіттелау, який являє собою поєднання корисних і художніх якостей та спроектований за новітніми технологіями очищення повітря і переробки відходів, а також є символом поєднання технологій і мистецтва.

Під час візиту ознайомились також із досвідом Австрії у сфері компостування: застосування різних видів компостерів, методів компостування та особливостями організації цього процесу.


12.06.2024 року.

Доцент кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики НУПП, к.т.н.  Чернецька І.В. взяла участь у навчальній поїздці до Польщі, яка була організована Спільним проектом ЄС-Україна «TEAD-Тренінги для енергоаудиторів та проектувальників».

Із 2024 року Чернецька І.В. приймає участь у Спільному проекті ЄС-Україна «TEAD-Тренінги для енергоаудиторів та проектувальників». Пройшла 2 курси навчання в лютому-квітні 2024 року, успішно здала іспити за двома напрямками для енергоаудиторів та для проектувальників та на основі конкурсного відбору за балами тестування була відібрана до групи з 12 викладачів ЗВО України, які були запрошені до подальшої співпраці.  У період із 3 по 7 червня 2024 року було продовжено практичне навчання для відібраної групи в Польщі, яким керував особисто team leader проєкту TEAD Ukraine Rafał Stanek.

У рамках поїздки викладачі разом із ключовою експерткою TEAD з гендерних питань та комунікацій Chantal Van den Bossche відвідали низку об'єктів м. Жешув, де успішно впроваджені заходи з термомодернізації (багатоповерхівки, дитсадок).

Дуже пізнавальними були також екскурсії на комунальні об'єкти, зокрема водозабір та каналізаційні очисні споруди, де активно використовуються сонячні панелі та біогаз в якості альтернативних джерел енергії.

Особливо насиченою та цікавою була екскурсія до сміттєспалювального заводу, який є частиною групи з 21 заводу компанії PGE, які спалюють сміття у різних містах Польщі. Завод має надсучасні технології і є одним із потужних виробників теплової та електричної енергії для міста Жешув. Директор люб’язно продемонстрував відео-презентацію, пояснивши особливості технологічного процесу перетворення сміття в енергію на його підприємстві та провів групу по всім ключовим ділянкам виробництва.

Зустрічі з профільними фахівцями, керівництвом та віце-президентом м. Жешув значно розширили світогляд учасників, ознайомили з успішними кейсами впровадження енергоефективних заходів з організаційної точки зору, дозволили обмінятися досвідом та продемонстрували потужну підтримку, яку Польща готова надавати Україні на її шляху до ЄС, зокрема в питаннях енергоефективності.

У м. Кракові було організовано 2 потужні лекції. Провідний енергоаудитор Польщі Maciej Surówka поділився яскравими прикладами з особистої практики, а голова впливової екологічної організації Andrzej Guła продемонстрував шлях Кракова до звільнення міста від смогу. Суттєве покращення якості повітря стало можливим завдяки поступовому впливу на свідомість суспільства освітніми та інформаційними заходами, зростання толерантності політичної еліти до екологічних питань, впровадження стимулюючих програм відмови від використання вугілля як основного палива в приватних домогосподарствах і підтримка активного впровадження альтернативних джерел енергії, що може бути гарним прикладом і для України.

У подальшому планується залучення підготовленої команди викладачів для проведення тренінгів у сфері енергоефективності та енергоаудиту. Проект ставить за мету підготовку професійних кадрів у сфері енергетичного аудиту, що дозволить забезпечити країну достатньою кількістю кваліфікованих фахівців, здатних високоякісно проводити енергетичний аудит у житловому секторі та промисловості з акцентом на ширше залучення жінок до професії енергоаудитора.


02.04.2024 року

На кафедрі теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" постійно відбувається процес покращення лабораторної бази. Так 1 квітня 2024 року нами було отримано на спонсорських засадах вентиляційне обладнання (різноманітні фільтри для очищення повітря та осьовий вентилятор) від компанії "AeroStar" (Україна, м. Київ).

Дане обладнання планується використовувати при виконанні лабораторних робіт у курсах: "Процеси і апарати захисту атмосферного повітря" і "Сучасні системи створення мікроклімату приміщень" (лектор завідувач кафедри ТГВ та Т к.т.н., професор Юрій ГОЛІК) та "Теплопостачання і вентиляція" (лектор к.т.н., доц. Дмитро ГУЗИК ).

Кафедра вдячна колишньому випускнику і стейкхолдеру кафедри - директору української компанії по виробництву сучасного кліматичного обладнання Анцупову Сергію Миколайовичу за постійну допомогу в покращенні якості навчального процесу з підготовки фахівців спеціальності 144 "Теплоенергетика". Дякуємо воїнам ЗСУ за можливість ведення навчального процесу. Все буде Україна!


02.04.2024 року

Колектив кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики і студентська спільнота спеціальності 144 “Теплоенергетика” Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” щиро вітають студента гр. 101-НТ Віктора ЛИТВИНЕНКО з зайняттям ІІ-го призового місця Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт “Black Sea Science 2024” з доповіддю на тему: "Підвищення енергоефективності системи опалення твердопаливним котлом".

Також вітаємо керівників студентської науково-практичної роботи: к.т.н, доц. Ірину ЧЕРНЕЦЬКУ та д.т.н, проф. Богдана КУТНОГО.

На кафедрі теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" під керівництвом професора Юрія ГОЛІКА постійно іде процес оновлення лабораторної бази. Так на початку квітня 2024 року силами співробітників кафедри була змонтована панель сонячної електростанції марки AS-6P-340W виробництва американської компанії "MERISOLAR". Устаткування встановлено на покрівлі лабораторії "Зеленої енергетики" кафедри ТГВ та Т. Особлива вдячність новому співробітнику кафедри Євгенію МАНЕЙЛУ за ініциативність і особисту участь у створенні лабораторного обладнання, що  покращує якість навчального процесу в підготовці фахівців спеціальності 144 "Теплоенергетика". Дякуємо воїнам ЗСУ за можливість ведення навчального процесу. Все буде Україна!

Традиційно колектив кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики разом зі студентами прийняли участь у Дні довкілля, що пройшов у Національному університеті "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" 9 квітня 2024 року. Як і в минулому році під час заходу проводились роботи з озелення теріторії нашого ЗВО.


01.04.2024 року


29.03.2024 року

Традиційно співробітники кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики і студенти спеціальності 144 “Теплоенергетика” приймають участь у науково-практичних конференціях, презентаціях наукових проектів та зустрічах зі стейкхолдерами. Так 29 березня 2024 року у великій мультимедійній аудиторії 318-ц центрального корпусу Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” пройшов перший етап Всеукраїнської презентації екологічного проекту “Зелені управлінці: кадри для зеленої відбудови України”.

Зустріч з провідними фахівцями Асоціації професіоналів довкілля PAEW проходила за ініціативи і під головуванням президентки цієї організації Людмили ЦИГАНОК.

Учасники заходу мали можливість ознайомитись з напрямками діяльності даного громадського об'єднання, задати питання стосовно тематики заходу та заповнити анкету від організаторів зустрічі – з метою покращення якості підготовки фахівців екологічного спрямування.

На фото студенти-теплоенергетики різних курсів підготовки бакалаврів після закінчення семінару.


23.01.2024р.

Другий день захисту кваліфікаційних робіт магістрів-теплоенергетиків - випускників кафедри ТГВ та Т Полтавської політехніки. Знов з подарунками від компанії Herz-Україна на добру згадку про цей урочистий день в житті наших успішних випускників.


22.01.2024

На кафедрі теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Полтавської політехніки 22.01.2024 року стартував захист кваліфікаційних робіт магістрів спеціальності 144 "ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКА". Вже традиційно дипломники отримали подарунки - фахове видання від партнера кафедри компанії Herz-Україна. Вітаємо випускників нашої спеціальності з успішним захистом дипломних робіт. Дякуюємо ЗСУ за можливість проводити навчальний процес. Все буде Україна!


05.12.2023

Як і було заплановано, 5 грудня 2023 року о 10-00 в мультимедійній аудиторії 318-ц "Полтавської політехніки" була проведена лекція українського представника компанії REHAU (Німеччина) для студентів 3-х спеціальностей:

  • "Теплоенергетика",
  • "Будівництво і цивільна інженерія",
  • "Відновлювальна енергетика".

Семінар провів провідний спеціаліст українського осередку компанії REHAU Ілля Єфременко.

Під час проведення заняття студенти не тільки ознайомились з сучасними розробками провідного світового виробника обладнання для інженерних мереж, а й мали можливість на практиці спробувати себе в ролі інсталяторів систем теплопостачання.

Дякуємо ЗСУ за можливість проведення навчального процесу. Все буде Україна!


15.11.2023 року

На кафедрі теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Полтавської політехніки продовжується процес розширення співпраці з ведучими представниками теплоенергетичної галузі. Так 15 листопада 2023 року о 10-00 в ауд. 318-ц для студентів спеціальності 144 "Теплоенергетика" буде проведена відкрита мультимедійна лекція представниками українського осередка компанії HERZ (Австрія). Теми семінару: 1. Квартирні теплові пункти в багатоквартирних житлових будівлях. Переваги. Принцип дії. Проєктування. 2. Гідравлічне балансування систем опалення. Запрошуються усі бажаючі.


15.11.2023 року

На кафедрі теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Полтавської політехніки 15 листопада 2023 року в ауд. 318-ц відбувся семінар ведучого виробника арматури для систем теплопостачання - компанії HERZ (Австрія). Перед студентами 3-х спеціальностей: теплоенергетика, відновлювальна теплоенергетика та відновнювальна електроенергетика виступили спеціалісти українського представництва компанії: Віктор ПЕТРЕНКО та Олександр СОКИРКІН.

На семінарі були присутні також представники стейкхолдерів спеціальності 144 "Теплоенергетика": компаній "ВЕНТ-СЕРВІС" та "Де БЮТ" (м. Полтава). За лаштунками зустрічи представників фірми HERZ з завідувачем кафедри ТГВ та Т проф. Юрієм ГОЛІКОМ була отримана попередня домовленність про підписання договіру про співпрацю між компанією HERZ та Національним університетом "Полтавська політехніка імені Юрія Контратюка". Рухаємось уперед, дякуючі ЗСУ. Все буде Україна!


25.10.2023 року

На кафедрі ТГВтаТ Полтавської політехніки продовжується процес покращення лабораторної бази. Сьогодні 25 жовтня 2023 року повністю були закінчені роботи по введенню в навчальний процес устаткування з рекуперацією теплоти повітря, що видаляється з приміщення аудиторії 106-ц.   Дане енергоефективне обладнання, а також елементи вентиляційних систем на спонсорських засадах було надано університету ведучими вітчизняними виробниками сучасного кліматичного обладнання: компанією "ВЕНТ-СЕРВІС" (м. Київ) та ПрАТ "Вентиляційні системи" (м. Боярка). Окрема подяка полтавській компанії ТОВ "ОІК", робітники якої здійснили монтаж устаткування. Рухаємось в перед, дякуючи ЗСУ - все буде Україна.


07.10.2023 року

Вітаємо колегу з визнанням на державному рівні!

Заслужений працівник Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», кандидат технічних наук, Почесний професор університету, доцент кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики, співкерівник наукової школи «Дослідження збалансованого природокористування, прикладної екології та енергоефективності», Відмінник освіти України Анатолій Колієнко став стипендіатом Кабінету Міністрів України за видатні заслуги у сфері вищої освіти!

Відповідно до Розпорядження від 29 вересня 2023 року № 858-р науково-педагогічним працівникам, які зробили особистий вагомий внесок у забезпечення розвитку вищої освіти призначено довічні стипендії Кабінету Міністрів України (https://www.kmu.gov.ua/.../pro-pryznachennia-stypendii...).

Четвертий заслужений працівник Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», один з моїх вчителів, здобув заслужене визнання на високому державному рівні!

Уряд нагородив авторитетного науковця, який спеціалізується на технічних рішеннях підвищення рівня енергоефективності будівель і зробив чималий внесок не лише у розвиток української вищої освіти, а й в розвиток енергоефективної економіки, енергонезалежності.

Шановний Анатолій Григорович відрізняється особливим патріотизмом до університету. Рівно 50 років тому він став випускником нашого університету і присвятив своє життя науці, викладанню і підготовці найкращих фахівців у сфері теплоенергетики.

Як один з керівників наукової школи «Дослідження збалансованого природокористування, прикладної екології та енергоефективності» займається дослідженням процесів підвищення енергоефективності у будинковому секторі, промисловості і переробній галузі за рахунок впровадження нових технологій, обладнання і матеріалів, формування принципів впровадження джерел чистої енергії, відновлювальних і альтернативних джерел енергії на засадах і принципах сталого розвитку.

Окрім своїх безпосередніх професійних обов’язків, наш шановний колега має низку громадських обов’язків в університеті, до яких ставиться надзвичайно відповідально. Як керівник групи з енергозбереження і член архітектурно-будівельної ради університету уже 10 років успішно впроваджує досвід раціонального використання енергоресурсів. Завдяки скороченню видатків на оплату електроенергії, холодної і гарячої води за ці роки (враховуючи різну вартість енергоносіїв у різні періоди) університет заощадив більше 6 мільйонів гривень і при цьому умови для освітнього процесу залишались комфортними! Заощаджені кошти спрямовуються на модернізацію аудиторій. Це «зелені інвестиції» у знання і перехід до нових технологій в освітньому просторі.

Після того, як Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» став одним з університетів-учасників масштабного проєкту термомодернізації за підтримки Європейського інвестиційного банку, Анатолій Григорович ще на підготовчому етапі був залучений як експерт і продовжує консультувати по різних напрямках.

Анатолій Григорович показує яскравий взірець прикладного характеру науки і високої ефективності наукової діяльності. Дякую за колись вкладені знання, за високий професіоналізм і самовіддане служіння високому покликанню. Бажаю ще довгих років плідної роботи на благо університету та України!


08.08.2023р.

Вже стало гарною традицією на кафедрі теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" покращувати і розвивати лабораторну базу. Так завдяки активної позиції, підтримки і енергії завідувача кафедри професора Голіка Ю.С. під час літньої практики 2023 р. під керівництвом доц. Гузика Д.В. були проведені роботи по створенню двох нових науково-лабораторних стендів ( автори розробки: д.т.н., проф. Кутний Б.А. та к.т.н, доц. Чернецька І.В. ) в аудиторії 104-ц та 105а-ц.

В створенні нових стендів і проведенні підготовчих оздоблювальних робіт активну участь взяли студенти майже усих курсів, що проходили практику. Окрема подяка студенту гр. мНТ Манейло Євгену та фахівцю кафедри ТГВ та Т Коваленку В.Г. за участь у створенні нових стендів. Дякуючи ЗСУ - все буде Україна!

На кафедрі теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" постійно відбувається процес покращення лабораторної бази. Так 14 серпня 2023 року було отримано на спонсорських засадах обладнання від компанії "ВЕНТС" (Україна, м. Боярка) для завершення, робіт по введенню в експлуатацію і навчальний процес науково-лабораторного стенду ( автори розробки: завідувач кафедри ТГВ та Т професор Голік Ю С. та доцент Гузик Д.В.) з рекуперацією теплоти повітря, що видаляється з приміщення ауд. 106 ц кафедри.

Рекуператор та частина вентиляційного устаткування до нього в свій час була передана кафедрі директором української компанії по виробництву сучасного кліматичного обладнання "AeroStar" (м. Київ) - колишнім випускником кафедри: Анцуповим С.М. Окрема подяка студенту гр. 301-НТ Нестеренку Богдану та абітурієнту Жуку Володимиру за участь в отриманні і розвантаженні комплектуючих. Дякуючи ЗСУ - все буде Україна!


17.05.2023 року

Налагодження співпраці між кафедрами Полтавської політехніки та виробництвом є однією з головних задач, яку ставить адміністрація університету під керівництвом ректора д.е.н., проф. Онищенка В.О. перед працівниками структурних підрозділів.

Вже стало доброю традицією на кафедрі теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики (зав. кафедрою к.т.н., проф. Ю.С.Голік) проводити в зазначених рамках такі зустрічі студентів, аспірантів та викладачів кафедри зі спеціалістами провідних вітчизняних та закордонних фірм-виробників сучасних теплотехнічного обладнання, систем тепло- та холодопостачання.

В рамках такої співпраці у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка 17 травня 2023 року в аудиторії 125 центрального корпусу представниками українського представництва німецької компанії “Vaillant” (“VAILANT GROUP UKRAINE”, м. Киів) була проведена відкрита мультимедійна лекція-семінар для студентів та викладачів спеціальності 144 “Теплоенергетика”.

На лекції виступили представники фірми, а саме: регіональний менеджер компанії в Сумській та Полтавській області Олена МАТВІЄНКО та інженер з розвитку Костянтин Жмурко.

Під час зустрічі між представниками компанії “Vaillant” та Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” був підписаний меморандум про співпрацю між представництвом компанії в Україні та НУПП.

Одним із пунктів меморандуму є проведення представниками компанії “Vaillant” цільових семінарів для студентів теплоенергетиків спеціальності 144 Полтавської політехніки за тематикою, що буде визначатися і затверджуватись спільно з викладачами кафедри ТГВ та Т.


15.05.2023 року

Проведення профорієнтаційної роботи випускаючими кафедрами Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” для майбутніх абітурієнтів є однією з головних задач, яку ставить адміністрація університету під керівництвом ректора д.е.н., проф. Онищенка В.О. перед працівниками структурних підрозділів.

Викладачі та співробітники кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики під керівництвом к.т.н., професора Голіка Ю.С. постійно проводять профорієнтаційну роботу серед випускників шкіл, технікумів, коледжів, ліцеїв та на виробничих підприємствах Полтавщини.

В рамках такої співпраці у Національному університеті “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” 15 травня 2023 року відбулася ознайомча екскурсія-зустріч учнів 10-го класу ліцею № 17 м. Полтави зі студентами спеціальності 144 “Теплоенергетика” та викладачами кафедри “Теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики”.

Під час цієї зустрічі майбутні абітурієнти мали можливість ознайомитись з історією створення кафедри ТГВ та Т, її легендарними випускниками, викладацьким складом кафедри. Школярам була представлена стратегія розвитку спеціальності, головні напрямки діяльності колективу кафедри, задачі які ставить сьогодення перед фахівцями спеціальності.

Учні ліцею № 17 з зацікавленістю ознайомились з навчальними кабінетами кафедри, зокрема комп'ютерним класом, навчальними лабораторіями кафедри – де представлене сучасне кліматичне та теплотехнічне обладнання як вітчизняних так і закордонних виробників.

За останні роки лабораторія кафедри “Теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики” значно оновилась і доповнилась багатьма сучасними стендами, що дозволяють майбутнім студентам зробити вибір в опануванні даної спеціальність.