Оцінювання якості підготовки спеціальності 073

Моніторинг рівня задоволеності якістю освітнього процесу з кожної навчальної дисципліни за ІІ семестр 2023-2024 н.р.

здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

спеціальності  073 Менеджмент за освітньою програмою «Менеджмент інформаційних технологій»

На виконання розпорядження № 56 від 15.05.2024 р. «Про проведення опитування учасників освітнього процесу» в період з 20.05.2024 р. по 24.05.2024 р. кафедрою менеджменту і логістики проведено опитування здобувачів усіх рівнів вищої освіти щодо їх задоволеності якістю освітнього процесу з кожної навчальної дисципліни поточного семестру. Опитування здійснено із використанням інформаційного ресурсу GOOGLE FORMS анонімно, на добровільних засадах.

В опитуванні взяли участь 32 здобувача освітньої програми 1– 4 курсів. Відповідно вибірка є репрезентативною.

 

№ з/п

Питання

Рекомендована форма

відповіді

%

позитивних відповідей

1

Чи вважаєте Ви зміст навчальної дисципліни актуальним і сучасним?

Так/Ні

95,13

2

Чи вважаєте Ви, що зміст навчальної дисципліни є корисним для подальшої професійної діяльності за спеціальністю?

Так/Ні

92,28

3

Чи пояснив викладач на першому занятті критерії, порядок, форми та строки проведення поточного та підсумкового контролю знань за дисципліною?

Так/Ні

96,62

4

Чи вважаєте Ви, що оцінювання знань з дисципліни протягом семестру було об'єктивним та прозорим?

Так/Ні

95,88

5

Чи використовував викладач методики, пов'язані з розвитком соціальних навичок (soft skills), наприклад робота в команді, публічні виступи, міжособистісне спілкування, ведення дискусій і переговорів тощо?

Так/Ні

89,81

6

Чи мали ви можливість обирати тематику індивідуальних завдань чи пропонувати власну (курсові роботи, проєкти, доповіді, реферати)?

Так/Ні

92,0

7

Оцініть наскільки якісний та зручний для використання дистанційний курс навчальної дисципліни

Шкала

від 1 до 10

94,69

8

Чи стикалися Ви з випадками порушення принципів академічної доброчесності з боку інших студентів під час вивчення навчальної дисципліни? (списування, академічний плагіат, фальсифікація)

Так/Ні

5,5

9

Оцініть, наскільки рівень викладання дисципліни відповідав Вашим очікуванням

Шкала

від 1 до 10

97,09

10

Що б Ви порадили змінити чи удосконалити для поліпшення якості навчання з даної дисципліни?

Поле для відповіді

 

Результати опитування було обговорено на засіданні кафедри менеджменту і логістики 21.06.2024 року, протокол № 32.

Здобувачі освітньої програми взяли активну участь у опитуванні.  Так, 95,13% респондентів вважають зміст навчальної дисципліни актуальним і сучасним. 96,62% підтвердили, що викладач на першому занятті пояснив критерії, порядок, форми та строки проведення поточного та підсумкового контролю знань за дисципліною. 95,88% студентів відповіли на  питання №4, що оцінювання знань з дисципліни протягом семестру на їх думку було об’єктивним і прозорим. Найбільший відсоток позитивних відповідей 97,09% на питання №9 – рівень викладання дисциплін відповідав очікуванням студентів.

Опрацювання відкритих форм відповідей у межах проведеного опитування вказує на те, що здобувачі вищої освіти зацікавлені в отриманні якісних освітніх послуг. Переважна більшість студентів вважає, що пропоновані на цій ОП дисципліни повною мірою забезпечують формування компетентностей необхідних для подальшої професійної діяльності; респондентам зрозумілі форми контрольних заходів та їх механізми. З метою поліпшення якості навчання із навчальних дисциплін на відкрите питання 10 респонденти зазначили, що бажали б опановувати на заняттях більшу кількість сучасних програмних продуктів.

З метою удосконалення та покращення ступеня відповідності форм, методів навчання та викладання  відповідно принципам академічної доброчесності та студентоцентрованого підходу в навчанні, пропонується вжити наступних заходів:

1. Розширити теми курсових робіт з урахуванням  проблем сьогодення та сучасних реалій.

2. Активізувати практику використання неформальних онлайн-курсів для опрацювання тем, що виносяться на самостійне вивчення.

З метою покращення освітньої діяльності за спеціальністю 073 «Менеджмент» кафедра менеджменту і логістики проводить моніторинг якості освіти шляхом постійного опитування здобувачів вищої освіти.

Опитування торкаються обсягу освітніх компонентів, якості викладання, якості оцінювання та сприяють покращенню якості освітнього процесу.

Аналіз інформації таких опитувань дозволяє отримати об’єктивні дані про функціонування освітньої системи, дає можливість побачити переваги й «слабкі місця» в організації освітнього процесу на основі яких, в подальшому, можливо зробити правильні кроки у напрямку усунення недоліків та виправлення помилок, що були допущені під час запровадження інновацій. Разом з тим, інформація, отримана у процесі моніторингового дослідження, дає можливість розробити стратегію подальшого розвитку освітньої галузі.

Результати опитування анкетування

Протягом 2021-2022 навчального року проводилося он-лайн опитування здобувачів вищої освіти за спеціальністю 073 «Менеджмент» щодо виявлення рівня задоволеності якістю освітньої складової підготовки. Для проведення такого опитування викладачами кафедри менеджменту і логістики була розроблена анкета. В опитуванні 2 семестру 2021-2022 навчального року взяли учать 68 здобувачів вищої освіти. Було отримано наступні результати:

Середня задоволеність за всіма дисциплінами 94,58 %, у тому числі за: обсягом освітніх компонентів - 94,42 %; якість викладання – 93,49 %; якість оцінювання - 95, 84 %.

Результати опитування свідчать про достатньо високий рівень задоволеності студентів методами навчання та викладання.

Проведено опитування здобувачів вищої освіти щодо їх задоволеності якістю освітнього процесу з кожної навчальної дисципліни ІІ семестру 2022 / 2023 н.р. Період проведення опитування – з 29.05.2023 по 09.06.2023.

Результати опитування здобувачів першого освітнього рівня спеціальності 073 «Менеджмент» першого-четвертого курсів освітніх програм  «Менеджмент», «Логістика», «Менеджмент інформаційних технологій» показали, що  здобувачі в цілому оцінили рівень викладання дисциплін – 88,33 %. У розрізі інших питань здобувачі вважають: зміст навчальних дисциплін актуальним і сучасним – 88,33 %; зміст навчальних дисциплін дає можливість здобути компетентності, необхідні для подальшої професійної діяльності – 89,66 %; 92,66 % респондентів вважають, що вивчення навчальних дисциплін  є корисним для подальшої професійної діяльності; викладач на першому занятті чітко та зрозуміло пояснив критерії, порядок, форми та строки проведення поточного та підсумкового контролю знань за дисципліною зазначили 91,66 % респондентів; оцінювання знань з дисципліни протягом семестру було об’єктивним та прозорим – 87,66 %;  мали можливість обирати тематику індивідуальних завдань (курсові роботи, доповіді, реферати) – 91,66 %; навчальна дисципліна має належне забезпечення навчальними матеріалами, що розміщені на платформі дистанційної освіти, електронній бібліотеці тощо – 86,16 %; викладач відкритий для спілкування та доступний для зворотного зв’язку та консультування – 85,66 %; 92 % здобувачів відмітили, що викладачі використовували методики, пов’язані з розвитком соціальних навичок (soft skills), наприклад робота в команді, публічні виступи, міжособистісне спілкування, ведення дискусій і переговорів тощо.

Проведено опитування здобувачів вищої освіти щодо їх задоволеності якістю освітнього процесу з кожної навчальної дисципліни І семестру 2022 / 2023 н.р. . Період проведення опитування – з 01.11.2022 по 11.11.2022 (розпорядження від 31.10.2022  № 190 «Про проведення опитування учасників освітнього процесу»).   

Для проведення такого опитування були залучені гаранти програм на першому та другому освітньому рівнях та куратори академічних груп.

У результаті опитування  студентів першого рівня  спеціальності 073 «Менеджмент» освітніх програм  «Менеджмент», «Логістика», «Менеджмент інформаційних технологій» було встановлено, що студенти в цілому засвідчили високий рівень задоволеності – 85%. Зазначили, що їм вистачало часу для опанування навчального матеріалу – 90 % та для виконання завдань самостійної роботи (позааудиторного часу також  – 91%). Зміст навчальних дисциплін є актуальним та сучасним – 92%. Під час викладання навчальних предметів мали зворотний зв'язок – 90%. Відносно інформування щодо порядку, форм та строків проведення поточного та підсумкового контролю – 85%. Найнижчий бал мали дві позиції: використання спеціалізованого програмного забезпечення – 64%, використання під час навчання самостійного матеріалу щодо окремих  форм та методів виконання обраних тем – 64%. Також окремо в анкетах здобувачі відмітили високий рівень викладання окремих викладачів, а саме: доцентів Биби В.В., Христенко О.В,  Чайкіної А.О.

Середня задоволеність якістю освітньої складової підготовки студентів

першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

спеціальності  073 Менеджмент за І семестр 2023-2024 н.р.

за освітньою програмою «Менеджмент інформаційних технологій»

№ з/п

Питання

Рекомендована форма відповіді

%

1

Чи вважаєте Ви зміст навчальної дисципліни актуальним і сучасним?

Так/Ні

91,85

2

Зміст навчальної дисципліни дає можливість здобути компетентності, необхідні для подальшої професійної діяльності

Шкала від 1 до 10

8,8

3

Вважаю вивчення навчальної дисципліни корисним для моєї подальшої професійної діяльності

Так/Ні

(88) Так

4

Викладач на першому занятті чітко та зрозуміло пояснив критерії, порядок, форми та строки проведення поточного та підсумкового контролю знань за дисципліною

Так/Ні

(90,3) Так

5

Чи вважаєте Ви, що оцінювання знань з дисципліни протягом семестру було об'єктивним та прозорим?

Шкала від 1 до 10

8,8

6

Викладач використовував методики, пов'язані з розвитком соціальних навичок (soft skills), наприклад робота в команді, публічні виступи, міжособистісне спілкування, ведення дискусій і переговорів тощо

Так/Ні

85,9 (так)

7

Чи мали ви можливість обирати тематику індивідуальних завдань (курсові роботи, проєкти, доповіді, реферати)

Так/Ні

80,4   (так)

8

Навчальна дисципліна має належне забезпечення навчальними матеріалами, що розміщені на платформі дистанційної освіти, електронній бібліотеці тощо

Шкала від 1 до 10

8,9

9

Чи стикалися Ви під час вивчення навчальної дисципліни з випадками порушення принципів академічної доброчесності з боку інших студентів чи з боку викладача? (списування, академічний плагіат, фальсифікація, необ'єктивне оцінювання)

Так/Ні

Ні

10

Як би Ви оцінили рівень викладання дисципліни

Шкала від 1 до 10

9,2

11

Що б Ви порадили змінити чи удосконалити для поліпшення якості навчання з даної дисципліни?

Поле для відповіді

-