Історія кафедри економіки, підприємництва та маркетингу

Історія становлення кафедри економіки, підприємництва та маркетингу – це історія розвитку Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Структурний підрозділ є спадкоємицею кафедри економіки та організації будівництва, створеної ще у 1930 році, першим завідувачем якої був відомий фахівець із сільського будівництва Суханов Василь Петрович.

У зв'язку зі збільшенням контингенту студентів та відкриттям нових спеціальностей, від кафедри економіки та організації будівництва почали відокремлюватися кафедри: будівельних машин; основ та фундаментів; технології будівельного виробництва; економіки будівництва та інші. У післявоєнні роки (Другої Світової) колектив кафедри брав активну участь у відбудові інфраструктури сільського господарства Полтавської області, зруйнованої німецько-фашистськими загарбниками, надавав значну допомогу будівельникам м. Полтави.

Новий етап розвитку кафедри розпочався зі створенням у 1961 році кафедри організації, економіки та технології будівельного виробництва. Очолив кафедру Михайло Захарович Берлін, який у 1967 році за наказом Міністерства вищої і середньої освіти республіки створив та став керівником територіальної науково-дослідної лабораторії організації та економіки будівництва.

Починаючи з 1989 року кафедра проводила підготовку інженерів-економістів. У 1990 році була поділена на дві кафедри: економіки підприємства та економічної теорії.

У 2013 році було відкрито новий напрям підготовки «Управління персоналом та економіка праці», а назву кафедри змінено на кафедру «Економіки підприємства та управління персоналом».

Відповідно до наказу № 114 від 12.09.2019 р. у зв’язку зі змінами в організаційній структурі навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту створено кафедру економіки, підприємництва та маркетингу.

Кафедра пройшла успішний шлях становлення, розвитку, трансформації,  ефективного функціонування та адаптації до створення єдиного європейського освітнього простору.

За цей період кафедру очолювали: доцент А.Г. Крисанов, професор, А.М. Анюховський, доцент, В.П. Губачов.

З 1995 року по березень 2022 року кафедру очолювала кандидат економічних наук, професор Чевганова Віра Яківна, яка за період роботи в Університеті була нагороджена нагрудними знаками «Відмінник освіти України», «Петро Могила», «За наукові та освітні досягнення», грамотами органів місцевої влади та Університету.

У квітні 2022 року відбулася реорганізація кафедри шляхом приєднання до її складу колективу кафедри економічної теорії та економічної кібернетики. Очолила кафедру кандидат економічних наук, доцент Чижевська Марина Борисівна.

Колектив кафедри залучений до освітнього процесу на всіх факультетах та інститутах денної, дистанційної і заочної форм навчання, здійснює керівництво практикою та випускними кваліфікаційними роботами здобувачів першого та другого рівнів вищої освіти. Із 1995 року при кафедрі діє аспірантура, яка сьогодні забезпечує підготовку PhD з економіки (кандидатів економічних наук).

Адаптуючись до сучасних запитів суспільного розвитку кафедра застосовує практикоорієнтоване навчання. До проведення практичних та лабораторних занять залучаються провідні фахівці підприємств м. Полтави та Полтавської області. Якість освіти постійно підвищується й завдяки плідній співпраці зі стейкхолдерами.

Кафедра функціонує у складі Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права, є випускаючою і за кількістю та складом являє собою потужний навчальний підрозділ університету.