Дані викладача

Нужна Юлія Сергіївна

Доцент кафедри українознавства, культури та документознавства

• Вчитель всесвітньої історії (1999) Луганський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка
  • Соціолог, викладач соціологічних дисциплін (1999) Луганський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка
  • Магістр соціології (1999) Луганський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка
  • Інспектор фінансовий, економіст з фінансової роботи, економіст з ціноутворення, викладач закладів вищої освіти (2018) Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»
  • Кандидат філософських наук (2011) Донецький національний університет
  • Доцент кафедри філософії та соціології (2015)

Перебування

корпус П, ауд. 204

+38 (095) 509-20-41

КУРСИ

• Філософія
  • Логіка

Основні дисципліни: «Філософія», «Логіка»

Сфера наукових інтересів: соціальні процеси, гендерний аудит

Член Соціологічної асоціації України

Член правління Луганської обласної організації Національної краєзнавчої спілки України

ХХIІ Міжнародна наукова онлайн-конференція «Харківські соціологічні читання» «Соціологія на війні: місія та соціальна відповідальність науки» (3 – 4 листопада 2022 року, Харків)

Доповідь: «Війна в Україні в суспільній думці країн світу» (разом з Хобта С., Котеленець К.)

Статті у НМБД (Scopus, Web of Science, інші)

1. Нужна Ю., Котеленець К., Сімонова І. Ґендерна політика луганської області. Соціальні технології: актуальні проблеми теорії та практики. Зб.н.пр. 2022. Вип 93. С. 140–149.
  2. Nuzhna Y., Bader A., Kotelenets K., Novoskoltseva L., Zhurba I. Subjective attitude as a key problem of social sciences: a philosophical and methodological analysis. Synesis. 2023. Vol. 15, No. 4. P. 392–406. URL: https://seer.ucp.br/seer/index.php/synesis/article/view/2820/3672. (видання включено до міжнародної наукометричної бази Web of Science). ISSN: 1984- 6754.

Фахові видання

1. Нужна Ю.С. Роль гендерних стереотипів у професійному виборі старшокласників. Вісн. Луган. нац. ун-ту імені Тараса Шевченка : Соціологічні науки / ДЗ ЛНУ імені Тараса Шевченка. – 2014. – № 10 (293). – С. 169–180.

Інші видання

1. Хобта Світлана, Котеленець Катерина, Нужна Юлія «Війна в Україні в суспільній думці країн світу». ХХIІ Міжнародна наукова онлайн-конференція «Харківські соціологічні читання» «Соціологія на війні: місія та соціальна відповідальність науки», 3 – 4 листопада 2022 року, Харків.
  2. Нужна Ю.С. Постгендерна теорія як еволюція фемінізму: переосмислення гендерних ролей та ідентичності. Філософські студії в контексті постсучасних знань: теорія, методологія, методика : матеріали всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації, 31 липня – 10 вересня 2023 року. Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2023.С. 64–66.

Методичні вказівки

1. Наскрізна програма практичної підготовки фахівців зі спеціальності „Соціологія”: метод. рек. для студ. вищ. навч. закл. Укладачі: Котеленець К.М., Нужна Ю.С., Хобта С.В.; Держ. закл. „Луган. нац ун-т імені Тараса Шевченка”. – Луганськ : Вид-во ДЗ „ЛНУ імені Тараса Шевченка”, 2012. – 65 с.
  2. Методика викладання соціології : Навч.-метод. посіб. для студ. вищ. навч .закл. спеціальності „Соціологія” . Держ. закл. „Луган. нац ун-т імені Тараса Шевченка”. – Луганськ : Вид-во ДЗ „ЛНУ імені Тараса Шевченка”, 2013. – 92 с.
  3. Гендерні дослідження: Навч.-метод. посіб. для студ. вищ. навч .закл. спеціальності „Соціологія”. Вид.2-е виправ. та доп. – Луганськ : Альма-матер, 2014. – 98 с.
  4. Нужна Ю.С. Гендерні дослідження: Навчально-методичний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності „Соціологія” / Вид.3-е виправ. та доп. Старобільськ, – 2016.

Тези доповідей на конференціях

• Хобта Світлана, Котеленець Катерина, Нужна Юлія «Війна в Україні в суспільній думці країн світу». ХХIІ Міжнародна наукова онлайн-конференція «Харківські соціологічні читання» «Соціологія на війні: місія та соціальна відповідальність науки», 3 – 4 листопада 2022 року, Харків.

Сертифікат про міжнародне стажування «Фандрейзинг та основи проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід» з 12 лютого по 20 березня 2022 року, Польща (180 годин, 6 кредитів ЄКТС). Сертифікат № SZFL 0017 58

Сертифікат про міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників та працівників освітніх закладів «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах Європейського союзу та Україні», 03-10 квітня 2023 р., (45 годин,1,5 кредиту ЄКТС), Сертифікат ESN№13415 від 10.04.2023р.

Свідоцтво про підвищення кваліфікації за програмою «Філософські студії в контексті постсучасних знань: теорія, методологія, методика, 31.07.2023 – 30.09.2023 (180 годин, 6 кредитів ЄКТС), Сертифікат № ADV-310721 від 10.09.2023 р.