Кафедра готує фахівців за денною, заочною та прискореною формами навчання. Кафедра є випусковою зі спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» за освітньо-професійними програмами «Промислове і цивільне будівництво» та «Технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів».
Студенти спеціальності набувають навиків проектування, спорудження, експлуатації будівель та споруд, обстеження, оцінювання технічного стану, розробки заходів щодо їх ремонту та реконструкції. Студенти навчаються використовувати нормативну літературу, визначати технічний стан будівель, споруд і будівельних конструкцій, виконувати розрахунки нових конструкцій та таких, що підсилюються, виконувати креслення у відповідності до діючих нормативних вимог; набувають навиків раціонального проектування підприємств будівельної індустрії, розроблення та модернізацію технологій виробництва будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, створення нових сучасних енергозберігаючих матеріалів.
Фахівці можуть виконувати роботу інженера-проектувальника в проектних організаціях, майстра, виконроба безпосередньо на будівництві, майстра, технолога, керівника цеху, а також виступати у якості замовника.
Бакалавр (кваліфікація: бакалавр будівництва) – освітньо-кваліфікаційний рівень фахівця, який на основі повної загальної середньої освіти здобув загальнотехнічну підготовку, фундаментальні та професійно-орієнтовані знання та уміння щодо свого напряму (базова вища освіта) і який здатний вирішувати типові професійні завдання, передбачені для відповідних посад, у певній галузі народного господарства.
Термін навчання – 4 роки.
Основні місця роботи: Бакалавр перш за все підготовлений до подальшого отримання повної вищої освіти у галузі будівництва. Він може займати посади низового інженерно-технічного персоналу і працювати під керівництвом інженера-будівельника, а за наявності виробничого досвіду самостійно на підприємствах і будівельних організаціях різної форми власності на посаді майстра або виконроба.
Магістр (кваліфікація: магістр будівництва) – освітньо-кваліфікаційний рівень фахівця, який на основі кваліфікації бакалавра або спеціаліста здобув поглиблені спеціальні уміння та знання інноваційного характеру, має певний досвід їх застосування для вирішення проблемних професійних завдань у певній галузі народного господарства. Зазначена освітньо-професійна програма підготовки магістра включає поглиблену фундаментальну, гуманітарну, соціально-економічну, психолого-педагогічну, спеціальну та науково-практичну підготовку.
Термін навчання – 1,5 року після здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр».
Основні місця роботи: магістр має підготовку, зорієнтовану в основному на науково-дослідницьку та викладацьку роботу, але також може виконувати всі функції спеціаліста. Магістр має перевагу в конкурсах на заміщення посад наукових співробітників і викладачів.