Спорт

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» створено належні умови для занять руховою активністю та формування мотивації до фізичної культури та спорту для здобувачів вищої освіти, формуючи, таким чином, у них здоровий спосіб життя відповідно до рекомендацій щодо стратегічного розвитку фізичного виховання та спорту серед студентської молоді на період до 2025 року (Наказ Міністерства освіти і науки України від 15.02.2021 року № 193).

З метою забезпечення відповідної рухової активності студентів, популяризації здорового способу життя в університеті проводиться викладання фізичного виховання для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на 1-2 курсах, які навчаються за всіма освітньо-професійними програмами та спеціальностями (на виконання листа МОН України за №1/9-454 від 25.09.2015 року «Щодо організації фізичного виховання у вищих навчальних закладах», Державної цільової соціальної програми фізичної культури і спорту на період до 2024 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2017 року № 115).

Викладання фізичного виховання забезпечують викладачі кафедри фізичного виховання та кафедри фізичної культури та спорту факультету фізичної культури та спорту.

Особлива увага в університеті відводиться фізкультурно-оздоровчій і спортивно-масовій роботі в рамках діяльності відокремленого структурного підрозділу «Студентська спортивна спілка України» в Полтавській області, керівником якої є Володимир Олександрович Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Щороку забезпечено участь студентів та науково-педагогічних працівників університету у спортивних змаганнях міжнародного, всеукраїнського та регіонального рівнів; організовано та проведено на спортивній базі університету чимало фізкультурно-оздоровчих заходів з метою популяризації здорового способу життя, розвитку студентського та учнівського спорту.

Організацію фізичної культури та спорту в Полтавській політехніці здійснює спортивний клуб, який забезпечує діяльність 17 спортивних секцій з 22 видів спорту. В університеті є 5 збірних команд з ігрових видів спорту – футзалу, футболу, баскетболу, волейболу, пляжного волейболу, настільного тенісу, які є переможцями і призерами обласних змагань та всеукраїнських чемпіонатів.

Спортивна база Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», на якій проводиться фізичне виховання, навчально-тренувальний процес і спортивні змагання, представлена 14 сучасними спортивними майданчиками: 1 стадіоном, 2 майданчиками зі штучним покриттям для міні-футболу, 3 спортивними залами, 1 тренажерним залом, 4 ігровими майданчиками, 1 майданчиком для воркауту, 1 залою з гирьового спорту та позаміським спортивно-оздоровчим центром «Ворскла».

У 2021 році оновлено спортивну базу університету. Завершено ремонтні роботи у залі гирьового спорту (рис. 1), відкрито навчальну лабораторію з кіберспорту (рис. 2), навчально-наукову лабораторію мануальної терапії (рис. 3), кабінет доклінічної медичної практики (рис. 4), розпочато будівництво нового багатофункціонального спортивного майданчика.

Рис. 1. Зала з гирьового спорту

Рис. 2. Навчальна лабоарторія з кіберспорту

Рис. 3. Кабінет мануальної терапії та тейпування

Рис. 4. Кабінет доклінічної медичної практики

Локації спортивної бази університету включають майданчики зі штучним покриттям (рис. 5), призначені для проведення змагань з міні-футболу обласного рівня, університетського рівня та тренування команд студентів і представників науково-педагогічного складу університету.

Рис. 5. Майданчики зі штучним покриттям для міні-футболу

У Полтавській політехніці є новий багатофункціональний спортивний майданчик (рис. 6), де проводяться тренування з тенісу великого, волейболу, баскетболу, флорболу.

Рис. 6. Багатофункціональний спортивний майданчик

Є майданчик для пляжного волейболу (рис. 7).

Рис. 7. Майданчик для пляжного волейболу

На майданчику з воркауту (рис. 8) студенти тренуються із силових видів спорту.

Рис. 8. Майданчик для воркауту

У великій спортивній залі (рис. 9) центрального корпусу університету проводяться змагання: Чемпіонати України, Чемпіонати Полтавської області з різних видів спорту, різні змагання університетського рівня з баскетболу, волейболу, настільного тенісу.

Рис. 9. Спортивна зала

У залі важкої атлетики (рис. 10), гімнастичній залі (рис. 11), у спортивній залі з тренажерним обладнанням гуртожитку № 3, у залі різних видів боротьби в гуртожитку № 4 проводяться тренування з різних видів спорту.

Рис. 11. Зала важкої атлетики

Рис. 12. Гімнастична зала

У великій спортивній залі центрального корпусу університету проводяться заняття студентів з фізичного виховання, змагання чемпіонатів України, Полтавської області, м. Полтави з різних видів спорту: настільного тенісу, черліденгу, боксу, кіокушин карате, пауерліфтингу.

У клубі спортивного більярду (рис. 13) спортивного корпусу університету проходять тренування і змагання всеукраїнського рівня серед учнів, студентів і науково-педагогічних працівників зі спортивного більярду; у залі спортивно-бальних танців і черліденгу – тренування і змагання зі спортивно-бальних танців, черліденгу, шахів і шашок.

Рис. 13. Клуб спортивного більярду

Сучасна зала спортивно-бальних танців та черлідингу (рис. 14) знаходиться на 4 поверсі спортивного корпусу. Просторе приміщення обладнане дзеркалами, LED-телевізором, а також стаціонарною акустичною системою, що дозволяє проводити тренування з черлідингу в умовах, наближених до змагальних. Результатами тренувань є високі досягнення студенток-спортсменок з черлідингу – збірної команди університету на Чемпіонатах та Кубках України, Європи.

Рис. 14. Зала спортивно-бальних танців та черлідингу

У селищі Терентіївка в літній період працює навчальний фізкультурно-оздоровчий комплекс «Ворскла» (рис. 15), на базі якого студенти спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» проходять навчально-ознайомчу практику.

Рис. 15. Фізкультурно-оздоровчий комплекс «Ворскла»

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» діє 17 спортивних секцій з 22 видів спорту. Тренування проводять викладачі кафедри фізичного виховання на спортивній базі університету. Студенти мають змогу за бажанням чи вподобанням обирати секцію для занять спортом.

Спортивна секція

ПІБ тренера

Спортивний майданчик

1

Футбол

Міні-футбол

Пляжний футбол

Воробйов О.В.

Міні-футбольне поле (біля спорткорпусу)

Міні-футбольне поле (гуртожито № 3)

2

Баскетбол

(хлопці, дівчата)

Жалій Р.В.

Спортивна зала

3

Теніс настільний

Черменський А.В.

Спортивна зала

4

Теніс

Заливадний Н.

Багатофункціональний спортивний майданчик

5

Волейбол

(хлопці, дівчата)

Остапов А.В.

Спортивна зала

6

Черліденг

 

Синиця Т.О.

Гімнастична зала

(ауд. 140)

7

Пауерліфтинг

Гордієнко О.В.

Спортивна зала (гуртожиток №3)

8

Гирьового спорту

Мандя П.Я.

Зала важкої атлетики

9

Легкої атлетики

Йопа Т.В.

Стадіон, майданчик воркауту

10

Спортивний більярд

Кузмінський І.Д.

Більярдний клуб

Більярдний клуб

11

Шашки

Кузмінський І.Д.

Спорткорпус

12

Вільна боротьба, греко-римська боротьба, дзюдо

Аджаєв Алі

Спортивна зала (гуртожиток №4)

13

Шахи

Щербов Г.А.

Спорткорпус

14

Героскутери і самокати

Акопян М.

Алея ДТЕК

15

Кіберспорт

Говтвяниця М.

Ауд. 203-Л

16

Плавання

Гета А.В.

Басейн «Дельфін»

17

Фітнес

Синиця Т.О.

Гімнастична зала

Ауд. 140

18

Веслування

Камерилов О.Є.

ПОШВСМ