Теоретичні основи газогідратних технологій

Дисципліна «Теоретичні основи газогідратних технологій» призначена для ознайомлення студентів з сучасними системами синтезу, транспортування, зберігання, використання та запобігання утворенню газових гідратів.

При вивчені дисципліни газогідрати розглядаються не лише як шкідливий процес при якому зменшується пропускна здатність газопроводів, а передусім як перспективний енергоресурс, розвідані поклади якого на даний час перевершують усі інші відомі види вуглеводневих енергоресурсів. Студенти опановують знання щодо: структури, розповсюдження газогідратів у природі, їх теплофізичних властивостей: густини, теплоємності, теплопровідності, теплоти дисоціації, газовмісту, тощо; знайомляться з методами експериментальних досліджень та математичним моделюванням процесів дисоціації газових  гідратів. Також у курсі розглядаються особливості розповсюдження електромагнітних хвиль у металевих трубопроводах та дисоціація газогідратів під впливом НВЧ випромінення, перспективи застосування для усунення газогідратних пробок у газопроводах.

Великі перспективи мають технології синтезу газових гідратів. У курсі розглядається вплив різноманітних факторів на синтез газогідратів та аналізуються переваги й недоліки відомих установок для синтезу газогідратів, конструкції барботажних установок та методи інтенсифікації синтезу газогідратів. Особливу увагу приділяється ефекту самоконсервації газогідратів, причинам цього фізичного явища і його практичному застосуванню для зберігання та транспортування газових гідратів у нерівноважних умовах.

Силабус