Ми пишаємося нашими випускниками, які є гордістю Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Вони часто відвідують нас з пропозиціями про вакансії для студентів старших курсів (деякі відділи провідних українських компаній складаються тільки з наших випускників). Високий рівень підготовки кібернетиків-економістів дає можливість працевлаштування кращих магістрантів вже на 5-му курсі та навчання за індивідуальним графіком.
Так, відділ впровадження і розробки 1С компанії ТОВ «Кернел-Трейд» очолює Сорока М., наш випускник 2006 р. Разом з ним у відділі працюють випускники спеціальності «Економічна кібернетика» різних років – Ковпак А. (2008), Коросташов В. і Лисенко С. (2009), Пунтус А. (2011), Якименко І. (2017). Зараз навчається за індивідуальним графіком і працює в відділі наш магістрант Дяченко О.
Якісна й сучасна освіта отримана в університеті з спеціальності «Економічна кібернетика» дає можливість нашим магістрам застосувати набуті ґрунтовні знання й практичні навички з економіко-математичного моделювання та комп’ютерних технологій оброблення економічної інформації під час роботи на підприємствах різних галузей економіки країни. Наші кращі випускники 2017 року успішно застосовують фундаментальні знання з інформаційних технологій, фінансів, економіки та маркетингу під час розв’язування практичних задач.
Марія Шаповал працює провідним фахівцем з маркетингу та реклами автомобілів Ford та Volvo ТОВ ДК “Полтава-Автосвіт”.
Ольга Дейнеко працює на посаді Junior Front - End Developer у фірмі “SOFTWARE DEVELOPMENT COMPANY YANPIX”.
В АТ ”ОТП Банк” старшим фахівцем з кредитування Полтавського кредитно-контрольного округу працює Володимир Курлов.
На приватному підприємстві “Будмонтажпроектплюс” (м. Лохвиця) працює економістом зі збуту Аліна Савенко.
Рубан Дмитро і Рибас Вікторія працюють фахівцями відділу статистики сервісу та якості у Департаменті сервісу та якості ТОВ «Нова пошта».
Можна ще додати, в цій компанії у різних відділах (м. Полтава, м. Київ) працюють ще кілька десятків випускників нашої кафедри (2005 – 2016 р.) на посадах начальників відділів, програмістів та фахівців з логістики, інформаційних систем тощо.
Також часто на кафедрі організовуються зустрічі наших випускників з викладачами. Так в 2017 р. до нас завітали випускники 2012 р., які розповіли про власні досягнення та подякували викладачам за фахову підготовку.
В 2018 р. до нас завітали студенти 1-го випуску (2004 р.) й 10-го (2013 р.). Випускники згадували роки навчання в університеті та розповідали про власні професійні перемоги й життєві здобутки та щиро подякували викладачам університету за плідну працю.
Щоб правильно вибрати спеціальність, важливо знати чітко свою мету. В усіх абітурієнтів вона добре відома – це перспективна робота, яка надає можливість отримувати гідну заробітну плату та підійматися кар’єрними сходинками вгору. Фахівець з економічної кібернетики – це економіст-аналітик, який має високу кваліфікацію у галузях аналізу та управління різноманітними секторами економіки, зокрема: виробництво, фінанси, банківський бізнес, державне управління та ін. Він володіє сучасними методами збору інформації, формування баз даних; аналізу і прогнозування економічних ситуацій з використанням сучасних математичних моделей та новітніх інформаційних технологій; управління економічними об’єктами в умовах невизначеності. Отже, якщо Ви маєте бажання бути успішним, тоді вибір освітньої програми «Економічна кібернетика» – це правильне рішення.
Наші кращі випускники:
Вірченко В.В. (випускник 2008 р.), канд. техн. наук,
начальник відділу міжнародних зв’язків Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка
Тесьолкін Д.О. (випускник 2004 р.), канд. екон. наук,
фахівець департаменту ризик-менеджменту центрального офісу АТ «Укрсиббанк» (м. Київ)
Мащенко О.В. (випускник 2005 р.),
керівник департаменту логістики компанії «Кернел» (м. Київ).
Також випускники спеціальності «Економічна кібернетика» поділилися власними враженнями про навчання в університеті й розповіли про власні здобутки:
Колода Леонід (м. Київ), випуск 2006 р.
З 2006-2012 рр. працював у ПАТ «Промінвестбанк» спеціалістом з впровадження DWH, а з квітня 2014 р. – у Київській телекомунікаційній компанії. У роботі стають в нагоді такі дисципліни, що вивчалися в університеті: економічний аналіз, математична статистика, проектування баз даних. Під час навчання на самоосвіту приходилося витрачати 90% часу. Отриманий диплом магістра допоміг моєму кар’єрному зростанню.
Камуз Максим (м. Вроцлав, Польща), випуск 2007 р.
Працював у м. Києві у телекомунікаційній компанії «Воля». Філіали відкриті у всіх обласних центрах, у тому числі і в Полтаві. У компанії займаю посаду старшого аналітика першої категорії. В основні обов’язки входить: систематичне надання консолідованої інформації про показники діяльності компанії керівникам верхньої ланки управління З усього, що дійсно пригодилося у роботі після університету, так це знання VBA та й сам Microsoft Excel. Мій рівень програмування на Microsoft Excel VBA досягнув професійного та суттєво відрізняється від тих принципів та методів, якими користувалися на заняттях.
Рукас Андрій (м. Вільнюс, Литва), випуск 2007 р.
Работаю в международной компании HYVA Hydraulics. Очень многие знания действительно пригодились на практике, а особенно: методы прогнозирования, построение IDEF моделей, методы принятия решений, ну а программирование на VBA и работа с базами данных это вообще ежедневное занятие, поскольку эффективное планирование продаж и ведение клиентской базы очень важно для успешной торговли на специализированных рынках. Так же стараюсь продолжать освоение кибернетических дисциплин самостоятельно, например, активно интересуюсь новыми разработками в сфере задач оптимизации систем и принятия решений с помощью нейронных сетей.
Лубенець Ігор (м. Київ), випуск 2012 р.
З 2012 р. по 2014 р. працював спеціалістом відділу програмування Департаменту інформаційних технологій в «Простобанк Консалтинг». Зараз працюю в 6-Systems Sixt Group (з квітня 2014 р. по червень 2016 р. - Senior PHP Developer, з червня 2016 р. по теперішній час - Java Web Developer). Які дисципліни мені більше допомогли в роботі? Це WEB-програмування, програмування на C++, бази даних, мережі, вища математика, а взагалі вони всі навчили найважливішому – умінню думати. Під час навчання в університеті майже весь вільний час витрачав на самоосвіту, займався фрілансом. Вибираючи спеціальність «Економічна кібернетика» я керувався тим, що за усіма характеристиками вона найбільше підходила для досягнення моїх життєвих прагнень.
Шапаренко Ліна (м. Полтава), випуск 2016 р.
Кафедра економічної кібернетики стала частиною мого життя. Це найкращі роки становлення, формування нового мислення. Тут мене навчили вчитися. Тобто не вручили порцію застарілих з часом знань, а розвинули у мені навички, що дозволяють завжди і всюди знаходити потрібну та актуальну інформацію. І не тільки знаходити, але й ефективно використовувати. Спеціальність «Економічна кібернетика» Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, в першу чергу, є поєднанням двох - економічного та комп’ютерного напрямків підготовки, що безумовно, є одними з найбільш затребуваних на ринку праці. Під час лекцій, лабораторних і практичних занять на кафедрі я не тільки отримувала знання з різних предметів, але і насолоджувалася можливістю спілкування з прекрасними людьми з багатим професійним та життєвим досвідом. Викладачі вклали в нас не тільки знання, але і часточку душі, своїми настановами та теплими словами надихали нас на нові починання, вселяли віру у власні сили. Поряд з нами були надійні наставники, готові у будь-який час підтримати, дати пораду, направити на вірний шлях. Своїми професійними досягненнями всі випускники доводять, що вони отримали якісні знання. Така хороша атмосфера на кафедрі не зрівняється ні з чим, адже тут дійсно виховують професіоналів, справжніх спеціалістів своєї справи. Саме за це я вдячна кафедрі економічної кібернетики.
Якименко Ірина (м. Полтава), випуск 2017 р.
Працюю програмістом 1С у групі розробки 1С бухгалтерського обліку ПРАТ «Полтавський олійно-екстрактний завод КЕРНЕЛ ГРУП». В наш час недостатньо бути лише хорошим економістом чи програмістом. Після закінчення навчання, при практичному застосуванні своїх знань на робочому місці, дуже цінується вміння використовувати комп’ютерні технології під час виконання економічних завдань. Побудова економічних моделей за допомогою комп’ютера, автоматизація економічних і фінансових розрахунків дозволяє значно скоротити час для виконання завдань і прийняття управлінських рішень, мінімізує ймовірність помилок, відкриває нові можливості для аналітики, що особливо актуально в умовах ринкової економіки. Всі перераховані вище навички були набуті мною під час навчання на кафедрі економічної кібернетики. Саме це дозволило мені успішно виконати всі тестові завдання на співбесіді та влаштуватися в одну з найуспішніших та найбільших агропромислових компаній в Україні – ТОВ "Кернел-Трейд", на престижну посаду! Виражаю свою подяку всім викладачам кафедри за підтримку, досвід та ґрунтовні знання!
Фото випускників спеціальності «Економічна кібернетика» 2004 – 2013 рр.