2024-10-14

Академічна доброчесність як стратегія побудови власної освітної траєкторії студентів

У рамках проведення низки заходів щодо поширення принципів академічної доброчесності та за ініціативи кафедри менеджменту і логістики Полтавської політехніки викладачі та студенти університету провели зустріч з аспіранткою Ганною Кондратьєвою, яка поділилася ефективними практичними кейсами професійної діяльності у Національному агентстві з питань запобігання корупції.

Академічна доброчесність як стратегія побудови власної освітної траєкторії студентів

11 жовтня 2024 року в рамках проведення низки університетських заходів щодо поширення принципів академічної доброчесності та за ініціативи кафедри менеджменту і логістики Національного університету імені Юрія Кондратюка відбулася зустріч здобувачів вищої освіти і науково-педагогічних працівників політехніки  із аспіранткою Ганною Кондратьєвою, яка  поділилася ефективними  практичними кейсами  професійної діяльності у Національному  агентстві  з питань запобігання корупції. Нагадаємо, раніше студенти дізналися про способи протидії корупції під час освітнього процесу.

Розпочала зустріч доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту і логістики Ольга Комеліна, яка відзначила, що дотримання норм та принципів академічної доброчесності є ключовим елементом у забезпеченні якості освітнього процесу та формуванні компетентностей майбутніх фахівців всіх спеціальностей.

Науковиця  детально зупинилася на питаннях стратегії побудови освітньої траєкторії студентів на засадах академічної доброчесності. Професорка акцентувала увагу присутніх на важливості дотримання принципів академічної доброчесності в науковому, освітньому та професійному середовищі та її ролі в інтеграції України до Європейського Союзу, адже саме ці норми та принципи сприяють розвитку відповідальності, етичної поведінки та поваги до інтелектуальної власності.

Значний інтерес серед студентської аудиторії викликала відверта розмова Ганни Кондратьєвої про важливість доброчесної поведінки в суспільстві як національного механізму протидії корупції та загалом про діяльність Національного агентства з питань запобігання корупції. Розмова супроводжувалася жвавою дискусією щодо зв’язку академічної доброчесності з процесами протидії корупції  як важливого аспекту формування відповідальної громадянської позиції.

Практичний досвід роботи спікерки у цій сфері дав змогу здобувачам вищої освіти отримати професійні відповіді на низку найактуальніших питань, серед                 яких - як пов’язані процеси навчальної та наукової діяльності студента з принципами академічної доброчесності в умовах побудови моделі економіки знань та цифрової трансформації, чому важливо дотримуватися академічної доброчесності,  чи впливає академічна доброчесність студента сьогодні на побудову його професійної кар’єри у майбутньому, що є джерелами корупції та як вона впливає на суспільні процеси,  чи впливає доброчесна поведінка громадян на рівень корупції в Україні.

Під час обговорення учасники зустрічі висловили свою позицію щодо важливості дотримання норм та принципів академічної доброчесності. Завершенням зустрічі стало спільне усвідомлення актуальності цього питання для сучасного українського суспільства, особливо в контексті євроінтеграції.

Нещодавно для студентів університету провели тренінг з академічної доброчесності.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»