2022-04-18

Безбар’єрна освіта: впроваджено Міжнародну класифікацію функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я

За ініціативи першої леді України Олени Зеленської та Міністерства охорони здоров'я разом із національними та міжнародними експертами впроваджено Міжнародну класифікацію функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ) як національний класифікатор.

Безбар’єрна освіта: впроваджено Міжнародну класифікацію функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я

За ініціативи першої леді України Олени Зеленської та Міністерства охорони здоров'я разом із національними та міжнародними експертами впроваджено Міжнародну класифікацію функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ) як національний класифікатор. 

МКФ – новітня методика визначення стану здоров’я людини після перенесеної травми, яка дає змогу перебудувати систему реабілітації в Україні, зробити її якіснішою, ефективнішою та людиноцентричною. Як зазначила Олена Зеленська, МКФ – інструмент, який дозволить нам бачити не втрачені можливості, а перспективу. 

«У складний для країни час така методика є дуже необхідною. Адже важливість адаптації загальних програм до можливостей осіб з особливими освітніми потребами вже ні в кого не викликає сумнівів, а МКФ надає для цього потрібний інструментарій. Формування освітнього простору, адаптація навчальних програм, потреба в різноманітних допоміжних технологіях та засобах – МКФ допоможе сформувати чіткі алгоритми вирішення цих і багатьох інших програм», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

«Якщо людина втратила ногу під час бойових дій, наше завдання – комплексно покращити стан її здоров’я. Для цього потрібні різні фахівці: ерготерапевти, психологи, соціальні працівники насамперед. Бо основна мета реабілітації за МКФ – це дати людині змогу повернутися до повсякденного життя, працювати й залишатись активним членом суспільства», – зазначила перша леді України.

«Сьогодні ми чудово розуміємо, скільки наслідків для здоров'я та життя наших громадян матиме війна, особливо в напрямку реабілітації. Тому впровадження МКФ є першим ключовим етапом розвитку нової системи реабілітації та встановлення інвалідності. Для цього буде розроблений електронний модуль оцінки рівня функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я особи. Сукупність таких рішень дасть змогу створити цілісну систему реабілітації. Також національний класифікатор забезпечить реалізацію Програми медичних гарантій для надання допомоги впродовж гострого, після гострого та довготривалого реабілітаційних періодів на всіх рівнях забезпечення медичної допомоги у закладах охорони здоров’я, реабілітаційних закладах та за їхніми межами», – наголосив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

За словами радника – уповноваженої Президента України з питань безбар'єрності Тетяни Ломакіної, коли людина проходить через кризовий стан, наприклад інсульт або важке травмування, її відновлення має починатися з перших годин.

«Ми маємо вимірювати не те, що втрачено, а потенціал для відновлення. Тобто ми дивимося на людину з погляду того, що вона може зараз та зможе з часом. Це революційна відмінність від того, як ми дивилися раніше на реабілітацію та інвалідність загалом. І МКФ – це саме такий інструмент, який дасть нам змогу бачити не втрачені можливості, а перспективу та забезпечувати всі можливості для цієї перспективи. Саме тому запровадження МКФ таке важливе сьогодні для переходу до сучасного й прогресивного погляду на реабілітацію, що давно практикується в усьому світі», – наголосила Тетяна Ломакіна.

Нещодавно представники МОН України зустрілись з директором Європейської організації публічного права.

Медіа-центр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»