Фахівці Центру ветеранського розвитку, який об’єднав кадровий потенціал усіх структурних підрозділів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», активно працюють над реалізацією експериментального проєкту з переходу від військової служби до цивільного життя ветеранів війни засобами освіти, спорту та реабілітації. Вони розробили дієві напрямки такої інтеграції, що передбачають індивідуальний підхід до кожного ветерана та захисника й включають різні аспекти життя.
Координатор Центру ветеранського розвитку Віталій Закладний переконаний, що суспільство в цілому й кожен українець повинні допомагати в створенні дружнього позитивного середовища з метою підтримки ветеранів на їхньому непростому шляху повернення до цивільного життя. І одним з ефективних напрямів у роботі з ветеранами є культурно-просвітницька діяльність, до якої постійно долучаються фахівці Центру ветеранського розвитку Полтавської політехніки.
Зокрема, нещодавно для ветеранів, які проходять лікування на базі одного з медичних закладів міста, була організована змістовна екскурсія до Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного. Співробітники музею провели цікаву зустріч з гостями на тему: «Традиції запорозького козацтва і українське жіноцтво». Про історію становлення козаків, які є яскравим прикладом українського лицарства та протягом століть боронили рідну землю від ворога, розповів присутнім координатор Центру ветеранського розвитку Віталій Закладний. Співробітниця музею Лариса Митрофанова ознайомила ветеранів з роллю жіноцтва в розвитку козацького руху в Україні. Для почесних гостей також організували цікаву екскурсію меморіальною частиною Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного, яка закінчилася смачним обідом з традиційних українських страв.
«Культурно-просвітницька діяльність є одним з актуальних напрямів в процесі реабілітації ветеранів та ветеранок Збройних сил України, - говорить проректор з науково-педагогічної роботи Полтавської політехніки, кандидат військових наук, доцент Анатолій Мартиненко. - Фахівці Центру ветеранського розвитку на базі Полтавської політехніки в рамках реалізації урядового проєкту, наполегливо розробляють кожен напрям, наповнюють його конкретними рішеннями, щоб спростити перехід ветеранів від військового до цивільного життя, підтримати в складних життєвих ситуаціях та сприяти побудові векторів подальшого розвитку».
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»