2024-10-16

«Відновлення потенціалу: люди, як рушійна сила змін»: представники Центру ветеранського розвитку взяли участь у круглому столі з питань фізичної реабілітації ветеранів

Фахівці Центру ветеранського розвитку Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» взяли участь в засіданні круглого столу «Відновлення потенціалу: люди, як рушійна сила змін», що відбувся на базі спортивно-видовищного комплексу «Акваарена».

«Відновлення потенціалу: люди, як рушійна сила змін»: представники Центру ветеранського розвитку взяли участь у круглому столі з питань фізичної реабілітації ветеранів

16 жовтня в конференц-залі спортивно-видовищного комплексу «Акваарена» пройшов круглий стіл «Відновлення потенціалу: люди, як рушійна сила змін» з презентацією проєкту «Фізична реабілітація через плавання».

У заході взяли участь перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, начальниця Управління молоді та спорту Полтавської обласної військової адміністрації Марина Трохименко, депутат Полтавської обласної ради Олег Діденко, заслужений майстер спорту, чемпіон світу та Європи з плавання, срібний призер Олімпіади в Сіднеї, кандидат педагогічних наук, народний депутат України VIII скликання Денис Силантьєв, голова Всеукраїнської профспілки захисників України, спортсменів та працівників сфер Сергій Бизов, голова Полтавської обласної ради профспілок Ірина Богуш, кандидат юридичних наук, доцент, національний експерт Ради Європи в Україні в галузі криміналістики, військовослужбовець Збройних Сил України Василь Білоус, старший лейтенант капеланської служби, військовий капелан Архієпископ Харківський і Слобожанський Митрофан, Володимир Бутинський. Модератором круглого столу виступила доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Ірина Сопілко.

Центр ветеранського розвитку Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» презентувала декан факультету фізичної культури та спорту, доктор педагогічних наук, професор Ліна Рибалко.

Учасниками дійства стали випускники і студенти Полтавської політехніки - бронзовий призер літніх Паралімпійських ігор 2024 з плавання, заслужений майстер спорту України Олексій Вірченко, срібний та бронзовий призер Паралімпійських ігор з плавання, майстер спорту міжнародного класу Денис Остапченко, тренер з плавання, багаторазовий чемпіон України і Європи, студент групи 301-ФС факультету фізичної культури та спорту Єгор Мичко.

Організаторами круглого столу виступили ветеран війни, спортсмен з адаптивних видів спорту Сергій Сліченко та голова ГО «Полтавщина непоборна» Олександр Краснович.

Засідання круглого столу було присвячено обговоренню важливих питань ветеранської політики:

  • Комплексна реабілітація військових: фізична, духовна, соціальна;
  • Професійна реабілітація: підвищення кваліфікації, допомога у пошуку роботи.

Чемпіон світу та Європи з плавання Денис Силантьєв презентував власний унікальний проєкт «Фізична реабілітація через плавання», спрямований на фізичну, психологічну та оздоровчу реабілітацію через плавання захисників, захисниць та ветеранів війни з інвалідністю (ампутація кінцівок, з ментальними розладами внаслідок травм, отриманих на війні). Разом з тренерами й інструкторами КЗ «Акваарена» заслужений майстер спорту Денис Силантьєв провів відкрите тренування в басейні для ветеранів війни та військовослужбовців.

«Практична програма для ветеранів війни по адаптивному спорту з плавання нині дуже актуальна. Ми хочемо запропонувати Полтаву як базу для реабілітації ветеранів війни, – зазначила начальниця Управління молоді та спорту Полтавської ОВА Марина Трохименко. – Практичні заняття з плавання за програмою Дениса Силантьєва в «Акваарені» триватимуть місяць, щоб потім поширити і впроваджувати проєкт у інших містах – Кременчуці та Горішніх Плавнях».

Декан факультету фізичної культури та спорту Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор педагогічних наук, професор Ліна Рибалко ознайомила присутніх з основними напрямками роботи Центру ветеранського розвитку, відкритого на базі університету рік тому.

Учасникам круглого столу презентували успішні приклади реалізації Полтавською політехнікою урядового проєкту з переходу від військової служби до цивільного життя ветеранів війни засобами освіти, спорту та реабілітації.

Фахівці Центру ветеранського розвитку розробили та впроваджують програми формальної та неформальної освіти для ветеранів війни та членів їхніх родин, а також пропонують можливості здобуття вищої освіти за бакалаврським та магістерським рівнями. При університеті надається психологічна допомога та юридичний супровід ветеранам війни.

Круглий стіл «Відновлення потенціалу: люди, як рушійна сила змін» став своєрідним дискусійним майданчиком, унікальною платформою, що об’єднала представників державної влади, громадських, профспілкових та ветеранських організацій, освітян та науковців заради пошуку ефективних шляхів та розробки дієвих моделей успішної реінтеграції ветеранів та захисників України до мирного життя.

Нагадаємо, нещодавно фахівці Центру ветеранського розвитку провели просвітницьку зустріч з ветеранами на базі однієї з профільних лікувальних установ міста Полтави, а проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи взяв участь у Всеукраїнському форумі «Колективні стійкість, зцілення та зростання».

Раніше викладачі, студенти та випускники політехніки супроводжували ветеранів на змаганнях з адаптивних дисциплін, Центр ветеранського розвитку Полтавської політехніки здійснює професійний супровід на шляху реінтеграції ветеранів та ветеранок ЗСУ до цивільного життя, а фахівці Центру ветеранського розвитку долучились до роботи над стратегією реінтеграції українських ветеранів і ветеранок.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»