30 червня у Полтаві пройшов п’ятий етап другого всеукраїнського туру змагань з адаптивних видів спорту серед ветеранів та військовослужбовців «Сильні України», організованих Федерацією стронгмену України за підтримки народних депутатів України Олексія Устенка та Михайла Ананченка, Полтавської ОВА та меценатів. Головним суддею був народний депутат України, почесний президент ФСУ, чемпіон світу зі стронгмену Василь Вірастюк.
Захід зібрав 109 учасників з різних міст України, які змагалися у чотирьох адаптивних дисциплінах: веслування на тренажері, жим лежачи, аеробайк та ривок гирі.
Реалізовуючи урядовий експериментальний пілотний проєкт з переходу від військової служби до цивільного життя ветеранів війни засобами освіти, спорту та реабілітації, викладачі, студенти, спортсмени секції гирьового спорту Полтавської політехніки і випускники Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» забезпечили тренерський супровід ветеранів війни на змаганнях «Сильні України» у ривку гирі. До тренерської команди увійшли:
- Цибулько Олександр – студент групи 302-ФС факультету фізичної культури та спорту, майстер спорту України з гирьового спорту;
- Свириденко Олександр – студент групи 302-ФС факультету фізичної культури та спорту, майстер спорту України з гирьового спорту;
- Чуйка Антон – студент групи 302-ФС факультету фізичної культура та спорту, майстер спорту України з гирьового спорту;
- Остапчук Євген – випускник факультету фізичної культури та спорту, майстер спорту міжнародного класу з гирьового спорту;
- Білоус Віталій – випускник факультету фізичної культури та спорту, майстер спорту міжнародного класу з гирьового спорту;
- Сушко Ярослав - випускник факультету фізичної культури та спорту, майстер спорту міжнародного класу з гирьового спорту.
У дисципліні жим лежачи серед жінок посіла І місце Лілія Занько, а серед чоловіків – Юрій Сиров посів ІІ місце в своїй категорії, ІІІ місце в Олександр Мормуля.
У дисципліні аеробайк – 30 кілокалорій виборов І місце Олександр Алефіров, ІІ місце – Олександр Рубан, Артем Погорілий і Юрій Сиров у своїх категоріях.
У дисципліні веслування на тренажері – Юрій Сиров став другим, а Олександр Алефіров посів третю сходинку.
У дисципліні ривок гирі Сергій Сліченко взяв «бронзу», Юрій Сиров – «золото».
«Факультет фізичної культури та спорту Полтавської політехніки з гордістю долучився до організації та проведення інклюзивних змагань «Сильні України» для ветеранів війни та військовослужбовців, які вдруге відбулися у Полтаві під егідою Федерації стронгмену України. Ця подія є надзвичайно важливою для нашого суспільства, адже вона демонструє силу, мужність та незламність духу наших ветеранів.
У рамках реалізації експериментального пілотного проєкту з переходу від військової служби до цивільного життя засобами освіти, спорту та реабілітації, наш факультет забезпечив змагальний процес кваліфікованими тренерами з гирьового спорту. Ми впевнені, що такі спортивні заходи сприяють не лише фізичній реабілітації, але й соціальній адаптації та психологічній реабілітації наших героїв.
Наші тренери працювали з великим натхненням та професіоналізмом, аби забезпечити учасникам змагань всі необхідні умови для досягнення найкращих результатів. Ми пишаємося нашими ветеранами, нашими захисниками, і прагнемо робити все можливе для їх підтримки та подальшої реалізації.
Полтавська політехніка завжди відкрита для співпраці у подібних проєктах та готова надалі сприяти впровадженню ініціатив, що покращують життя наших захисників», – прокоментувала декан факультету фізичної культури та спорту Полтавської політехніки Ліна Рибалко.
«Сильні України» – всеукраїнські спортивні змагання з адаптивних видів спорту серед ветеранів та чинних військовослужбовців, які отримали травми та поранення (видимі та невидимі) під час участі в бойових діях на території України.
Перший сезон «Сильних України» пройшов у 2023 році у Полтаві, Житомирі, Ужгороді та Рівному. Восьмеро призерів змагань сформували команду для участі в міжнародному фестивалі Арнольда Шварценеггера в Мадриді. В іспанській столиці українські ветерани встановили світовий рекорд з адаптивного стронгмену: протягнули за канат в упорі сидячи 4 вантажівки загальною масою 35 тон на 20 метрів за 30,69 секунди.
Нагадаємо, у Центрі ветеранського розвитку навчають налагоджувати комунікативно-правову взаємодію з ветеранами війни, у політехніці відбувся перший на Полтавщині випуск помічників ветеранів.
Раніше представники Центру ветеранського розвитку і адміністрації Полтавської політехніки взяли участь у нараді, ініційованій Мінветеранів, делегація науковців і студентів Полтавської політехніки взяла участь у Регіональному спортивному форумі ветеранів, а ректор Полтавської політехніки взяв участь в організаційний нараді ректорів університетів-виконавців експериментального урядового проєкту для ветеранів.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
З використанням фото Полтавської ОВА, ICTV