2023-12-26

У політехніці відбувся перший на Полтавщині випуск помічників ветеранів

На базі Центру ветеранського розвитку Полтавської політехніки відбувся перший випуск помічників ветеранів у рамках пілотного проєкту Мінветеранів України. Група навчалася за спеціально розробленою програмою підвищення кваліфікації. Сертифікати та свідоцтва державного зразка про успішне завершення навчання отримали 9 кваліфікованих помічників ветеранів з Пирятинської, Лубенської, Миргородської, Котелевської, Глобинської та Кременчуцької громад.

У політехніці відбувся перший на Полтавщині випуск помічників ветеранів

Відтепер вони професійно займатимуться адаптацією ветеранів війни до цивільного життя.

У Центрі ветеранського розвитку Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», що з 4 жовтня 2023 року успішно працює у стінах багатопрофільного класичного університету, відбулася знакова для усієї ветеранської спільноти і соціальної сфери Полтавської області подія – відбувся перший випуск помічників ветеранів.

З 4 по 23 грудня 2023 року у Центрі ветеранського розвитку Полтавської політехніки здійснювалася ґрунтовна підготовка майбутніх помічників ветеранів, відібраних спеціальною комісією серед кандидатів з різних громад Полтавщини.

Слухачі експериментального курсу проходили навчання за програмою підвищення кваліфікації «Організація роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб». Програма була розроблена за вимогами Міністерства у справах ветеранів України для навчання фахівців по роботі з ветеранами, які мають базову вищу освіту з будь-якої спеціальності. Особливістю стало поглиблене вивчення нормативно-правової бази щодо реалізації реальних гарантій захисту прав ветеранів та членів їхніх сімей, особливостей роботи органів державної влади та місцевого самоврядування щодо захисту прав ветеранів та членів їхніх сімей.

До розробки унікальної програми та проведення занять долучилися 22 науково-педагогічних працівники Полтавської політехніки. Програма складалася з шести теоретичних модулів, загальним обсягом 180 годин.

Після успішного проходження іспитів слухачі отримали свідоцтва державного зразка та сертифікати за підписом Міністра у справах ветеранів Юлії Лапутіної та ректора Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професора Володимира Онищенка.

Слухачів першого випуску привітали почесні гості – заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Володимир Василенко, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, начальниця  Управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб Полтавської  обласної військової адміністрації Ніна Черняк та ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», заслужений працівник освіти України, доктор економічних наук,  професор Володимир Онищенко, які наголосили на важливості практичної підготовки майбутніх помічників ветеранів у нелегкій справі інтеграції та реінтеграції ветеранів та демобілізованих осіб до цивільного життя.

«Сьогодні знаковий день для ветеранської спільноти Полтавщини. У нас з’явилися перші помічники ветеранів. Фахівці, які зустрічатимуть ветеранів у територіальних громадах та надаватимуть необхідну допомогу в процесі переходу від військового до цивільного життя. Бути першим завжди важко. Важко, але варто! Бо місія помічників ветеранів – надзвичайно важлива», – зазначив заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Володимир Василенко.

Від імені керівництва і депутатського корпусу Полтавської обласної ради  та від себе особисто випускників привітав перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко: «Приємно, що вже маємо перший випуск, адже я був присутній на відкритті обох Центрів ветеранського розвитку у Полтавській області. Як ми й сподівалися, Полтавська політехніка має Центр ветеранського розвитку навчального спрямування – підготовка, формування курсів, за короткі терміни ректор і професорсько-викладацький склад університету долучилися до реалізації пілотного проєкту Міністерства у справах ветеранів України, Полтавської обласної військової адміністрації та Полтавської обласної ради, адже актуальність та важливість такої професії важко переоцінити, дякуємо вам!».

Начальниця Управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб Полтавської обласної військової адміністрації Ніна Черняк щиро подякувала керівництву Національного університету імені Юрія Кондратюка за те, що оперативно долучилися до ініціативи, а науково-педагогічні працівники навіть на вихідних сумлінно, відпрацьовували зі слухачами курсів навчальну програму.

«Ви обрали не найлегшу професію, проте з нашою допомогою, вашою наполегливістю, шляхом самоосвіти ви неодмінно все здолаєте і будете належно зустрічати ветеранів, надаючи їм допомогу в адаптації до життя після війни», – зазначила очільниця Управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб Полтавської ОВА.

Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», заслужений працівник освіти України, доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко наголосив, що особливу повагу викликає те, що першими таку відповідальну професію опанували дружини військовослужбовців і учасники бойових дій.

«Символічно, що така зустріч з людьми, які взяли на себе місію допомагати ветеранам та демобілізованим військовослужбовцям, відбулася саме напередодні Нового року. Складні часи потребують нових професій. І ми повинні докладати зусиль для успішного повернення наших захисників і до їх адаптації до життя після війни.

Відзначу, що на базі Центру ветеранського розвитку Полтавської політехніки відбувається підготовка та перепідготовка ветеранів за ключовими спеціальностями, яких в університеті понад 100!

Дякую керівництву Полтавській обласній військовій адміністрації за підтримку та співпрацю, довіру до науково-педагогічних працівників нашого університету, які на високому рівні провели навчальні заняття. Спільними зусиллями ми успішно реалізували соціально важливий пілотний проєкт і готові продовжувати підготовку нових помічників ветеранів! Слава Україні!» – зазначив ректор, професор Володимир Онищенко.

Сертифікати та свідоцтва про проходження курсів за програмами підвищення кваліфікації «Організація роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб» отримали 9 майбутніх помічників ветеранів, що представляли Пирятинську, Лубенську, Миргородську, Котелевську, Глобинську територіальні громади та місто Кременчук.

За період навчання помічники ветеранів вивчали нормативно-правові засади державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни та системи соціального захисту ветеранів війни та членів їхніх сімей, алгоритми дій при отриманні житла і земельних ділянок, дізналися різноманітні аспекти та форми реабілітаційних заходів, спрямованих на полегшення їхнього відновлення та успішну інтеграцію в цивільне життя, особливості спілкування з ветеранами війни, навчилися надавати першу психологічну допомогу, організовувати соціальну та матеріальну підтримку учасників бойових дій, тощо. По завершенню всі складали іспит.

«Користуючись нагодою, від імені нашої першої навчальної групи хочу висловити щиру вдячність адміністрації університету та керівництву Центру ветеранського розвитку, за реалізацію такого затребуваного в суспільстві проєкту. Окрема подяка Полтавській обласній військовій адміністрації за те, що всі три тижні постійно опікувалися нашим навчанням, нашим місцезнаходженням.

Моя особиста вдячність ректору Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»,  професору  Володимиру  Онищенку, який також особисто переймався нашим навчанням, та викладацькому складу університету, чий досвід ми охоче переймаємо.

Не можу не згадати також керівництво наших громад, які ми тут представляємо, дякую, що не залишилися осторонь, розуміючи важливість того, що ми наразі робимо. Окрема вдячність Кременчуцькій територіальній громаді, яку я тут представляю», – прокоментував випускник курсів, учасник бойових дій Максим Лаврик, який представляв місто Кременчук.

Уже на Полтавщині розпочато набір кандидатів на участь у проєкті «Помічник ветерана» на 2024 рік, який буде масштабовано на всі територіальні громади. Подати заяву на участь у конкурсі можна в електронній формі винятково через інформаційний портал Е-ветеран.

Нещодавно колектив Полтавської політехніки передав «ОДІНу» дрони, автономні обігрівачі і термобілизну.

Раніше на базі Центру ветеранського розвитку Полтавської політехніки голова Асоціації правників України у Полтавській області прочитав лекцію з питань правого статусу ветеранів та членів їх родин, а захисники дізналися про можливості у сфері освіти, правового та соціального захисту, які доступні у Центрі ветеранського розвитку Полтавської політехніки.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»