2023-10-05

У Полтавській політехніці відкрили Центр ветеранського розвитку

У Полтавській політехніці відкрито Центр ветеранського розвитку – один з десяти в Україні. Відтепер ветерани та їхні рідні зможуть проходити професійну адаптацію та перепідготовку за сімома унікальними напрямками, отримуватимуть необхідну психологічну, соціальну, юридичну допомогу в межах реінтеграції до цивільного життя після військової служби. Колектив Полтавської політехніки долучиться до адаптації та реінтеграції захисників, членів їхніх родин, а також до підготовки помічників ветеранів.

У Полтавській політехніці відкрили Центр ветеранського розвитку

4 жовтня відбулось урочисте відкриття Центру ветеранського розвитку на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Нову локацію урочисто відкрили ректор Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко та заступник Міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита.

Міністерство у справах ветеранів України продовжує розширювати регіональну мережу центрів ветеранського розвитку. На виконання плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік Міністерством реалізовується проєкт створення центрів ветеранського розвитку. Діяльність таких осередків є важливою складовою процесу формування та реалізації державної політики у сфері професійної адаптації зайнятості, підвищення спроможності на ринку праці ветеранів війни, членів їх сімей і родин загиблих воїнів.

«Дозвольте висловити від імені багатотисячного колективу Полтавської політехніки слова щирої вдячності за ту довіру, яку ви висловили сьогодні відкриваючи на базі університету Центр ветеранського розвитку. Для нас це велика честь долучитися до такої потужної державної програми.

Хотів би зазначити, що основною метою центрів ветеранського розвитку є, у першу чергу, професійна інтеграція та реінтеграція до умов цивільного життя осіб, які звільняються з військової служби з-поміж ветеранів війни, а також їх сімей.

Головним завданням центру є сприяння ветеранам Збройних сил України в соціальній, психологічній та правовій адаптації, здійснення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації ветеранів ЗСУ на цивільні спеціальності за різними короткостроковими програмами та спеціальностями, що мають попит на ринку праці. З першого дня Центр починає активну діяльність — 14 жовтня відбудеться зустріч з журналістом і захисником Павлом Казаріним.

Спільними зусиллями ми наближаємо нашу Перемогу. Віримо в ЗСУ! Слава Україні!» – зазначив ректор університету, доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко.

Завдяки наявним у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» потужним освітньо-науковим та матеріально-технічним спроможностям у Центрі ветеранського розвитку Полтавської політехніки військові ветерани та їхні рідні зможуть проходити професійну підготовку та перепідготовку за унікальними сімома напрямками, а саме: ІТ, нафтогазова інженерія, будівництво та цивільна інженерія, філологія, терапія та реабілітація, юриспруденція, право та фінансова грамотність, а також військова підготовка (для тих, хто бажає здобути військову спеціальність).

«Перед нами зараз стоїть дуже великий виклик – формування та впровадження діючих методик та практик, спрямованих на адаптацію ветеранів війни до цивільного життя. Тому насправді сьогодні ми зібралися заради важливої миті.

Варто зауважити, що ця програма – це розробка українських методик. Це не переклад, не адаптація, а наші власні напрацювання з тим досвідом, який, на жаль, Україна сьогодні має. Також тут частково використовується досвід подій 2014 року, але з урахуванням масштабів та наслідків сьогодення.

Ми робимо все можливе й неможливе для того, щоб популяризувати й формувати послуги для ветеранів, сприяти формуванню в суспільстві культури прийняття як військових, так і ветеранів. Це – наша буденність, і це питання практики, реалізації цього напрямку в кожній громаді, в кожній області.

Як отримати ті чи інші послуги, як сформувати можливість, як адаптуватися, як реінтегруватися, як дійсно відчути себе членом громади, суспільства? Разом ми можемо зробити все, головне – об’єднатися та разом рухатися вперед й розв'язувати проблеми», – зауважила Тетяна Калита.

«Дуже приємно, що такий простір ми відкриваємо саме на базі Полтавської політехніки. Надзвичайно потужний виш, який відомий на всю Україну своїми спеціалістами, викладачами та ректором, який продовжує робити величезну роботу. Університет, який з перших днів війни організував волонтерський штаб, допомагає ЗСУ й робить все можливе для наближення нашої Перемоги.

Я вважаю, що саме тут, на базі університету, ветеранський простір буде потужно працювати й з усіма задачами буде справлятися на найвищому рівні», – наголосив народний депутат України, член Наглядової ради університету Олексій Устенко.

Заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Олексій Бруслик подякував Тетяна Калиті та Міністерству у справах ветеранів України за підтримку подібних ініціатив на Полтавщині, та ректору Полтавської політехніки Володимиру Онищенку за реалізацію й впровадження проєкту.

«Центр ветеранського розвитку – це не просто кабінет, в якому ми зараз з вами знаходимося. Це потужна інфраструктура, яка буде працювати на користь інтересів суспільства, держави, ветеранів.

Коли ми обговорювали де саме відкрити ці центри, одним із двох обраних закладів була Полтавська політехніка, бо коли політехніка береться за якусь справу – це гарантія досягнення результату. Ми в цьому переконані й будемо разом працювати в цьому напрямку.

Надзвичайна приємність, що ми сьогодні урочисто відкриваємо цю локацію, але попереду надзвичайна робота. Приємно бачити наших воїнів тут, адже без вашої участі й зворотного зв’язку цей центр не буде працювати і не досягне поставлених цілей», – зазначив Олексій Бруслик.

Вітання від всього депутатського корпусу передав заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

Також з вітальним словом виступив народний депутат України Костянтин Касай, який звернув увагу на специфіку нового центру, широкі можливості Полтавської політехніки та подякував захисникам за мужнє виконання патріотичного обов'язку.

Надсучасна матеріально-технічна база Полтавської політехніки дасть можливість задовольнити всі актуальні потреби ветеранів, доступний широкий спектр послуг та можливостей, а досвід наших захисників буде надзвичайно цінним для курсантів кафедри військової підготовки університету.

Нещодавно у Полтавській політехніці привітали випускників кафедри військової підготовки.

Раніше у політехніці презентували перший на Полтавщині Ґендерний центр.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»