7 травня 2025 року на факультеті філології, психології та педагогіки Полтавської політехніки відбулася XІ Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні технології в контексті іншомовної підготовки фахівця» в межах щорічної Наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
Проведення міжнародної конференції започатковано з ініціативи та за підтримки Почесного ректора Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Голови вченої ради університету, доктора економічних наук, професора, заслуженого працівника освіти України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки Володимира Онищенка.
Цього року для участі в конференції зареєструвалося понад 120 учасників з різних міст України, зокрема Києва, Харкова, Чернівців, Вінниці, Кривого Рогу, Херсону, Запоріжжя, Дніпра та інших, а також з восьми країн світу, зокрема США, Бразилії, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Швеції, Індії.
Стало доброю традицією на факультеті філології, психології та педагогіки проведення наукових заходів, які об’єднують інтелектуальний та духовний потенціал народів і культур світу. Відрадно бачити наших постійних учасників-колег і добрих партнерів з Державного Університету Сан Паулу, Державного Університету Флориди, Університету Джонса Хопкінса, Університету Метрополітен Лондон, Білостоцької Політехніки, Корпусу Миру США в Україні, Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка, Харківського Національного Університету імені Василя Каразіна, Дніпровської Політехніки та інших.
Конференцію урочисто відкрила проректор з наукової роботи Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», докторка технічних наук, професорка Олена Степова, яка передала слова вітання від Почесного ректора університету Володимира Онищенка та ректорки Полтавської політехніки Олени Філонич, привітала всіх учасників конференції та побажала успіхів, цікавих виступів, плідних дискусій.
Декан факультету філології, психології та педагогіки Полтавської політехніки, кандидатка педагогічних наук, доцентка Анна Агейчева також привітала учасників конференції і наголосила, що тема вивчення іноземних мов на сьогодні є досить актуальною.
Щирі слова привітання організатори конференції отримали від постійних партнерів політехніки, зокрема Тетяни Гайдук (Корпус Миру США в Україні), Robert Romanchuk (Ph.D., кафедра сучасних мов та мовознавства, Державний університет Флориди, США), Regiani Aparecida Santos Zacarias, Dr., UNESP, Державний університет Сан- Паулу (Бразилія), Mary Talalay, MS, MPH, Johns Hopkins University (Baltimore, USA).
За словами завідувачки кафедри загального мовознавства та іноземних мов Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», кандидатки філологічних наук, доцентки Алли Болотнікової, традиція проведення щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні технології в контексті іншомовної підготовки фахівця» викликана необхідністю обговорення актуальних питань іноземної філології та міжкультурної комунікації, інноваційних методик та технологій викладання іноземних мов у закладах середньої та вищої освіти, аспектів інтелектуальної власності.
Робочими мовами конференції стали українська, англійська, німецька, французька, польська. Учасники обговорювали результати своїх досліджень у кількох секціях, зокрема: Актуальні проблеми іноземної філології та перекладознавства; Інноваційні методики та технології викладання іноземних мов у закладах вищої освіти; Слово і текст у просторі культури; Аспекти інтелектуальної власності в системі вищої освіти.
Пленарнарне засідання конференції відкрила Mary Talalay MS, MPH, Johns Hopkins University (Baltimore, USA) з доповіддю “HOW LEARNING LANGUAGES IMPROVES BRAIN FUNCTION AND CREATIVITY”, в якій підняла питання щодо важливості вивчення іноземних мов та їх впливу на розумові здібності людини та креативність.
Неабияк зацікавила результатами своїх досліджень Regiani Aparecida Santos Zacarias, Dr., UNESP – São Paulo State University (São Paulo, Brazil), які представила в доповіді “VIRTUAL EXCHANGE: CROSS-CULTURAL COMMUNICATION AND LEARNING”. Доповідачка досліджувала міжкультурні зв’язки та навчання через призму віртуального спілкування та обміну інформацією.
Ольга Геннадіївна Квасова к.пед.н., доцент, доцент кафедри методики викладання української та іноземних мов і літератур Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка поділилася основними кейсами в підготовці курсів для викладачів університетів в доповіді “CEFR/CV-RELATED TRAINING COURSE FOR UNIVERSITY TEACHERS: INSIGHTS FROM PILOTING”
Неймовірно цікавим був виступ Роберта Романчука (Robert Romanchuk), Ph.D., кафедра сучасних мов та мовознавства, Державний університет Флориди, США. У виступі з доповіддю на тему: “ELEMENTARY UKRAINIAN TEXTBOOKS FOR ENGLISH SPEAKERS” науковець презентував свої доробки з теми про підручники для вивчення української мови на початковому рівні для носіїв англійської мови, як рідної.
Lisa Ryoko Wakamiya, PhD, Associate Professor in Modern Languages and Linguistics, Державний університет Флориди, США зацікавила слухачів та викликала шквал питань та обговорень своєю презентацією з теми: “QUALITY MATTERS IN LANGUAGE INSTRUCTION”. Науковиця підняла основні питання щодо важливості вивчення мов на якісному та високому рівні.
Традиційно, ще однією учасницею Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні технології в контексті іншомовної підготовки фахівця» була Лілія Ростиславівна Безугла, д. філол.н., професор, професор кафедри романо-германської філології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (м. Харків). Науковиця представила свій черговий доробок на тему: “МОВЛЕННЄВОАКТОВИЙ ПІДХІД ДО АНАЛІЗУ МУЛЬТИМОДАЛЬНИХ ТЕКСТІВ”.
Ксенія Володимирівна Тараненко, к. філол.н., доцент, завідувач кафедри філології та мовної комунікації Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» (м. Дніпро) виголосила науковій спільноті свою доповідь “УКРАЇНСЬКА МОВА ЯК SOFT POWER: КУЛЬТУРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ У СВІТІ”, якою захопила слухачів та викликала шквал запитань та коментарів.
Учасники конференції відзначили актуальність, високий науково-теоретичний, науково-методичний та організаційний рівні проведення конференції та висловили щиру подяку керівництву Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» й оргкомітету конференції за професійну організацію цього наукового заходу, а також усім учасникам за спільну роботу, змістовні відповіді, активну участь в обговоренні проблем філології та лінгводидактики, високий інформативний рівень презентацій та матеріалів.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»