2022-11-18

Голова Комітету економістів України Андрій Новак прочитає лекцію для науковців та студентів політехніки

22 листопада для студентів і науково-педагогічних працівників Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» політолог, громадський діяч, голова Комітету економістів України Андрій Новак прочитає відкриту лекцію «Як підняти українську економіку після нашої Перемоги. Яким має бути український «план Маршала».

У рамках підписаних угод про науково-освітнє співробітництво Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» з державними фінансовими установами, бізнес-брендами та співпраці зі стейкхолдерами у сфері опанування випускниками додаткових професійних компетенцій для студентів, викладачів та науковців Полтавської політехніки відкриту лекцію «Як підняти українську економіку після нашої Перемоги. Яким має бути український «план Маршала» прочитає відомий економіст, політолог, громадський діяч, голова Комітету економістів України Андрій Новак.

«Ще однією доброю традицією нашого університету стало організовувати науково-освітні та просвітницькі заходи, зустрічі, практичні лекції з професіоналами найрізноманітніших сфер, керівниками та фахівцями топових бізнес-компаній, залучаючи до конструктивного діалогу людей, готових ділитися власним досвідом зі студентською молоддю. У непростих сучасних умовах війни «живе спілкування» з фахівцями-практиками має подвійний синергетичний ефект, а можливість послухати практичну лекцію від справжнього професіонала – унікальний шанс для науковців, студентів, випускників Полтавської політехніки здобути необхідні навички і знання та відкрити для себе можливості успішної професійної реалізації. Знання, досвід та наполеглива праця – ключ до успішного економічного відновлення нашої держави», – прокоментувала кандидатка економічних наук, доцентка, заступниця директора Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Ірина Крекотень.

Про спікера: Андрій Новак – відомий український економіст, вчений, політолог, громадський діяч, автор книги «Як підняти українську економіку», яка наразі має вже три перевидання.

Випускник Європейського університету у Києві, у 1993 році успішно закінчив канадську бізнес-школу Університету Західного Онтаріо, одночасно беручи участь у програмі «Вчись, працюючи».

У 1997-2001 роках навчався в аспірантурі Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України. Кандидат економічних наук, захистив дисертацію на тему «Взаємозв’язок податково – бюджетних та грошово – кредитних важелів у політиці економічного зростання України» в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

У 2002-2003 роках працював начальником фінансового управління держпідприємства «Укроборонпостачальник» Міністерства оборони України, у 2003-2004 був консультантом при комітетах Верховної Ради України. З 2004 по 2005 рік працював начальником відділу зв’язків з громадськістю компанії «Оболонь», у 2005-2006 роках – радником прем’єр-міністрів України Юлії Тимошенко та Юрія Єханурова. У 2007 році увійшов до складу Громадської ради при Міністерстві економіки України.

2006 - 2010 – голова Економічної ради ВГО «Успішна Україна», у 2010 – 2011 роках – голова Комітету економістів України. У 2011 – 2012 роках був проректором Європейського університету.

Розробник моделі формування конкурентоздатної та високоефективної української економіки – Трифункціональної економічної моделі України, описаної у відомій книзі «Як підняти українську економіку». Наразі голова Комітету економістів України.

За словами Андрія Новака, економіка будь-якої країни, зокрема української, працює на взаємодії трьох функцій: виробництва, продажу та розподілу коштів: «Для того, щоб Україна почала розвиватися, потрібно змінити економічну систему. Будь-яка економічна система формується з двох складових: об’єктивні закони економіки і набір ресурсів, якими володіє країна».

Лекція відбудеться 22 листопада 0 13.30 (ауд. 318 Ц).

Запрошуємо студентів, аспірантів, молодих науковців, науково-педагогічних працівників Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», усіх небайдужих до проблем національної економіки та фінансового відродження нашої країни.

Медіа-центр