2020-05-14

Ключові аспекти вітчизняної системи управління обговорили на засіданні секції права

7 травня у рамках 72-ої наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів, присвяченої 90-річчю Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулося онлайн – засідання секції права, де обговорили актуальні питання правового управління.

До участі в роботі секції долучилося 14 учасників – науково-педагогічних працівників, студентів, магістрантів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Програма містила 14 наукових доповідей, серед спікерів – студенти, викладачі кафедри публічного управління, адміністрування та права університету, практики в юридичній галузі.

Змістовні виступи презентували запрошені гості - фахівці з багаторічним досвідом роботи в сфері управління та юриспруденції: директор ТОВ «Юридична компанія «Успіх» Наталія Жовтяк, керуючий партнер, адвокат «Advocate Matsko» Анатолій Мацко, викладач циклової комісії гуманітарних дисциплін Полтавського коледжу нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Світлана Коваленко. Спікери поділилися професійними кейсами з питань правового регулювання та розвитку системи публічного управління в Україні.

Серед ґрунтовних та актуальних доповідей варто відзначити:

• «Організаційно-правове регулювання в системі публічного управління в Україні» (старший викладач кафедри публічного управління, адміністрування та права Аліна Неділько);
  • «Про ознаки податкової правосуб'єктності банків» (к. ю. н., доцент кафедри публічного управління, адміністрування та права Ірина Пасічна);
  • «Щодо нормативно-правових засад розвитку публічного управління в Україні» ( магістрантка Т. Устименко, науковий керівник - старший викладач кафедри публічного управління, адміністрування та права Аліна Неділько);
  • «Особливості правового регулювання аграрних відносин в Україні», (студентка ННІ ФЕМ А. Бугай, науковий керівник – к. ю. н., доцент Ірина Пасічна);
  • «Новації законодавства про банкрутство», (студентка ННІ ФЕМ Д.Хоруженко, науковий керівник – к. ю. н., доцент Олена Скрильник);
  • «Окремі аспекти державної політики у сфері поводження з відходами» (магістрант Т. Петренко, науковий керівник – старший викладач Галина Трегубенко);
  • «Проблемні аспекти притягнення до відповідальності за порушення бюджетного законодавства суб'єктів виконання державного бюджету України за видатками», (старший викладач В. Бойко);
  • «Захист персональних даних публічних службовців в Україні» (доцент кафедри публічного управління, адміністрування та права Інна Кульчій);
  • «Правові механізми запобігання корупційним проявам в Україні» (магістрантка Юлія Садомова, науковий керівник – ст. викладач Галина Трегубенко);
  • «Окремі правові аспекти формування та реалізації державної соціально-економічної політики в Україні» (магістрантка Юлія Скрипник, науковий керівник – к. ю. н., доцент Ірина Пасічна).

Найбільш цікавою студентською доповіддю визнано доповідь студентки групи 501-ДС Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Юлії Садомової на тему «Правові механізми запобігання корупційним проявам в Україні».

«На сьогодні проблема корупції існує практично в кожній державі, становлячи однакову загрозу для сталої економіки розвинених країн та для держав, що переживають економічну кризу. Володіння адміністративною владою надає широкі можливості для зловживання нею у формі протекціонізму, незаконного придбання соціальних благ і різного роду привілеїв тощо. Нечітко сформульовані правила, надмірне регулювання та всебічний контроль дають посадовцям виняткову владу, створюють широкі можливості для корупції та привласнення матеріальних цінностей, що належать суспільству», - розповіла у своєму виступі магістрантка.

Підсумовуючи проведення секційного засідання, учасники та запрошені фахівці –практики відзначили високий рівень організації та проведення наукового заходу.