2022-03-29

Міністерство освіти Греції підтримує українську освітню спільноту

Міністерство освіти Греції активно підтримує українську освітню спільноту в найскладніший для України час.

Міністерство освіти Греції підтримує українську освітню спільноту

Міністерство освіти Греції підтримує Україну та українську освітню спільноту. Для цього забезпечено інтеграцію та включення українських дітей у грецьку освітню систему, адже значна кількість громадян змушено евакуюється з регіонів активних бойових дій.

Станом на 26 березня 2022 року до Греції прибуло близько 4 400 неповнолітніх українців, з яких більше ніж 150 учнів уже навчаються в грецьких школах. Для дітей створено прийомні класи – 15 годин на тиждень учні відвідують заняття зі спеціалізованою підтримкою, а протягом решти шкільних годин – звичайні заняття, переважно з предметів, у межах яких вербальне спілкування не є пріоритетним (мистецтво, музика, фізичне виховання, IT).

Необхідні матеріали подають українською мовою (у співпраці з UNICEF), обопільну зацікавленість викликають:

  • питання та відповіді про грецьку систему освіти та перелік координаційних пунктів;
  • інструкції щодо протоколів COVID-19 у школах;
  • словник зі словами/фразами, які зазвичай використовуються в школі.

У співпраці з UNICEF організовано й навчання вчителів. Розроблено посібник вчителя для прийому українських учнів та продовжено 400-годинну підготовку з міжкультурної освіти для вчителів.

Крім того, учням надається психологічна та емоційна підтримки експертами з питань ментального здоров'я у центрах UNICEF.

За пропозицією пані Міністра Нікі Керамеус також створюється цифрова платформа для прозорої та ефективної відповіді на попит і пропозиції, яка фіксуватиме потреби української освітньої спільноти в освітньому обладнанні та матеріально-технічній експертизі. Також платформа створюватиме механізм постачання для покриття цих потреб за участі держав-членів, бізнес-сектора, представників громадянського суспільства, міжнародних організацій і зацікавлених сторін, які мають відповідний досвід і ресурси.

Раніше Керівний комітет із питань освіти Ради Європи підтримав Україну.