2020-11-27

Мистецтво жити з людьми: науковці і студенти поділилися баченням сучасних суспільних проблем

У рамках Університетського тижня викладачі кафедри загального мовознавства та іноземних мов гуманітарного факультету провели науковий круглий стіл, присвячений Міжнародному дню толерантності. Українські та іноземні партнери університету долучилися до обговорення значущих проблем європейського суспільства.

Мистецтво жити з людьми: науковці і студенти поділилися баченням сучасних суспільних  проблем

До відзначення 90-річчя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» старший викладач кафедри загального мовознавства та іноземних мов Юлія Гунченко та студенти-філологи провели круглий стіл, присвячений Міжнародному дню толерантності. Лейтмотивом заходу став добре відомий вислів «У нас більше спільного, ніж ви думаєте!». У обговоренні значущих суспільних проблем взяли участь німецькі та американські партнери, викладачі та студенти гуманітарного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Звучали доповіді англійською, німецькою, польською та французькою мовами, студенти політехніки підготували презентації, присвячені різним аспектам вияву толерантності.

«Різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, варто прагнути до побудови суспільства, у житті якого укорінився цей пріоритетний ідеал. Нашим заходом ми прагнемо привернути увагу студентської молоді до моральних проблем сучасного суспільства», – підкреслила кандидат філологічних наук, завідувачка кафедри загального мовознавства та іноземних мов Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Алла Болотнікова.

Цікаву дискусію розпочав давній партнер кафедри викладач німецької мови (Республіка Німеччина) Норберт Мюллер, який підкреслив важливість толерантності в сучасному суспільстві, наголосивши на тому, що кожна людина має право жити в мирі та зберігати свою індивідуальність.

Стипендіатка програми Фулбрайт (Коледж Санта-Фе, США) Світлана Шаркова розповіла про американське розуміння проблеми толерантності, моральні основи американського суспільства.

Кандидат педагогічних наук, декан гуманітарного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Анна Агейчева зазначила: «Такі заходи підкреслюють важливість формування необхідного на сьогоднішній день поняття – толерантність, спонукають студентську молодь до осмислення цієї проблеми, сприяють популяризації вивчення іноземних мов».

У рамках відзначення Університетського тижня студенти та науковці гуманітарного факультету політехніки також організували міжконтинентальний телеміст дружби.

Медіа – центр