2022-03-24

НАН України виходить зі складу Міжнародної асоціації академій наук

Президія НАН України прийняла рішення про вихід Національної академії наук України зі складу Міжнародної асоціації академій наук через ігнорування Асоціацією російських злочинів щодо України.

НАН України виходить зі складу Міжнародної асоціації академій наук

17 березня 2022 року на засіданні Президії НАН України було розглянуто та схвалено звернення НАН України до керівництва Міжнародної асоціації академій наук із закликом чітко висловити свою позицію і засудити нічим не спровоковану військову агресію Російської Федерації проти України.

НАН України, як організація, яка відіграла ключову роль у створенні та розвитку Асоціації, закликала керівництва МААН чітко висловити позицію щодо:

  • засудження нічим не спровокованої військової агресії Російської Федерації проти України;
  • заклик до негайного припинення кривавого насильства з боку агресора щодо мирного населення України, припинення руйнування промислового та наукового потенціалу нашої країни, переходу до мирних переговорів;
  • зупинення членства в МААН російських організацій, які або ніяк не відреагували на військову агресію, вчинену за вказівкою політичного та військового керівництва своєї країни, або взагалі висловили повну підтримку цьому варварському злочину.

У своїй відповіді МААН фактично дистанціювалася від будь-якого засудження дій російського агресора. Асоціація ніяк не відреагувала на бомбардування мирних міст та руйнування цивільної, зокрема наукової, інфраструктури, не виказала жодної підтримки на адресу Національної академії наук України, наших громадян та нашої держави. Така позиція МААН докорінно відрізняється від позиції величезної кількості міжнародних наукових організацій, об'єднань, дослідницьких центрів, зарубіжних академій наук, окремих учених та просто людей доброї волі, які засудили російську військову агресію проти мирної країни й висловили свою підтримку Національній академії наук України та всьому українському народу.

З огляду на це, Президія НАН України прийняла рішення про вихід Національної академії наук України зі складу Міжнародної асоціації академій наук.

Нагадаємо, Україні було надано статус асоційованого члена EFNIL, а Elsevier надає українським науковцям безкоштовний доступ до статей ScienceDirect.