2021-03-11

«Наука – це вона»: оголошено конкурс есе про сучасних науковиць

Освітній проєкт популяризації STEM-спеціальностей серед дівчат «STEM is FEM» оголосив конкурс молодіжних есе про сучасних українських науковиць. Учасниці віком від 14 до 21 року можуть надсилати власні твори, де популяризують науку серед однолітків, розповідають про здобутки сучасних науковиць і спростовують гендерні стереотипи та міфи.

«Наука – це вона»: оголошено конкурс есе про сучасних науковиць

З метою популяризації науки серед молоді та спростування існуючих міфів, що наука – це суто чоловіча справа в Україні стартував конкурс есе «Наука – це вона», в якому авторки можуть поділитися власним баченням розвитку науки в сучасному інформаційному суспільстві та розповісти про одну з сучасниць, чию наукову і освітню діяльність, вагомий внесок у сьогодення української науки важко переоцінити.

На сторінці конкурсу можна ознайомитися з усіма портретами та короткими біографіями героїнь проєкту – оберіть з них ту, яка стане героїнею вашого есе. Зокрема, у галереї є популяризаторка науки, яка відвідувала науковий математичний гурток Полтавської політехніки – старша наукова співробітниця Інституту математики Національної академії наук України, переможниця всеукраїнської премії «Жінка України 2020» у номінації «Наука» і STEM-наставниця, яка увійшла до «ТОП-20 надихаючих жінок» Олена Ванєєва.

«Наука – це вона» – освітній арт-проєкт STEM is FEM, що реалізується в Україні за підтримки міжнародних організацій ООН Жінки в України та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Мета проєкту – розповісти про здобутки українських жінок-вчених, зацікавити молодь у науці, а також спростувати міф про те, що наука – це виключно чоловіча справа. Проєкт є частиною кампанії ООН Жінки «Покоління рівності», з популяризації гендерного паритету серед молоді та забезпечення лідерства жінок в технологіях та інноваціях.

Дедлайн подачі конкурсних робіт – 15 березня 2021 року.

Щоб долучитися до конкурсу заповніть та надішліть анкету з короткими відомостями про себе та додайте до неї свій твір:

«STEM IS FEM – освітній проект популяризації STEM-спеціальностей серед дівчат. Беріть участь у нашому конкурсі, ставайте частиною спільноти й отримайте шанс виграти приз, який може змінити Вашу майбутню кар’єру вже зараз! Ми віримо: дівчата можуть все, що захочуть! І ми знаємо, що за кожною успішною дівчиною стоять її не менш успішні подруги! Долучайся і доведи, що STEM IS FEM!» – говорять організатори проєкту.

Ознайомся з правилами участі в конкурсі та скористайся шансом виграти унікальні призи:

• вік учасниць – від 14 до 21 року;
  • твори приймаються виключно українською мовою;
  • есе мають бути завантажені у реєстраційну форму до 15 березня 2021 року ( 23:59 за київським часом);
  • поданням анкети на участь в конкурсі кожна учасниця надає власну згоду на обробку наданих нею персональних даних. Якщо учасниця неповнолітня, згоду на обробку її персональних даних мають надати її батьки (або опікуни);
  • надіслані роботи мають бути оригінальними та ніде раніше не публікуватися. Твори перевірятимуться на наявність плагіату;
  • до конкурсу не допускаються роботи, що пропагують насильство, расизм, ксенофобію, будь - яку форму дискримінації. Містять мову ворожнечі, відверту або приховану рекламу товарів. послуг чи організацій;
  • роботи оцінюватимуться експертним журі конкурсу.

Вимоги до оформлення та написання есе:

• есе – прозовий твір невеликого обсягу і вільної композиції. В його основі – міркування автора з конкретного приводу. Есе має публіцистичну основу та довільну манеру оповіді, це жанр з нестрого заданими характеристиками, що вирізняється наявністю чіткої теми та викладу власної думки автора;
  • обсяг роботи – до 500 слів;
  • кожне есе має бути присвячено лише одній із науковиць зі списку, запропонованого організаторами проєкту. Проте одна учасниця має право надіслати декілька есе.
  • інформацію про героїню можна збирати з будь-яких публічних джерел, есе має реально і без викривлень, розповідати про діяльність, життєвий шлях героїні та не містити вигадок;
  • есе має висвітлювати наступні питання: якою науковою діяльністю займалась героїня, яких царинах вона працювала, які її основні здобутки і досягнення, які винаходи чи діяльність героїні вплинули на сьогодення, чим ця постать може бути цікава сьогодні сучасним читачам, яке особисте враження авторки від цієї постаті.

З повним та докладним положенням щодо проведення конкурсу можна ознайомитися за посиланням: https://docs.google.com/document/d/157Tia914LKpiDDE5uaze2nNo4dFzN2f7NBnl0A-A1EA/edit?usp=sharing

До проєкту також долучилися агентство стратегічних комунікацій TRUMAN Agency, інноваційний парк Unit City, юридична фірма Asters, арт-портал Spline Art, онлайн -видання The Page та медіагрупа StarLightMedia.

Медіа–центр