2024-09-23

У рамках українсько-німецького проєкту науковиці-екологи презентували онлайн-курс, присвячений системному аналізу та оцінці якості навколишнього середовища

У рамках міжнародного проєкту «Українсько-німецька навчальна мережа для цифрової трансформації екологічної освіти» науковиці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Олена Степова та Наталія Максюта взяли участь в онлайн-вебінарі, присвяченому можливостям ефективного онлайн-навчання з платформою для неформальної освіти Moodle.

У рамках  українсько-німецького проєкту науковиці-екологи презентували онлайн-курс,  присвячений системному аналізу  та оцінці якості навколишнього середовища

20 вересня 2024 року науковиці кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»  стали учасницями  онлайн -вебінару «Ефективне онлайн навчання з Moodle: платформа для неформальної освіти», проведеного в рамках  міжнародного проєкту «Українсько-німецька навчальна мережа для цифрової трансформації екологічної освіти».

Масштабна науково-освітня подія об’єднала навколо обговорення питань потенційних  можливостей платформи Moodle як майданчика для дистанційної та неформальної освіти науковців провідних закладів вищої освіти України, які поділилися набутим практичним досвідом та власними напрацюваннями в обговорюваній сфері.

Під час вебінару учасники розглянули переваги платформи Moodle для організації ефективного онлайн- навчання та її можливості для неформальної освіти. Також присутнім презентували  нову платформу з онлайн-курсами, розробленими під час успішної  реалізації міжнародного українсько-німецького проєкту.

Науковиці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» - доктор технічних наук, професор, проректорка з наукової та міжнародної роботи  Олена Степова та доктор філософії, начальниця відділу аналізу інноваційної діяльності та інтелектуальної власності Наталія Максюта презентували розроблений для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня  спеціальності 183 Технології захисту навколишнього середовища  онлайн-курс «Системний аналіз та оцінка якості навколишнього середовища».

Курс спрямований на набуття розуміння якості навколишнього середовища, вивчення динаміки екологічних систем, розробку ефективних стратегій пом’якшення впливів на навколишнє середовище та збереження ресурсів, визначення якості навколишнього  середовища та її сталості, розвиток системного підходу до аналізу складних екологічних систем, використання методів формалізованого опису для розуміння тонкощів цих систем, оцінку  ефективності екологічних систем і визначення їхніх сильних і слабких сторін у функціонуванні, володіння параметрами, що впливають на зміни екологічної системи, щоб передбачити та реагувати на зміни в екологічній динаміці тощо. Після успішного проходження курсу студенти отримають  відповідні сертифікати.

Учасники виявили особливий інтерес до презентованого курсу та  цілої низки інших онлайн-курсів, зокрема «Екологічна хімія» (Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова), «Управління органічним виробництвом» (Державний університет «Житомирська політехніка»), «Проблеми екологічної освіти» та «Ресурсоцінна складова твердих побутових відходів» (Одеський національний університет імені Мечникова), «Системний аналіз процесів захисту в екологічних системах», «Методи обробки екологічної інформації», «Математичне моделювання та прогнозування стану довкілля» та «Адаптивний екосистемний менеджмент» (Національний транспортний університет).

Науковиці кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» висловлюють слова щирої вдячності за надану можливість поділитися власними напрацюваннями та запозичити кращі вітчизняні та зарубіжні освітні онлайн-практики.

Нагадаємо, міжнародний українсько-німецький проєкт «Українсько-німецька навчальна мережа для цифрової трансформації екологічної освіти» фінансується Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) за участі Університету сталого розвитку міста Еберсвальде (Німеччина).

Унікальність цього проєкту полягає в залученні викладачів університетів-партнерів до розробки та пілотування електронних курсів. Це дає їм змогу діяти як мультиплікатори цифрової професіоналізації в українських ЗВО, використовуючи знання, навички та досвід проєктів у 2022 та 2023 роках. Щоб забезпечити доступ до широкого спектру електронних курсів, команда проєкту впроваджує модель, за якою всі розроблені курси будуть відкриті для студентів як факультативні курси в університетах-партнерах, що сприятиме розширенню академічної та професійної компетентності студентів.

Мета проєкту - зміцнити та розширити українсько-німецьку мережу викладання, сприяючи професіоналізації цифрового викладання та навчання в українських закладах вищої освіти. Це розширює доступ до якісної освіти для студентів незалежно від місця проживання, сприяє постійному професійному розвитку викладачів та сприяє зростанню українсько-німецької співпраці, наголошуючи на розвитку цифрової викладацької мережі та інтернаціоналізації у вищій освіті. HNEE надає технічну, інфраструктурну та кадрову підтримку. Це передбачає залучення викладачів ХНЕУ ім. С. Кузнеця до нагляду за змістом та методологією, що сприяє розробці електронних курсів. Команда HNEE DiLeLa привносить свій досвід у цифрову дидактику та викладання в проєкт, посилюючи його загальний вплив.

Нещодавно екологи Полтавської політехніки долучилися до відзначення Всесвітнього дня прибирання, провівши акцію біля відомого полтавцям джерела Марусі Чурай.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»