Проведення секційного засідання приурочили 72-ій науковій конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів університету, присвяченій 90-річчю Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
Серед запрошених гостей - директор ТОВ «Ай Ті Гранд» Віталій Блажко, провідний фахівець в галузі відновлювальної енергетики в Полтавському регіоні, ТОВ «ЛЮМОС ЮКРЕЙН» Геннадій Полових. Фахівці представили змістовні доповіді, що презентували розробки компанії, технологічні новинки в області автоматизації руху транспорту на підприємстві та апаратні й програмні розробки компанії на правлені на безпековий сектор агропромислових підприємств (Віталій Блажко, «Автоматизація руху автотранспорту на підприємстві. AGB Control»), здобутки і досягнення в області будівництва сонячних електростанцій (Геннадій Полових, «Світлі інвестиції в майбутнє. Екологічна та економічна складова будівництва сонячних електростанцій»). «Родзинкою» доповіді стала автоматична система, котра в режимі онлайн транслює показники роботи реальних сонячних електростанцій, облаштованих у Полтавській області.
Найкращою студентською доповіддю визнали роботу студента спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Василя Ханюкова «Автоматична система керування фермерського інкубатора на основі мікроконтролера Siemens LOGO 12/24 RCE».
«У дослідженні продемонстровано енергозберігаючу конструкцію фермерського інкубатора з використанням енергії гравітаційного поля, що суттєво зменшує споживання електричної енергії. Система автоматичного керування параметрами мікроклімату в технологічному об’ємі інкубатора створена на основі багатоканального мікроконтролера Siemens LOGO 12/24 RCE, що забезпечує надійний контроль та керування», - розповів науковий керівник - к. ф.-м. н., доцент кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Володимир Борщ.
Професійну розробку «Багатодіапазонна антена на основі 4-полюсної спіральної антени» (науковий керівник - к. т. н., доцент кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Ігор Слюсарь) презентував студент спеціальності «Телекомунікаці та радіотехніка» Дмитро Телешун.
З метою забезпечення багатодіапазонності антенних систем телекомунікаційних засобів в роботі запропонований прототип антени, в якій складові відносяться до різних типів антенних конструкцій. Оцінку властивостей синтезованої шляхом математичного моделювання комбінованої антени доцільно виконувати на основі таких просторово-частотних характеристик як: діаграма спрямованості, коефіцієнт стоячої хвилі, вхідний імпеданс та смуга пропускання.
«Приємно відзначити високий рівень доповідей, широкий спектр наукових проблем, з якими працює кафедра автоматики, електроніки та телекомунікацій, а також суспільну затребуваність технічних рішень кафедри. Дякуємо учасникам конференції за якісну презентацію наукових доробок нашого колективу», - наголосив голова секції – завідувач кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», к. т. н., доцент Олександр Шефер.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»