2020-09-12

Навчання під час карантину: для студентів створили безпечні умови

Реалізуючи протиепідемічні заходи із мінімізації ризиків поширення COVID-19, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» формує безпечне освітнє середовище. На період карантинних обмежень, для студентів денної форми навчання діятиме змішаний режим організації навчального процесу.

Навчання під час карантину: для студентів створили безпечні умови

Аналізуючи статистику стрімкого поширення коронавірусної інфекції в регіонах України, адміністрація Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» пріоритетним завданням визначає створення максимально безпечних умов організації освітнього процесу, його неперервності та провадження на рівні високих навчально-методичних стандартів.

Починаючи з 15 вересня в університеті освітній процес здійснюватиметься у змішаній формі. На засіданні Вченої ради 11 вересня ухвалили відповідне рішення про зміни в організації навчального процесу у першому семестрі 2020-2021 навчального року.

Формат змішаного навчання буде зреалізований за допомогою поєднання очного навчання з різними формами електронних засобів, зокрема освітньої платформи Moodle. Це матиме додаткову перевагу – доступність навчальних матеріалів у будь-який час, а найголовніше – швидкий зворотний інформативний зв'язок між учасниками  освітнього процесу.

Студенти першого та п’ятого курсу виходять на навчання в аудиторіях університету за розкладом (розклад занять на сайті університету та у чат-боті в Telegram).

Студенти 2-4 курсів на тиждень переходять до навчання із використанням дистанційних елементів за розкладом, використовуючи платформу дистанційної освіти університету: dist.nupp.edu.ua у поєднанні з різними засобами відеоконференцзв’язку (переважно Zoom). У кінці кожного тижня слідкуйте за інформацією на офіційному сайті університету.

«Вчена рада ухвалила зміни до графіку начального процесу. Це питання ми розглянули з огляду на умови карантинних обмежень, які безпосередньо впливають на організацію навчального процесу, та епідситуацію, яка складається на Полтавщині. Адміністрація університету завжди гнучко реагує на виклики, не боїться брати на себе відповідальність за прийняті рішення, особливо, коли це стосується збереження здоров'я студентів, викладачів і працівників університету», – наголошує ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко.

З питання «Про зміни в організації навчального процесу у першому семестрі 2020-2021 н.р.» члени Вченої ради університету заслухали директора Департаменту організації навчального процесу, акредитації та ліцензування Олега Максименка. Він наголосив, що високий рівень розвитку ІТ-інфраструктури університету,  швидкодія комп'ютерних мереж, ґрунтовний рівень цифрових компетентностей викладачів та студентів Полтавської політехніки уможливить забезпечення впровадження ефективних та дієвих механізмів й інструментів для здійснення освітньої діяльності в розрізі карантинних обмежень. Такий механізм створить належні умови для розведення великих потоків студентів, щоб уникнути скупчення на всіх локаціях навчального закладу, а це насамперед сприятиме дотриманню рекомендацій МОН України щодо створення безпечних умов організації освітнього процесу.

 «Перші два тижні для студентів 2, 3 та 4-го курсів навчальний процес пройшов успішно – ми змогли дотриматися усіх вимог Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України. Графік навчального процесу був складений таким чином, щоб студенти навчалися в одній аудиторії, переміщення корпусами було мінімізовано за визначеними оптимальними маршрутами, усі аудиторії були забезпечені антисептичними засобами. Ми пропонуємо оптимальний варіант навчального процесу – модель, при якій здобувачі вищої освіти будуть почергово навчатися: оффлайн і онлайн по два тижні. З 1-го вересня студенти 2, 3 та 4 курсів навчалися аудиторно, викладачі мали змогу дати основи навчальних дисциплін. Починаючи з 15 вересня вони перейдуть на дистанційну форму навчання на два тижні за умови, що не відбудеться критичних змін в епідеміологічній ситуації нашого регіону. Першокурсники ж з наступного тижня навчатимуться оффлайн», – прокоментував зміни Олег Максименко.

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» активно реагує на виклики сьогодення, впроваджує заходи для якісних та безпечних умов організації освітнього процесу.

Для уточнень варто звертатись до деканатів, а у разі погіршення самопочуття – телефонувати медичній сестрі.

Контакти деканатів: https://nupp.edu.ua/page/contacts.html

Контакти медичної сестри університету: Анастасія Володимирівна Бондаренко, (099) 24 78 266

Медіа-центр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»