23 квітня на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася VI Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, молодих учених і науковців «Архітектурний рисунок у контексті професійної освіти», яка зібрала близько трьохсот учасників з різних куточків України та світу. Навчально-науковий інститут архітектури, будівництва та землеустрою, кафедра образотворчого мистецтва гуманітарного факультету Полтавської політехніки вже вшосте організували масштабну наукову подію з метою обміну результатами досліджень та новаторськими ідеями для подальших спільних проєктів. За традицією, під час конференції стартував творчий конкурс і підсумки стали відомі наприкінці травня.
Учасники працювали у трьох тематичних секціях:
- «Архітектурний рисунок: проблеми, методи, засоби»;
- «Образотворчі дисципліни в умовах сучасної освіти»;
- «Пленер як процес підготовки майбутнього фахівця».
Під час практичної частини конференції учасники виконували роботи на конкурс архітектурного рисунку «КАР 2021» – втілювали «Архітектурну фантазію» (творча робота, виконана у будь-якій техніці – змішаній, пастелі, акварелі, графіці), а також змагались у майстерності рисунків та етюдів з натури. Оскільки формат заходу змінився через карантинні обмеження, учасники могли подавати раніше виконані роботи, а натурні роботи могли виконуватись за місцем проживанням учасників. Участь у конкурсі взяли студенти 33 закладів вищої освіти, у тому числі іноземних.
Конкурс став наймасштабнішим за всю історію проведення – 436 конкурсних робіт. Імена переможців оголосили наприкінці травня:
Переконливу перемогу у номінації «Архітектурна фантазія» здобули 9 студентів Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Полтавської політехніки. Роботи призерів виконувалися під керівництвом старшої викладачки кафедри образотворчого мистецтва гуманітарного факультету Олени Острогляд.
Перше місце на конкурсі здобули:
-
робота «Місто» студентки другого курсу Вікторії Зінченко, гуаш, 2020;
-
робота «Місто» студента першого курсу Назара Мальцева, змішана техніка, 2020;
-
робота «Лебедина елегантність» студентки першого курсу Поліни Остапенко, змішана техніка, 2020.
Друге місце посіли:
-
робота «Дзвіниця. Диканька» студента першого курсу Микити Вжешневського, пастель, 2020;
-
робота «Крізь блакить» студентки першого курсу Валерії Іванової, змішана техніка, 2020;
-
робота «Живописний етюд мого міста» студентки другого курсу Анни Михайлової, акварель, графіка, 2020;
-
робота «Дзвіниця у Диканьці» студентки першого курсу Олени Приходько, змішана техніка, 2020;
-
робота «Фрагмент» студентки першого курсу Марини Хоменко, графіка, 2020;
-
робота «Свято-Миколаївський собор» студентки першого курсу Марії Якуненко, графіка 2020.
Також на другому місці у номінації «Рисунок/етюд з натури» роботи студенток 2 курсу Миргородського фахового коледжу імені Миколи Гоголя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»:
Олександри Чурікової («Затишок»),
Катерини Дядик («Миргород»),
студентки 3 курсу Вероніки Гречаник («Кольори міста»).
Роботи усіх переможців можна переглянути за посиланням: https://kappoltava.tumblr.com/
За словами кандидата мистецтвознавства, завідувачки кафедри образотворчого мистецтва Полтавської політехніки Тетяни Зіненко, важко переоцінити важливість мистецької освіти для майбутніх архітекторів. Для студентів перемога у конкурсі – це впевнений старт у професійне майбутнє.
Медіа–центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»