У рамках відзначення Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку науково-педагогічні працівники кафедри економіки, підприємництва та маркетингу провели ХIV Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію «Сучасна економічна наука: теорія і практика».
Захід зібрав понад 100 вітчизняних науковців, представників влади та органів місцевого самоврядування, практиків, викладачів, студентів, аспірантів з Києва, Одеси, Полтави, Харкова, Херсона та зарубіжних науковців з Польщі, Литви, Латвії, Словенії, Болгарії, Хорватії та Словаччини.
Учасники представили широкий спектр тем, що включали питання макро- та мікроекономіки, інноваційного розвитку, проблем економічної політики, сталого розвитку, фінансових технологій, перспективи цифровізації економіки, а також обговорили можливості впровадження сучасних економічних підходів у практику.
Відкрила конференцію заступниця директора Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки, кандидатка економічних наук, доцентка Ірина Крекотень, яка зазначила, що освіта та наука є невід'ємної складової нормалізації життя. Побажала цікавих доповідей, плідної дискусії, наснаги та натхнення на нові наукові звершення й плідної співпраці.
Роботу пленарного засідання та наукові дискусії модерувала завідувач кафедри економіки, підприємства та маркетингу, кандидатка економічних наук, доцентка Марина Чижевська.
З вітальним словом на початку заходу виступили: доктор, доцент Вільнюського технічного університету імені Гедимінаса (Литва) Крістіна Чижюніене; доктор, доцент, експерт з інновацій та управління ідеями, керівник Інституту інновацій «Ідея» (Латвія) Еліна Мікельсоне; доктор, доцент Університету в Нове Місто (Словенія) Франсі Авсек; доктор, професор Тракійського університету (Болгарія) Тодорка Атанасова; завідувач відділу секторальних прогнозів та кон’юнктури ринків Державної установи «Інститут економіки та прогнозування НАН України», д.е.н., с.н.с. Віталій Венгер; головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, докторка економічних наук, професорка Ярослава Левченко; голова Ради молодих вчених Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, голова Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації, професор кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, докторка економічних наук, професорка Наталія Маслій; завідувачка кафедри маркетингу та торговельного підприємництва Навчально-наукового інституту «Українська інженерно-педагогічна академія» Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, докторка економічних наук, професорка Вікторія Чобіток; а також студентки кафедри Богдана Курило і Дарія Шурдук, які знаходяться на навчанні за програмою міжнародної академічної мобільності в Університеті прикладних наук Бургенланд (Австрія).
Під час пленарного засідання учасники заслухали докторку економічних наук, професорку, наукового співробітника відділу соціально-економічних досліджень Центру міграційних досліджень Варшавського університету (Польща) Марину Дем’янчук з доповіддю на тему «Підприємництво мігрантів на тлі військових конфліктів: висновки з огляду літератури»; головного наукового співробітника відділу економіки природокористування та екологічної безпеки Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, докторку економічних наук, с.н.с. Ганну Обиход з доповіддю на тему: «Інституційні інструменти досягнення резильєнтності екологічної безпеки сфери природокористування»; заступника директора Херсонського навчально-наукового інституту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, докторку економічних наук, професорку Ірину Надточій з доповіддю на тему: «Формування ефективної моделі організації інноваційної діяльності на підприємствах». Від представників бізнесу з доповіддю «Стратегічний розвиток металургійної галузі України» виступив директор Полтавської філії ТОВ «МеталХолдінгТрейд» Віктор Товстун. Від органів місцевого самоврядування виступив заступник голови з питань діяльності виконавчого органу Київської районної в м. Полтаві ради Андрій Лямін з доповіддю «Економічні орієнтири розвитку територіальних громад». Своє наукове дослідження і доповідь на тему «Застосування блокчейн-технології в аграрному бізнесі» представив аспірант кафедри Назар Мирний.
Захід відбувся у змішаному форматі, що дозволило залучити широку аудиторію і дати можливість доєднатися до обговорень зарубіжним колегам і тим, хто не зміг приїхати особисто.
Учасники відзначили високу наукову цінність конференції, важливість отриманих знань та перспективу для подальшої співпраці.
На завершення конференції організатори подякували всім учасникам і партнерам заходу, підкресливши, що такі події сприяють розвитку сучасної економічної науки в Україні і світі та стимулюють дослідників до нових наукових досягнень.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»