2025-04-24

"Психічне здоров’я як спільна справа": зустріч фахівців та здобувачів освіти у Полтавській політехніці

У Полтавській політехніці пройшла зустріч провідних фахівців у сфері ментального здоров’я, приурочена до Всеукраїнського дня психолога за участі викладачів кафедри психології та педагогіки, а також студентів-магістрантів за спеціальністю С4 Психологія.

"Психічне здоров’я як спільна справа": зустріч фахівців та здобувачів освіти у Полтавській політехніці

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» 21 квітня відбулася зустріч провідних фахівців у сфері ментального здоров’я, приурочена до Всеукраїнського дня психолога. Захід проходив за участі викладачів кафедри психології та педагогіки, а також здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю С4 Психологія. Студенти мали змогу долучитися як в офлайн, так і в онлайн-форматі, отримавши безцінний досвід від практиків, які щодня працюють на передовій психічного здоров’я.

Учасники зустрічі:

- Ольга Моторненко, директорка БО «БФ «Позитивні жінки Полтава», активістка, лідерка і стратегиня, яка з 2022 року очолює організацію, що надає соціальну допомогу жінкам, які живуть з ВІЛ, та бореться зі стигмою і дискримінацією.

- Людмила Астахова, параюристка організації, яка надає правову підтримку жінкам у складних життєвих обставинах.

- Ірина Володіна, психологиня, яка спеціалізується на роботі з жінками, які пережили насильство та інші травматичні події.

- Анастасія Ведюк, психологиня, магістр психології, представниця психологічного простору «Намір», який надає індивідуальні консультації та проводить тренінги для розвитку особистості.

- Тарас Потурай, психолог, психотерапевт з узалежнень, супервізор у реабілітаційному центрі «Назарет» м. Львів, що з 2004 року допомагає людям подолати алкогольну, наркотичну та ігрову залежності; викладач кафедри психології та психотерапії  Українського Католицького Університету.

Під час зустрічі фахівці поділилися власними кейсами й методиками допомоги, дискутували зі студентами. Усі учасники погодилися у важливості своєчасної психологічної підтримки та необхідності компетентної допомоги та супроводу у складних життєвих ситуаціях.

Організації, що взяли участь, є ключовими гравцями у сфері підтримки психічного здоров’я. Так, БО «Позитивні жінки Полтава» продовжує працювати над створенням безпечного простору для покращення якості життя вразливих груп населення надаючи їм комплексну підтримку, включаючи правову та психологічну допомогу.

Психологічний простір «Намір» активно проводить тренінги та консультації, спрямовані на розвиток особистості та подолання життєвих труднощів. Особлива увага приділяється проблемам вигоряння, травмам війни, а також інтеграції психологічної підтримки жертвам війни.

Реабілітаційний центр «Назарет» надає допомогу людям з різними видами залежностей, пропонуючи комплексну програму реабілітації, що включає духовно-психологічну підтримку.

«Такі зустрічі це не просто просвітницькі події, а своєрідні майданчики довіри, де студенти-психологи можуть не лише почути про практику, а й стати її частиною», зазначила Марина Тесленко.

Захід став важливим кроком до формування нової культури психологічної підтримки, де теорія поєднується з практикою, а майбутні фахівці з досвідченими колегами, які працюють у сфері ментального здоров’я. Разом ми руйнуємо бар’єри, ділимось досвідом і зміцнюємо ментальне здоров’я громади. Ця зустріч ще раз довела: лише об'єднавши зусилля, ми зможемо ефективно підтримати людей у часи нових викликів.

Нещодавно у Полтавській політехніці відбувся захід з мандалотерапії «Я є…»

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»