2020-05-26

Студенти дізналися про властивості питної води у Полтаві та засоби знезараження

У рамках 72-ої наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів і студентів університету відбулося засідання кафедри архітектури та міського будівництва ННІАБ – секція «Інженерні мережі»

Студенти дізналися про властивості питної води у Полтаві та засоби знезараження

Серед учасників конференції – науково-педагогічні працівники Національного університету імені Юрія Кондратюка та студенти (групи 101Бп – Руслан Бондаренко та Олександр Воробйов, магістри 6БВ – Дар`я Богачонок, Альона Шевченко; групи 201-Б – Ахмед Абдалла Алі, групи 601мБВ – Вікторія Ситченко, Сергій Панченко та Сергій Захаров).

Найбільш цікавою визнали доповідь доктора технічних наук, професора Валерія Новохатнього на тему «Порівняльний аналіз якості питної води міста Полтава». За результатами досліджень, науковець визначив, що полтавська питна вода – гідрокарбонатна хлоридна натрієва, що вирізняється рядом властивостей: у ній мало кальцію та магнію, тому рекомендують регулярно вживати продукти харчування з високим рівнем цих елементів; має високу мінералізацію – 1000 мг/л (тобто питна вода – це слабкий розчин солі). Науковці радять зменшити споживання солей у повсякденному раціоні

Кращою студентською доповіддю визнали дослідження магістрантки Дар’ї Богачонок на тему «Реконструкція майданчика водоочисних споруд із застосуванням гіпохлориду натрію в технологічній схемі очищення питної води міста Горішні Плавні». Науковий керівник – к.т.н., доцент кафедри гідравліки, водопостачання і водовідведення Олександр Гузинін. У роботі пропонується застосування діоксиду хлору в якості первинного засобу знезараження води, а гіпохлориду натрію – у якості вторинного, замість хлору. Перевага діоксиду – у його здатності знищувати віруси.