2021-04-01

Студенти політехніки здобули три премії імені Миколи Гоголя

У день народження письменника у Полтавській міській раді відбулося вручення щорічної міської літературної премії імені М.В. Гоголя. Троє студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» стали лауреатами премії за популяризацію творчості відомого класика.

Студенти політехніки здобули три премії імені Миколи Гоголя

Першого квітня виповнилось 212 років від дня народження всесвітньо відомого майстра художнього слова, письменника, мислителя, літературний геній якого тісно пов’язаний з Полтавщиною – Миколи Гоголя. З нагоди дня народження класика у Полтавській міській раді нагородили лауреатів щорічної міської літературної премії імені М.В. Гоголя. Урочисту церемонію нагородження провів Полтавський міський голова Олександр Мамай.

Щорічна міська літературна премія імені Гоголя започаткована у Полтаві ще у 2009 році з метою гідного пошанування письменника. «Гоголь неповторний, його твори дозволяють зазирнути у найпотаємніші куточки людської душі, замислитися над теперішнім та майбутнім своєї країни, світу. Ім’я письменника ніколи не буде «завіяне пилом» забуття. Письменник живе і житиме своїми літературним творами у пам’яті нащадків», – говорять організатори. Відповідно до Положення конкурс проводився серед учнівської та студенської молоді м. Полтави у трьох вікових категоріях: молодша 13-15 років, середня 16-18 років, старша 19-28 років.

Цьогоріч на розгляд конкурсної комісії надійшло 32 творчі роботи, над тематикою гоголівських творів учасники розмірковували в оповіданнях, нарисах, есе, писали вірші, оди, п’єси.

Лауреатами щорічної міської літературної премії імені М.В.Гоголя у старшій віковій категорії стали троє студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»:

• Ростислав Тараненко, студент Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та механотроніки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», лауреат I премії;
  • Юлія Ніколенко, студентка гуманітарного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», лауреатка II премії;
  • Вікторія Попова, студентка гуманітарного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», лауреатка III премії.

«Щоразу читаючи твори Миколи Гоголя, відкриваєш його заново, сам автор, як і його герої, непересічна особистість, хотілося побачити його у взаємозв’язку зі своїми героями», – говорить лауреатка II премії Юлія Ніколенко.

За словами Вікторії Попової, особисто її зацікавив стиль Миколи Васильовича Гоголя, описовість та багатство використовуваних художніх засобів. У творі, представленому на розгляд журі, студентка відтворила історію кохання курсанта Петровського Полтавського кадетського корпусу та вихованки Інституту шляхетних дівчат.

«Під час навчальних занять наші студенти досліджують життєвий і творчий шлях, аналізують переклади творів Миколи Гоголя іншими мовами. Щороку ми проводимо тематичні заходи, присвячені творчості видатного земляка. Інтерес до спадку талановитого письменника не вщухає й нині, що підтверджують нагороди наших студентів, адже кожна робота, представлена на конкурсі, неповторна та оригінальна», – прокоментувала доктор філологічних наук, професор кафедри германської філології та перекладу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Тетяна Кушнірова.

Лауреатів дванадцятьох основних та двох заохочувальних премій нагородили Почесними грамотами виконавчого комітету Полтавської міської ради та сертифікатами на отримання грошової винагороди. Минулого року також трьох «кондратюківців» відзначили за творчі роботи та популяризацію творчості відомого письменника.

Медіа–центр