2020-09-24

Трьох «кондратюківців» відзначили за творчі роботи і популяризацію творів відомого письменника

З нагоди Дня міста відбулося вручення щорічної міської літературної премії імені М. В. Гоголя і нагородження переможців Міського відкритого конкурсу «Яскрава гоголівська палітра». Троє студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» стали лауреатами премії у середній та старшій віковій категорії.

Щорічно біля пам’ятника літературному генію світової величини відбувається урочисте вручення міської літературної премії імені М. В. Гоголя. Місто вшановує видатних земляків і відзначає творчу полтавську молодь за примноження та популяризацію, мистецьке бачення творчої спадщини письменника.

«Уже майже 200 років через твори геніального сина України, всесвітньо відомого прозаїка та драматурга Миколи Васильовича Гоголя весь світ пізнає нашу країну, наші традиції і духовність, самобутній характер і душу українського народу. Він відкрив Україну всім націям», – говорять організатори.

Лауреатами щорічної міської літературної премії імені М. В. Гоголя стали троє студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»:

• Вікторія Попова, студентка гуманітарного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», лауреатка IV премії у середній віковій категорії;
  • Ростислав Тараненко, студент Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та механотроніки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», лауреат II премії у середній віковій категорії;
  • Анна Бойко, студентка гуманітарного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», лауреатка IІІ премії у старшій віковій категорії.

Вітали переможців щорічної міської літературної премії імені М. В. Гоголя і художнього Міського відкритого конкурсу «Яскрава гоголівська палітра» секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, перший заступник Полтавського міського голови Ігор Федій, заступник Полтавського міського голови Сергій Рекотов. Лауреатів відзначили Почесними грамотами виконавчого комітету Полтавської міської ради, грошовими винагородами та пам’ятними подарунками. Імена усіх переможців оприлюднені на сайті міської ради.

«Усі наші студенти – надзвичайно талановиті особистості, майже кожен пише прозу чи поезію. Так, Анна Бойко надзвичайно гарно співає, пише вірші, пісні та музику до них і, оскільки їй вже явно замало університетської сцени та підписників у Фейсбуці, ми вирішили подати конкурсну роботу на здобуття премії М. В. Гоголя. Для філолога надзвичайно важливо мати відчуття мови, уміти висловлювати свої думки – слова, наче музика, мають «звучати» та знаходити відклик у серці співбесідника. Нашим студентам це вдається», –прокоментувала науковий керівник, кандидат філологічних наук, доцент кафедри германської філології та перекладу національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка Анна Павельєва.

Лауреаткою ще однієї міської премії стала третьокурсниця гуманітарного факультету за літературознавче дослідження.

Микола Гоголь вже понад двохсот років продовжує надихати сучасників на створення літературних та мистецьких шедеврів, саме так з’явилася поезія однієї з переможниць.

«Хто з нас не перечитує «Ніч напередодні Різдва» під час зимових свят? Хто не милується пшеничними полями чи степовими далями, проїжджаючи повз них у сутінках? Кого не заворожує музика лісу на світанку? Навколо нас стільки прекрасного, тож приємні емоції подеколи просто переповнюють. Саме у такі моменти виливаю свої почуття на папір. Врешті, назбиралась збірка віршів, деякі з яких ми з моїм науковим керівником вирішили подати на конкурс», – розповіла студентка III курсу спеціальності 035 «Філологія» Анна Бойко.

Присутні віддали шану письменнику, поклавши квіти до пам’ятника і заслухавши уривок з повісті Гоголя «Тарас Бульба» у виконанні народного артиста України, артиста Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. Гоголя Василя Голуба.

Вітаємо лауреатів та бажаємо нових творчих перемог!

Медіа-центр