Конкурс студентських наукових робіт відбувся на базі Дніпровського державного технічного університету.
За розробку системи контролю мікроклімату в теплицях диплом ІІ ступеня отримали студенти Анна Бліщ (501-мМЕ) та Віктор Коваленко (401-МЕ). Керівник – к.т.н., доцентр кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Світлана Кислиця.
«Студенти-науковці розробили автоматизовану систему, яка надає можливість ефективного керування температурно-вологісним режимом в теплиці на основі мікропроцесорних контролерів. Формування мікроклімату в теплицях залежить від цілого комплексу параметрів. Для створення оптимального мікроклімату теплиці і досягнення поставленої мети студенти запропонували розробку пристрою на базі мікропроцесорного контролера. Виготовлена установка являє собою складну систему з безліччю обладнання, які відстежують температуру, освітленість і вологість, а також виконують управління різними технологічними процесами, необхідними для повноцінної та ефективної діяльності такого виробництва», - говорить науковий керівник Світлана Кислиця.
Розроблена автоматична система контролю технологічних параметрів забезпечує неперервний збір, обробку та відображення інформації про функціонування теплиці. Уся робота системи базується на показі датчиків і керування виконується п’ятьма параметрами: температурою ґрунту, вологістю ґрунту, температурою повітря, вологістю повітря та освітлюваністю. Дана система управління параметрами мікроклімату в теплицях дозволить підвищити енергоефективність виробництва та якість продукції. За цю розробку наукова робота студентів Національного університету імені Юрія Кондратюка зайняла 2-ге місце у Всеукраїнському конкурсі студентських робіт.
Диплом ІІІ ступеня отримали студенти Станіслав Меташок (401-МЕ) та Василь Ханюков (501мМЕ). Керівник – к. фіз-мат.н., доцент кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Національного університету імені Юрія Кондартюка Володимир Борщ.
Юні науковці працювали над створенням оригінальної конструкції енергоощадного інкубатора для фермерського господарства з автоматичною системою керування параметрами мікроклімату. Зменшення споживання енергії автори досягли за рахунок використання енергії гравітаційної поля», - розповів керівник наукової роботи Володимир Борщ. За цю розробку студенти отримали 3-тє місце на Всеукраїнському конкурсі студентських робіт.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»