Міністерство освіти і науки України продовжило співпрацю з канадською організацією «Mitacs», уклавши 7 червня Угоду, згідно з якою «Mitacs» профінансує 600 науково-дослідних стажувань для України протягом наступних трьох років.
Mitacs – канадська некомерційна організація, яка допомагає студентам та дослідникам з різних країн отримувати унікальний професійний досвід у Канаді.
6 вересня відбувся вебінар на тему «Як потрапити на стажування «Mitacs» у Канаді». Про можливості Mitacs для українців, як проходить відбір стажерів та які є формати науково-дослідних програм розповів ініціатор стажувань Mitacs для України, професор Університету Торонто та провідний науковий співробітник підрозділу кількісних досліджень фінансових ризиків компанії SS&C Technologies Canada Олександр Романко. Про те, як оформити та подати документи на програму Mitacs Globalink Research Internship та що чекає на відібраних стажерів у Канаді розповіла координаторка програми у Канаді Олена Скалянська. Під час вебінару учасники дізнались про два інші напрямки стажування для українських студентів та науковців:
- програму дослідницьких грантів Mitacs Globalink Research Award (GRA), яка призначена для українців, які навчаються в магістратурі, аспірантурі, докторантурі або є постдокторантами.
- програму Mitacs Accelerate, яка дозволяє студентам- магістрам, аспірантам, докторантам і постдокторантам українських університетів пройти оплачуване стажування у канадській компанії
Стажування для студентів триватиме 12 тижнів у 2023 році в одному з канадських університетів. Програма «Mitacs Globalink Research Internship» передбачає:
- роботу над спільним проєктом із професором канадського університету (враховуючи наукові інтереси, знання та попередньо набутий досвід студента);
- переліт маршрутом «Україна-Канада» та «Канада-Україна»;
- трансфер з аеропорту до місця проживання;
- стипендію на житло та харчування;
- медичне страхування;
- зарахування на період стажування до канадського університету;
- підтримку студентів-менторів канадського університету;
- можливість відвідування заходів, воркшопів, семінарів з професійного розвитку;
- сертифікат, що підтверджує проходження програми «Globalink Research Internship».
Для участі у програмі «Globalink Research Internship» студенти подають такі документи:
- Онлайн-заявка на участь у програмі.
- СV з описом наукових інтересів (шаблон).
- Лист-рекомендація від професора чи наукового керівника з описом досвіду досліджень та наукових інтересів (інструкція).
- Виписка з оцінками від університету (підтвердження рівня середнього академічного балу вище 80%).
Рівень володіння мовою визначається професором з Канади під час Skype-інтерв’ю.
Дедлайн подання заявок – 22 вересня 2022 року.
Анкета заявника, детальні вимоги та інструкції щодо заповнення документів: https://www.mitacs.ca/en/programs/globalink/globalink-research-internship
Контактна особа: Альона Романюк, +38 093 72 10 800 aliona@mitacsua.org.
Програма «Mitacs Globalink Research Internship» – це міжнародна ініціатива для іноземних студентів з Австралії, Бразилії, Китаю, Франції, Індії, Німеччини, Мексики, Саудівської Аравії, Тунісу та України для дослідницького стажування в Канаді. З травня по жовтень кожного року кандидати з найвищим рейтингом беруть участь у 12-тижневому дослідницькому стажуванні під наглядом професорсько-викладацького складу канадського університету з різних навчальних дисциплін – від природничих наук, інженерії та математики до гуманітарних і соціальних наук. Дослідницькі стажування Mitacs Globalink наразі доступні в понад 70 університетах Канади.
Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»