2024-11-03

Студентки Полтавської політехніки у Карпатах пройшли поглиблений курс з вивчення німецької мови

Протягом тижня, з 13 по 20 жовтня четверо студенток Полтавської політехніки взяли участь у проєкті з вивчення німецької мови «Deutsch mit Wander», який проходив у Карпатах.

Студентки Полтавської політехніки у Карпатах пройшли поглиблений курс з вивчення німецької мови

Студенти-філологи Ольга Кушнірова, Анжела Величко, Анастасія Курінна, Олеся Суздальцева протягом тижня пройшли поглиблений курс з вивчення німецької мови, що поєднувався з активностями, які відбувалися на природі, в горах.

Проєкт „Deutsch mit Wander“ - це освітньо-культурний проєкт, який надає можливість молоді активно розвиватися, комунікувати з однолітками,  досліджувати німецьку культуру та вивчати німецьку мову.

Заняття відбувалися щодня по три години з використанням різноманітних методик викладання, що передбачали цікаве виконання завдань. Наприклад, через вивчення та аналіз німецьких пісень, цікавих текстів, що подавалися в ігровій формі, учні покращували свій лексичний запас, розвивали мовленнєві навички. Слухачі працювали з країнознавчим матеріалом, вивчали чимало цікавої інформації про Німеччину: малювали, створювали постери, обговорювали відео про культуру цієї країни.

Студентка групи 201-ФФ Анжела Величко зазначає: «Це чудова можливість завести нові знайомства і знайти багато гарних друзів. Ми швидко знайшли спільну мову, адже, не зважаючи на відмінності в характерах, цінностях і вподобаннях, усіх нас обʼєднував цей проєкт.

Щодо німецької, можу впевнено сказати, що мої знання та володіння мовою значно покращилися. На початку проєкту наша викладачка Галина сказала одну фразу: «Моя мета привити вам любов до німецької мови, якщо такої досі немає». І їй це дійсно вдалося. Ми використали різні підходи, була купа цікавих інтерактивів, і, зрештою, я справді закохалася в німецьку».

Анастасія Курінна, студентка групи 201-ФФ додає: «Крім мовних занять, у нас були лекції з психології, які допомогли глибше зрозуміти себе та взаємодію з іншими. Ми застосовували ці знання на практиці, працюючи в командах, аналізуючи життєві ситуації і виконуючи цікаві завдання. Кожного дня були теми для рефлексії, що є чудовою можливістю дослухатися до своїх потреб та внутрішніх бажань.

Тімбілдінг на цьому проєкті був організований на найвищому рівні. Організатори доклали максимум зусиль для створення дружньої атмосфери, а ми в свою чергу з ентузіазмом долучалися до командної роботи. Найбільше запам'ятались наші театральні сценки, які ми готували, частково використовуючи німецьку. Це був веселий і цінний досвід!».

Ще одна учасниця, студентка ІІ курсу Олеся Суздальцева додає: «Особливе враження на мене справила неймовірна природа Карпат. Місце проведення було дуже комфортним, в певній мірі автентичним, а краєвиди – чарівними. За цей тиждень моя галерея поповнилась десятками фотографій, які тепер нагадують про цей чудовий час та людей.

Також на проєкті була чудова гра з «таємним другом», щоб ми краще пізнали один одного. Вона додала теплоти в наші стосунки, адже ми підтримували і дарували маленькі подарунки один одному протягом усього курсу.

Загалом, я отримала безцінний досвід. Дякую організаторам за можливість взяти участь у такому проєкті».

Професорка кафедри германської філології та перекладу Тетяна Кушнірова зазначила: «Такі проєкти допомагають активній молоді вийти за межі комфорту, поглибити свої знання з німецької мови, вивчати мову за допомогою нових цікавих методик, які постійно використовують викладачі на таких проєктах, поліпшити своє ментальне здоров'я, адже походи в гори, активності на свіжому повітрі передбачають комунікацію не лише з друзями, але й єднання з природою, чого наразі так бракує молодим людям.

Дякуємо за постійну підтримку ГО «Полтавське товариство німців «Відергебурт».

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»