2020-11-04

Сучасне рабство: майбутні правники проаналізували способи протидії незаконній експлуатації людей

До Європейського дня боротьби з торгівлею людьми науково-педагогічні працівники кафедри публічного управління, адміністрування та права провели студентську панельну дискусію з питань протидії глобальній проблемі сучасності.

Науково-педагогічні працівники та студенти кафедри публічного управління, адміністрування та права Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту Полтавської політехніки провели студентську панельну дискусію «Торгівля людьми у ХХІ столітті», присвячену 90-річчю університету.

Колектив кафедри наполегливо працює над популяризацією правничої професії серед молоді, підвищенням правової культури і залученням до обговорення правозахисної тематики авторитетних фахівців юридичних служб, державних установ та організацій Полтави. Зокрема, у рамках відзначення Дня юриста професійними лайфхаками зі студентами-правознавцями поділилися юристи-практики. Наразі викладачі організували захід, який сприяє підвищенню рівня обізнаності та небайдужості студентів до суспільного феномену.

«Торгівля людьми – глобальна проблема сучасності, серед основних причин якої: важке економічне становище громадян, неможливість працевлаштування, насильство над жінками та дітьми, збройні конфлікти тощо. Значну роль у боротьбі з торгівлею людьми відіграють ЗМІ, що впливають на рівень обізнаності громадян щодо порушення прав людини у сфері використання примусової праці, незаконної експлуатації людей. У зв’язку з цим для попередження торгівлі людьми особливого значення набуває проведення органами державної влади інформаційних кампаній, щоб підвищити рівень обізнаності серед населення, у тому числі з використанням ЗМІ», – прокоментувала модератор, кандидат юридичних наук, доцент кафедри публічного управління, адміністрування та права Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Ірина Пасічна.

Ґрунтовні доповіді на правову тематику презентували:

• «Боротьба з торгівлею людьми на національному та міжнародному рівні» – студентка групи 201-ГД Марія Серба;
  • «Аналіз способів протидії торгівлі людьми в країнах ЄС» – студентка групи 101-ПФ Катерина Федоренко;
  • «Протидія торгівлі дітьми: міжнародно-правовий досвід» –студентка групи 101-ПФ Ліна Калюжна;
  • «Рабство у ХХІ столітті» – студент групи 101-ПФ Ілля Зубченко;
  • «Заборона примусової праці в Україні та світі» – студентка групи 101-ПФ Дар’я Гладченко.

«На сьогодні велика кількість дітей у всьому світі страждають від незаконної експлуатації їхньої праці, тому державна політика з протидії цього негативного явища полягає у вдосконаленні законодавства, міжнародній співпраці, підвищенні ефективності діяльності правоохоронних органів, а також забезпеченні проведення заходів соціальної реабілітації потерпілих», – прокоментувала студентка групи 101-ПФ Ліна Калюжна.

Студентка групи 101-ПФ Катерина Федоренко відзначила, що тему виступу обрала з урахуванням актуальності працевлаштування українців у країнах ЄС: «Важливим фактором розвитку торгівлі людьми є відсутність достовірної інформації про можливості працевлаштування, незнання своїх прав. Тому важливо розглянути способи протидії торгівлі людьми в країнах ЄС, адже саме туди наші співвітчизники їдуть працювати найчастіше».

Учасники дискусії відзначили найкращі доповідістудентів групи 101 -ПФ Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – Іллі Зубченка, Дар’ї Гладченко та Ліни Калюжної.

На тверде переконання кандидата юридичних наук, старшого викладача кафедри публічного управління, адміністрування та права Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Валентини Бойко, надзвичайно важливо приділяти належну увагу розгляду цього суспільного явища, адже подолання торгівлі людьми можливе лише за умов вивчення і викорінення її причин, знаходження нових шляхів вирішення правової проблеми.

Медіа – центр