2022-06-07

«ТОП-200 Україна 2022»: політехніка визнана найкращою серед університетів Полтавщини

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» став лідером шістнадцятого академічного рейтингу закладів вищої освіти «ТОП-200 Україна 2022», оприлюдненого Центром міжнародних проєктів «Євроосвіта» у партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Odservatory on Academic Ranking and Excellence.

На сайті  Центру  міжнародних проєктів «Євроосвіта» оприлюднили результати щорічного академічного рейтингу для провідних українських закладів вищої освіти. За результатами шістнадцятого незалежного щорічного академічного рейтингу українських закладів вищої освіти «ТОП-200 Україна 2022» Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» посів перше місце та зберігає лідерські позиції серед університетів Полтавської області:

Порівняно з минулим роком Полтавська політехніка піднялася у рейтингових позиціях на одну сходинку вище та увійшла у ТОП-55 провідних університетів України.

За словами ректора Національного університету «Полтавська політехніки імені Юрія Кондратюка», професора Володимира Онищенка, високі рейтингові позиції, відмінні результати інноваційної, науково-освітньої та міжнародної діяльності університету як потужного освітнього закладу, лідера вищої освіти Полтавського регіону – це чудовий приклад  сумлінної, наполегливої роботи,  злагодженості  науково-педагогічного та студентського колективу.

«Пишаємось, що прославляємо Полтавщину науково-освітніми досягненнями! У непростих умовах ведення повномасштабної війни на території України Полтавська політехніка продовжує сумлінно виконувати почесну місію – надавати якісну освіту європейського рівня та забезпечувати сприятливі умови для гармонійного розвитку особистості науковця, викладача, студента. Згуртований колектив працює на Перемогу на освітньому фронті! Дякую шановним науково-педагогічним працівникам за вашу щоденну працю та спільний успіх! Запрошую на навчання до сучасного класичного університету Полтавщини – інноваційного лідера вищої освіти!» – прокоментував ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко.

При складанні цьогорічного шістнадцятого академічного рейтингу експерти враховували напрацювання міжнародної Конференції IREG 2020 (20-21 жовтня 2020 року), IREG 2021 (15-16 листопада 2021 року) та Берлінські принципи, затверджені учасниками другої наради IREG (18-20 травня 2006 року).

До базових принципів визначення рейтингів університетів України належать:

• забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування університетів;
  • врахування всебічності і багатогранності діяльності університетів;
  • пріоритетність євроінтеграційних процесів.

Цьогорічний рейтинг університетів «ТОП-200 Україна 2022» очолив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, до трійки лідерів також увійшли Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.

Раніше Полтавська політехніка вдруге увійшла до топ-10 українських університетів у світовому рейтингу Times Higher Education.

Медіа-центр