2023-01-13

Триває відбір пілотних університетів для оцінки корупційних ризиків та розробки антикорупційних програм

Асоціація юридичних клінік України проводить відбір 5 пілотних закладів вищої освіти для оцінки корупційних ризиків та розробки антикорупційних програм в рамках проєкту «Антикорупційний комплаєнс у вишах: зарубіжний досвід і національна практика», який реалізується за підтримки USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія».

У відібраних закладах вищої освіти команда проєкту:

• розробить план оцінки корупційних ризиків;
  • проведе навчання та координацію співробітників університету з аналізу середовища діяльності організації та оцінки корупційних ризиків;
  • проведе серію консультацій зі студентами і адміністрацією університету під час оцінки корупційних ризиків і розробки антикорупційної програми університету;
  • розробить за результатами оцінки корупційних ризиків Антикорупційну програму закладу вищої освіти.

Обов’язкові критерії:

• функціонуюча ЮК або ЮК, яка створюється;
  • визначена уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції (антикорупційний уповноважений);
  • підтвердження підтримки з боку адміністрації закладу вищої освіти аналізу корупційних ризиків та впровадження розробленої Антикорупційної програми;
  • підтвердження підтримки від антикорупційного уповноваженого зацікавленості брати активну участь у впровадженні проєкту.

Бажані критерії:

• ресурсна база для впровадження гібридних методів навчання (онлайн-офлайн) – досвід використання платформ онлайн (дистанційного) навчання, гнучких та поєднаних форм навчання студентів/-ок, досвід використання університетом таких платформ як Zoom, Google Classroom тощо;
  • уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції визначена як штатна посада.

Додаткові критерії для оцінки спроможності юридичної клініки сприяти впровадженню проєкту:

• ЮК є структурним підрозділом закладу освіти, щонайменше 1 штатна одиниця;
  • досвід Юридичної клініки участі в заходах АЮКУ (змагання з консультування, Фестиваль Street Law, конференціях тощо);
  • досвід викладання дисциплін юридичної клінічної практики.

Для участі у відборі необхідно подати:

1. Лист керівника університету про бажання взяти участь у проєкті та підтримку впровадження заходів проєкту.
  2. Лист підтримки від антикорупційного уповноваженого про зацікавленість брати активну участь у впровадженні проєкту.
  3. Опис антикорупційної роботи закладу вищої освіти (до 2 сторінок або 5000 знаків) та затверджені версії антикорупційних політик (Антикорупційна програма, інші внутрішні політики).

Зверніть увагу! ЗВО-учасники проєкту «Антикорупційний комплаєнс у вишах: від визначення ризиків до їх подолання» 2021-2022 років до конкурсу не допускаються.

Відбір закладів вищої освіти відбуватиметься із урахуванням географічного принципу, аби охопити якомога більшу територію України, особливо ті регіони, в яких найбільше переміщених українців та ті, що постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

За результатами попереднього відбору буде проведено дистанційні співбесіди з керівництвом (на рівні ректора або проректора) та антикорупційними уповноваженими закладів вищої освіти, за результатами яких буде підтверджено або відхилено участь закладу освіти у проєкті.

Для участі у відборі необхідно заповнити форму.

Термін подання заявок: до 23 січня 2023 року, реєстрація документів завершується о 18:00 год.

Увага! Документи, подані пізніше зазначеного терміну, розглядатися не будуть.

До участі у відборі допускаються виключно пропозиції, які повністю відповідають умовам. За результатами розгляду поданих документів будуть відібрані 5 закладів вищої освіти, яких буде запрошено до участі в проєкті.

За додатковою інформацією звертатися до ГО «Асоціація юридичних клінік України»: as.lc.ukraine@gmail.com.

Медіа-центр